Maailm

Zuckerberg vabandas Facebooki andmelekke pärast (17)

Toimetas Greete Kõrvits, 21. märts 2018 22:50
Mark ZuckerbergFoto: Reuters/Scanpix
Facebook võimaldas Cambridge Analytica nimelisele konsultatsiooniettevõttele ligipääsu 50 miljoni kasutaja andmetele. Skandaal vallandas üleskutse Facebooki kasutamine üldse lõpetada.

BBC vahendab Facebooki looja Mark Zuckerbergi vabandust ja tunnnistust, et Facebook oleks võinud kasutajate andmetega paremini ümber käia, et need ei satuks kahtlaste äppide kaudu kolmandate osapoolte kätte. „Lõppude lõpuks olen mina vastutav selle eest, mis meie saidil toimub,“ tunnistab Zuckerberg pöördumises.

Samal teemal

Hiiglasliku andmelekke keskmesse sattunud Cambridge Analytica on statistika- ja andmetöötlusettevõte, mille üheks omanikuks on ärimees Robert Mercer. Firma on töötanud erinevate poliitiliste figuuride heaks ning Mercer ise on Ameerika vabariiklaste partei suurtoetaja. Cambridge Analytica endine asepresident oli Donald Trumpi kunagine peastrateeg Steve Bannon.

Facebookis erinevaid mänge mängides võib ettevõte pahaaimamatu kasutaja andmeid edasi anda. Cambridge'i ülikooli professor Aleksandr Kogan lõi just ühe sellise populaarse rakenduse, millel nimeks thisisyourdigitallife. Üle 200 000 inimese, kes selle alla laadisid, samuti ka nende kõigi sõbrad, müüs Kogan lahkesti Cambridge Analyticale edasi. Ehkki Facebook käskis 2015. aastal andmed kustutada, selgus hiljuti tänu vilepuhujatele, et ettevõttel on osa infost endiselt tallel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee