Eesti uudised

SUURES MURES EMA: kui alimendid saavad makstud, on pojal näpud põhjas!

Kristiina Tilk, 21. märts 2018 21:37

460 KOMMENTAARI

a
Aus ülestunnistus naiselt/ 24. märts 2018 20:03
k
KillaH/ 24. märts 2018 16:52
Kohtu pretsedent, mis on mõnepäeva vanune. Kohus jättis lapsed isale, kuna ema oli vastutustundetu joodik ja lapsed hooletuses. Peale lahutust, hakkas isa lapsi oma hoole alla taotlema ja peale pikka kadalippu, määras kohus laste hooldusõiguse isale. ema kolis soome ja asus seal tööle. Kohus määras kolme lapse eest emapoolseks kohustuseks 40€ nina peale, ehk siis 120 eurot, kolme lapse kohta. Edasikaebamine tulemust ei andnud, kuna ei saa lubada, et emal elukvaliteet ja korraldus langeks. Seega niipalju siis võrdse kohtlemise printsiibist ja vahetegemisest, kes kuidas laste eest alimente tasuma peab. Kel huvi saab tartu maakonna kohtu toimikuga tutvuda, kus on mustvalgelt see jutt kirjas. Tegemist siis lahendiga ja avaliku infoga.
t
to: Killah/ 4. aprill 2018 02:51
Saad viite anda? Kuupäev, link?
a
Alf/ 24. märts 2018 16:27
See on tõesti imelik värk. Inimesed ei tahagi lapsi saada sellises julmas süsteemis - ainult raha on see, milles toimub arveldamine. Vastik
k
Kodanik/ 24. märts 2018 05:08
Inimlikud väärtused konverteeritakse kafkalikult rahaks ja kõik.
i
ikkagi inimene/ 24. märts 2018 01:59
Tänane süsteem on mäda ja see vajab muutmist. Sellest on nähtavast pea kõik aru saanud. Igati tervitatav, et MTÜ-d nagu Lapsele Vanemad MTÜ http://lapselevanemad.ee ja MTÜ Eesti Isade Liit (kodulehte ei leidnud) on asunud kodanikualgatuse raames kaasa mõtlema. Minu meelest oleks väga tervitatav, kui inimesed organiseeruksid ja liituksid ühega neist. Mulle sümpatiseerib Lapsele Vanemad MTÜ rohkem, sest tegemist on sooülese probleemiga, sest ka emad võivad olla sattunud lahus vanema rolli (ma isiklikult ka tunnen kahte sellist inimest).
Inimesed aidake kaasa läbi organiseerumise!!!
v
Vanarahvas ütles/ 23. märts 2018 22:08
Mees on perepea ja naine mehe kael.
Mina ei imesta, et nii palju peresid lõhki on läinud. Kael kipub kange olema.
e
23. märts 2018 22:42
egas olegi siin miskit imestada, vananedes ikka kael kangeks kipub jääma, kui pole õigeaegselt õlitatud või masaaži saanud. Ei jõua üks kael kahte pead ja sarvi kanda.
Hõlpsam on see t.ü.r...a.pea eemale heita ning sarvedest vabaneda. Siis ju hõlpsam, kui kael kannab pead, mis pea mõõtu, mitte tilulilu.
t
Taevas hoia,/ 23. märts 2018 21:44
ellisel memmepojal peab memm ühtimisaktil kaasas olema. tõmbab pojakesele mütsikese peale õigel hetkel...
Tegelikult on see ikka vastik, kui madalale on langenud osad eesti mehed, nende emade ja mingite ajutiste satelliitide abiga. Need emad ja igavesed teised ei huvitu meeste mainest, neil mingi isiklik ambitsioon, aga miks mehed lasevad end mingite vanade memmedel ja teisejärgulistel naistel alavääristada, hinda alla rebida...ma ei tea.
Mees võiks ju olla mees, kui ta VÄHEGI viitsiks. Mitte midagi rasket ju, nälga pole, sõda pole, naised teenivad ka...
k
Kaua võib/ 23. märts 2018 12:38
Uskumatu, milline ebanormaalne olukord meil valitseb! Seadusetegijatele soovitaks maa peale tulla ja lõpetada juba ükskord see aastaid kestnud isade mõnitamine!
k
kas see/ 23. märts 2018 14:46
on isade mõnitamine? Kas see on üldse mingi tõsiseltvõetav isa, kes külvab oma seemet üle ilma laiali ega tee laste kasvatamiseks midagi muud, kui vaid kohustuslike alimentide maksmine! Hädine mees, kes ei vääri mingit kaastunnet!

o
oo/ 23. märts 2018 11:25
selle artikli kõik kommentaarid tuleks vormistada brošüüriks ja kuulutada kõigis koolides kohustuslikuks kirjanduseks. Selline on elu. Sellised on inimeste arvamused abielus, lastest, naistest, meestest. Väga kahju, kui see kirjandusauhinda väärt materjal lihtsalt kaob silmapiirilt ja noored ei saa teada, mis neid ootab, kui täiskasvanuks kell lööb. Ka lapsed peaksid seda lugema juba kui lugemine selge, et teada saada, mida tähendab olla laps, see lõputu kulutaja, kes rikub ära ema ja isa elu.
o
24. märts 2018 17:58
Olen kõigega nõus, välja arvatud see, kuidas viimast lauset serveerida püütakse.
s
Seadusemees/ 23. märts 2018 09:39
Neil veel veab, et nad ainult poja toitmisega pääsevad. Sest t mie tark ning ilmeksimatu seadus lubab juhul, kui lapse isa oma kohustusi ei täida või täita ei suuda, alimentide nõude ka vanavanemate vastu pöörata. Seega ka nende pensionirahad ja kui tekib veel ikkagi võlg, siis selle katteks kohtutäituri poolt ka nende maja või korteri müüki panna.
t
täiskasvanud laste ema/ 23. märts 2018 08:07
Olen oma lapsed kasvatanud. Lahku minnes kolisime lastega teise eestimaa otsa, et mitte häirida laste isa ja tema uue pere elu. Elatist ei küsinud, sel hetkel oli peamine, et minema pääseks, pealegi oli ju mees lahkunud uude koju juba 4 aastat tagasi ja olin juba sel ajal lastega üksi elades toime tulnud. Vaatamas mees lapsi ei käinud, jakuna mehe uue pere lapsed käisid samas koolis ja olid mõned aastad vanemad siis tekkisid koolis pingelised olukorrad ja kõigi osapoolte heaolu nimel otsustasin kasutad amule avanenud võimalust ja asuda elama kingiks saadud majja. Arvestasin, ettore kui laste isa oma töö tõttu korra kuus või kahe kuutagat juhtub meie uude elukohta, suhtleb lastega ja ise annab 5 krooni igale lapsele nn taskurahaks. Pdasin seda pisavaks sest lapsi ju viis,kokku 25 krooni ja mehe enda palk sel ajal oli 1500 krooni.
Paraku ei olnud mehel seda võimalust et lastega kohtuda või raha anda. Aeg läks ja mehe elukaaslased vahetusid ja siis kaklesid omavahel. Lõpuks segati ka mind asjasse ja valetati, et mees lapsi vatamas kui tegelikult ise mehega kusagil reisimas oldi. Ühesõnaga, hakai nii mind kui lapsi sealt teise naise polt tülitamaja mees ei võtnud mdagi ette, et päästa ja säästa mind ja lapsi sellistest alusetutest süüdistustest. Seega sai ka minu mõõt täis ja andsin kohtusse elatise nõude,mtte seleks, et mul seda raha nii väga vaja olnuks vaid ikka pigem karistuseks ja kättemaksuks.Kohusmääraselatise lastele, aga nagu arvasin siis ega seda ei laekunud ja nii ma siis iga kuu saatsin täiturile järelpärimise ja saadud vastuse viisin KOV sots töötajale, sain toimetulekutoetust. Ja uskuge või mitte, aga ei ole vaja nii suurt elatist tõesti vaid piisab täiesti toimetulekupiirist et lapsi kasvatada ja koolitada. Lapsed on tänaseks koolitatud ja oma elu ja töö peal.
s
Sulev/ 23. märts 2018 07:11
Kommentaaridest jääb mulje,et mehed teevad naistele lapsi vastu naiste tahtmist ja selle eest ei taha mehed maksta.... Tähendab: naised müüvad oma keha
s
23. märts 2018 11:52
Sina Sulev maksa omad alimendid ja ära siin sõna võta.
a
ah et myyvad/ 23. märts 2018 13:56
oma keha kui abikaasaga lapse saavad? kus mees siis oli? mees on nagu a priori kogu vastutusest vabastatud? needsamad mitte tahetud lapsed hakkavad tulevikus ka sinusugusele pensionit maksma. rotikari, mitte mehed!
t
teadja./ 23. märts 2018 01:20
Eks kogu see jant lasub valitsuse süül. Samas saab ka nii teha, et valitsus otsustab elatisraha tösta 350€ peale, et motiveerida naisi sünnitama. Teisalt ei ole riigil vöimu, vöi ei tohigi naisi sundida elatisraha maksmast. Riik arvestab seda, et ema on lastele natuke tähtsam, kui isa.
p
23. märts 2018 14:56
Praegune 250 euri motiveerib naisi kergekäeliselt kooselust loobuma. Piiavalt suur summa, et mehele jalaga anda ja karistuseks raha nõuda
n
Nii ja naa/ 22. märts 2018 22:36
Igasuguseid isasid ja emasid on olemas . Siit kumab aga välja üks kindel mall- lastele ei kulu pooltki nii palju,kui vaesed isad maksma peavad. Isad on nurka surutud,kohutavad emad riisuvad nad puupaljaks. Paljuski on tegelik seis selline-et ametlikult miinimumpalgal olev issi sõidab viimase malli ja väljalaske aasta mersuga,käib igal aastal uue naisega soojamaareisil,vahel ka mitmel, lapse vastu pole huvi tundnud viimased 10 aastat. Alimentide nõuet saades võttis advokaadi,et jumala eest mitte maksta. Igal pool kurdab,et endine naine on nõid,nõuab raha aga last kasvatada ei oska. Kui saaks,ei maksaks ühte eurot ka mitte. Vot selline isa on. Laps pole aastaid ühtegi jõulukinki saanud. Telefoni katkiminekul teatas,et tema ei kavatse küll sentigi lisaks anda,olgu ilma kui tahab. Tema on vaene mees ja raha ei ole. Nädal hiljem lennutas end Hispaaniasse puhkama.
v
vaga tyypiline/ 23. märts 2018 00:02
samamoodi on kaitunud minu sobrannade lapse isad nii, et eks see ikka trend on eestis. kusjuures jutus on koik suured elatajad. ma soovitan, et votke selliselt isalt vanemlikud oigused ka ara, siis ei pea laps tulevikus mingit vanameest hooldama.
n
24. märts 2018 18:07
No te räägite mingist konkreetsest juhtumist. Ilmselt juhtumist, mis on teie endaga seotud.
Enamus isasid ei ome kuidagi võimalust uusimaks mersuks jne. Isegi uue elu alustamiseks pole paljudel raha.
j
Jaah/ 22. märts 2018 20:06
kasvata litsakatele sarisünnitajatele laste hulk veel tiibu selga. Kuigi rahakotti täidab. Ja see on vale. Elatis ei tohi olla kergemeelsete linnukeste sissetuleku allikas. Ei usu ma, et see naine ise samuti lastele tuhat euri kuus kulutab. Ilmselt jälle selline juhus, kus naisel mitte sentigi ja siis katab enda ja laste kulud elatisrahast. Sellises amööbid viivad naiste maine alla.
j
jjj/ 23. märts 2018 10:55
kole mees. kas tõepoolst on tal ka pere ja lapsed?
e
Eiih/ 23. märts 2018 16:31
Meelemärkuseta või hüpnoosi all olid kui ''sarisünnitajale'' järjekordse lapse treisid? Endal nii suur nyssihäda ja ''kondoomiga pole päris see'', aga pärast ainult naised su hädades süüdi? Jubedad memmekad ikka siinsed mehed, pole siis ime kui Eesti naised pigem n33grile või lihtsalt välismaalasele naiseks lähevad.
a
andres/ 23. märts 2018 00:02

r
22. märts 2018 18:58
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Majandusteadlane/ 22. märts 2018 19:03
Lahutus on majanduslikult bankrot. Enne mõtle, pärast lahuta mitte vastupidi.
a
Aga/ 22. märts 2018 18:37
Kui korraldaks nii, et:
Isad, kes ei taha lastega tegeleda, maksavad see 250.- eurot;
Isad, kes tahavad lastega tegeleda, katavad oma osa kuludest lastega tegeledes;
Isad, kellel ei võimaldata lastega tegeleda, vabastatakse maksmise kohustusest.
Nii on kõige õiglasem. Siis on sunnitud nii isad kui emad kompromisse otsima.
a
Aga/ 22. märts 2018 17:16
Kas lapsi kasvatava ema peale ka poja emme mõtleb? Ehk tema on ka ahastuses, et raha pole, palk väike ja lisatunde ka laste tõttu teha ei saa.
k
Kuidas/ 22. märts 2018 18:59
Inimene, kas te annate aru mis te suust välja ajate?
Nagu on kohtutes selgeks tehtud, ainuõigus valida last saada või mitte on naisel.
Seega, kellele peaks langema kohustus? Kas inimesele kel pole õigust valida last mitte saada või inimesele kel on õigus valida?
e
eesti mees/ 23. märts 2018 00:03
on nagu alatu rehepapp, kellel hakkab kapp varisema kui sendi lapse heaks valja peab kaima. osta siis kondoome, kui last ei taha, mis sa naist syydistad. sinu valikumoment on just enne vahekorda astumist.
m
22. märts 2018 21:31
Mees maksab oma 1300 netopagast kahele endise naise 4 lapsele 4x250 eurot ja talle endale jääb järgi veidi üle 300 euro elamiseks. Artikkel on ilmselt sellest et 250 eurot lapse peale on siiski liig. 2 lapse peale 500 eurot.
t
teadja./ 22. märts 2018 17:06
Kui pere laguneb, siis löpliku otsuse teeb ikkagi naine, kes soovib mehest lahku minna. Ega meil eestis ei ole naisi jalaga segada. Vanemaspölves on meestel lihtne leida kaaslast, kuid alla neljakümne tunduvalt keerulisem.
m
MTÜ Isade Eest/ 22. märts 2018 17:21
Pere kooshoidmine on naise võim... Mitte mehe. Samamoodi nagu lapse saamine, mis teatud etapis ei sõltu enam praktikas mehe tahtest (ärge vaielge vastu, sest nii on...)
Ma olen näinud naisi, kes lasevad ennast meestel kohelda kaltsudena, et pere koos püsiks ja lastel oleks isa...
Ja ma olen näinud ka naisi, kes oma korraliku mehe on maha jätnud pelgalt seetõttu, et mees ei käi piisavalt pidudel ja pole piisavalt atraktiivne... Lapsed on nende jaoks blaa-blaaaa. Maksa pappi!
Kumma hulka sina kuulud, naine?
u
Uudishimulik neiuke/ 22. märts 2018 18:02
Millisest etapist on jutt?
m
miinustele/ 22. märts 2018 23:16
Ärge salatsege, ma tahan teada
j
Jah/ 23. märts 2018 07:33
Kas need pidutsejad naised muutuvad selliseks peale abiellumist? Ja enne abiellumist naine ei näinud, et mehe välimus ja olemus talle ei sobi ? Kui inimesed enne abiellumist teineteist natuke tundma õpiks, jääks pärast suuremad üllatused ära.
ü
üllatanud/ 22. märts 2018 18:01
Ah soo, mehed kümne küünega hoiavad perest kinni, naised muud kui lahutusavaldusi esitavad
s
Sull/ 23. märts 2018 06:06
On tõsiasi,et Eestis on naisi rohkem kui mehi. Seega on naistel suurem võimalus endale uut elukaaslast leida.
j
Jah/ 23. märts 2018 07:37
Isegi kui on rohkem, siis arvestame maha need, kes naistes ainult lõbu otsivad või joodikud on.
a
Aga/ 23. märts 2018 09:34
Muidugi teeb lõpuks otsuse naine. Mehel oleks ju hea kodus elada ja sealt teistes naistes ja pidu pidamas käia.
n
No mitte ei mõista/ 22. märts 2018 16:32
Kallid mehed kes te jalutate oma naise ja laste juurest ära .Tahaks küsida ,et milles need lapsed siis süüdi on .Miks peab lapse elukavaliteet sellepärast kannatama,et teie nelja tuule poole jooksu pistate .Kui te ei taha last kasvatada siis makskegi, et lapsel säiliks inimväärne elu ka peale seda kui teie juba ammu kaugel olete.Teie lapsed ju .Pole ema süü ,et isa elada ei oska .Pole mõtet naisi süüdistada,et muutkui nõuate.Ise tegite otsuse ära minna ja tehke seda siis nii,et laps kes pole milleski süüdi kannatama ei peaks.Tean omastkäest .Eks elab ja töötab ammu välismaal aga lapsele maksab elatist alla 100 euri kuus ja seda lapse kontole mitte mulle aga ülejäänu pean ma ju ise muretsema, et lapsel säiliks inimväärne elu.Olgem ausad kui palju on neid naisi kes laste ja mehe juurest ära lähevad ja kui palju on mehi kes seda teevad....järeldused on teie endi teha
m
MTÜ Isade Eest/ 22. märts 2018 17:15
Mina pakun, et ca 70% on lahutuse algatajatest täna naised, kes ajavad mehed kodust välja ja pere juurest eemale...
Eks siit tuleb kohe ka rodu naiste poolseid põhjendusi: mees pani kõrvalt, jõi, oli kooner, saamatu, vägivaldne, ei panustanud piisavalt naisesse-lastesse, ei hoolitsenud enda ja pere eest piisavalt, oli liiga kodune, igav, vähe atraktiivne-mehelik jne, jne
Eks põhjenduse leiab alati.
Küsimus pole ju selles, et peaks vägisi koos elama (kuigi mina arvan, et peaks, kui on vaja lapsed üles kasvatada> üks suur projekt koos vedada).
Aga kui ikka enam kuidagi ikka ei saa, siis on ju loogiline, et leitakse mõlemale poolele rahuldav lahendus, nii et mõlemal vanemal säiliks lastega hea side.
Täna on aga reegel: kui naistele midagi ei meeldi, siis lahutus sisse, mehele alimendid peale ja naine kamandab edaspisi kõike lastesse puutuvat ja mitte ainult, vaid üritab ka edaspidi mehe elu dikteerida (onju...). Mis sellel mehel siis muud üle jääb, kui üritab sellest hullumajast võimalikult kaugele põgeneda...
Ise, kallid naised, üritaksite sedasama meeste asemel, kui olukord oleks vastupidine....
r
22. märts 2018 18:03
Räägime konkreetset juhtumist, pakkuja
k
kuule, MTÜ/ 22. märts 2018 18:04
Sinu jutust koorub välja, et enne naine oli see, kelle raha kasutati, nüüd koos lahutuseda peab ka mees midagi panustada
a
ah et mees/ 22. märts 2018 19:18
on ikka see vaene kannataja? armetu vend oled, paling:) tasub pyksilukk kinni hoida.
s
Sull/ 23. märts 2018 06:10
Naine saab lapse OMAL SOOVIL-siin pole midagi muud kui naine-hoia püksid jalas. Lapse saamine on ikkagi naise teha,mitte mehe püksilukus...
k
Küsimus/ 23. märts 2018 07:40
Kuidas tore naine, kelle iseloomu on enne abiellumist tundma õpitud, muutub toreda ja hooliva mehe kõrval järsku nõiaks ja väljakannatamatuks.
j
juga/ 23. märts 2018 02:21
Eks madala haridustasemega naised, nagu saab järeldada kirjapildist, ongi need raha nimel iiveldajad. Iiveldamise all mõtlen iibe tõstmist, aga reaalsus suht sama.
m
MTÜ Isade Eest/ 22. märts 2018 16:32
Kui nüüd vaadata, mille vastu naised võitlevad, siis tegelikult on see, et nende exmehed vabastataks sunnitud suhtest oma exidega... Igakuine raha (nn elatisraha) kandmine exnaise kontole on kõige ahistavam sunnitud suhe ( a-la: köhi nüüd pappi, r__e!)
Kui pakkuda välja, et tõstame lastetoetust tasemele, mis võimaldaks lapse üleskasvatamise nn elatisrahast sõltumata, siis see tegelikult nendele exnaistele-emadele ei sobi...
Sellel on tegelikult üks loogiline ja pragmaatiline põhjendus> see teeks võimatuks laste kasutamise kättemaksuvahendina oma exmeestele...
Räägime ikka asjast, kallid naised. Ärme ajame siin puru silma laste heaolust.
Kui laste heaolule mõelda, siis parim oleks, kui lapsel säiliks normaalne emotsionaalne suhe oma isaga, mis poel kuidagi seotud rahaga.
Olen täiesti kindel, et naistele ei sobiks isegi see, kui riik otsustaks elatisrahade maksmise korda niipalju maksta, et mehed ei maksaks otse exi kontole vaid kuhugi riiklikku elatisrahafondi, mis edasi suunaks elatisrahad lapse hooldajale.
Olgem ausad, tänane süsteem, kus sa pead raha üle kandma oma exi kontole on emotsionaalses mõttes väga haige... Aga pole imestada, kui süsteemi eesmärk ongi meeste alandamine.
a
Aga / 22. märts 2018 17:24
Mis teha isadega, kes ei soovigi oma lastega suhelda, kes ei osale kasvatuses mingil moel? Kes elatusraha maksavad vaid miinimumi, sedagi kohtu nõudel, kuigi palk on kõvasti üle keskmise. Kes ei tee lastele ei jõulu - ega sünnipäevakinke, põhjendusega, et raha maksan, sealt ostke mis tahate. Kes ei soovi lastest midagi teada, aga elatusraha vastu võitlevad kõige agaramalt.
j
juga/ 23. märts 2018 02:24
See ei ole isa, vaid isane. Enda arust. Aga ka samaväärne hulk naisi, või isegi pisut enam, on emased, mitte emad.
a
abikaasa/ 22. märts 2018 17:29
Minu abikaasal, oleme nüüd juba 10 aastat abielus olnud(meil 2 last), tal on ex elukaaslasega kooselust 1 laps, eks kohtuda ei luba aga elatist nõuab, kohtu kaudu on välja mõistetud, kuna mees nagunii tüdrukut ei näe, siis just selle emotsionaalse terrori vähendamiseks läheb raha püsikorraldusega minu kontolt õige makseselgitusega eksi kontole. Ma ei taha öel olla ja laps peab saama normaalselt elatatud, aga eksi suhtumine on, et lapse kasvatamine pole mehe asi, tema peab ainult tööl käima ja raha teenima, isegi nende kooselu ajal ei saanud isa lapsega tegeleda, oli naine, naise ema ja vanaema, aga issi ei. Kahju sellistest issidest, mees on meie lastega nii hooliv ja armastav, lahe on vaadata.
k
22. märts 2018 23:18
kuidas ta sellise rehe peale astus!?
s
sul on lihtsalt/ 22. märts 2018 19:20
maailmasuurune alavaarsuskompleks. maksa alimendid ara voi kasuta kaitsevahendeid, siis pole vaja hiljem halada. oled ilmselgelt ka naiste vihkaja, kelle suurim mure on, et akki eks saab sinu kulul rikkaks.
v
23. märts 2018 15:22
V*ituviha on selle asja õige nimi. Eksnaine teeb sageli kõik, et endise mehe elu ära nullida. Nõuab elatist, takistades sageli lastega suhtlemist. Elatise suurus hetkel on aga nii suur, et mehel sisuliselt puudub majanduslik võimalus oma eluga edasi minna. Sageli jääb uuele naisele kanda suurem rahaline vastutus pere ees, mees on lihtsalt sunnitud endise pere heaks suure(ma) osa oma sissetulekust ära andma. Loomulikult tekivad sellest peres ainult pinged ja eksnaine saab rõõmust käsi kokku hõõruda- täiuslik kättemaks. Ise ei saa ja teisele ka ei anna.
p
pärnakas/ 23. märts 2018 16:31
Kurb, et valisid oma lastele vale ema, kuid miks soovid karistada oma lapsi
k
Kahe lapse ema/ 22. märts 2018 15:50
250, 500 ja 750 on absurdsed summad. Pigem 200 laps ja iga järgnev 50. 3 lapse pealt 300 on piisav, emal tuleb samamoodi panustada, lisaks on veel lastetoetus. 750 on ulme...
i
irw/ 22. märts 2018 18:46
Appi, äkki üksikema saab rikkaks. Äkki ehitab varsti maja ka?
p
pärnakas/ 23. märts 2018 16:34
Mulle tundub, et Sul on olnud õnn lapsi mitte üksi kasvatada ja seetõttu ka võimatu ette kujutada, mida see endaga kaasa toob.
a
arvaja/ 22. märts 2018 14:20
Minu tädi andis poja isale ja tütre jättis endale, et ei peaks kumbki alimente maksma. Võõrasema oli poisile kergelt öeldes vastik. Mis sai sellest poisist? Nüüd ta suur mees, 60-ndates, ei tulnud oma ema matustelegi, hing elu lõpuni haige. Mehed, te peate ikka arvestama, et kui levitate seemneid, siis ka hakkab midagi kasvama ja selle kasvu eest tuleb ka vastutus võtta. Mitte, et ronite ühest voodist teise. Sama naiste kohta, kes on rongaemad.
Pooldan lastetusmaksu, nagu nõukaajal, see annab neile, kes lapsi ei saa, võimaluse öelda, et nemad on ka oma panuse andnud. Hoidkem oma lapsi, tulevikus esitavad nad teile küsimusi ja samuti vajame nende abi! Kõik me vananeme.
i
Istu sisse oma maks!/ 22. märts 2018 20:09
Maksa ise kui tahad.
Mehed kes ei käi piisavalt pidudel ja pole "atraktiivsed" on tihti lihtsalt kõrvaltvaatajad - kelle lapsi me peaks kasvatama nende maksudega? Teie lobistate pauku ja meie kasvatagu?
n
No/ 23. märts 2018 07:43
Need pidudel mittekäivad mehed võiks siis ju korralike tüdrukutega suhelda, aga tundub, et ebaviisakas jutt ja halb isekloom takistavad.
a
Aga/ 23. märts 2018 08:37
Ja kõik naised pidudel? Hea iseloomuga tore mees haaratakse kohe ära, keegi ei vaata välimust, aga kasvatamatud ja halva iseloomuga jäetakse küll kõrvalt vaatama.
n
// 23. märts 2018 11:00
nii et siis isad ei pea eriti pingutama, et lapsi toetada. Aga need mehed, kelllel lapsi pole, peavad teiste meeste soetatud laste eest maksma? Tavaline kadedus.
t
23. märts 2018 15:27
Tädi ju ei kasvatanud oma last, andis ta isale ära. Kui võõrasema vastik oli, siis miks tädi ei reageerinud ja last tagasi ei võtnud? Me ei räägi tänapäevast, vaid sügavast nõukaajast, juhul kui see poiss on tänaseks 60 kanti vana.

m
MTÜ Isade Liit/ 22. märts 2018 14:05
Loomulikult peab olema pikaaegne Eesti rahva taastamise-suurendamise programm kodumaal Eestis. Meie eesmärk on 30 aastaga suurendada eestlaste osa kodumaal 3 miljoni inimeseni, mis tähendaks valdavas osas minimaalselt 5 lapselisi peresid.
Riik peaks meie ettepaneku järgi enda peale võtma täielikult lapse rahalise ülalpidamise. Vanemate osaks jääks kasvatuslik –organistoorne pool.
Alates 4-ndast lapsest garanteeriks riik lisaks paljulapselisele perele nõuetekohase-kaasaegse kodu.
Kust tuleksid vahendid?- Suunaksime suure osa maavarade müügist saadavad sissetulekud antud programmi finantseerimiseks + looksime süsteemi, mis ärgitaks inimesi lapsi saama ja kasvatama. Selle üheks hoovaks on ka lastetusmaks
s
22. märts 2018 16:08
See on teil mingi naljaliit või? 30 aastaga eestlaste arv 3 miljoni inimeseni kasvatada, see on mingi exel :) minimaalselt 5 lapsega pered, naerukoht. Kust te need naised võtate, kes sünnitama hakkaks? Ei pane ka mitte head tingimused, sealhulgas tasuta elamispind, naisi sünnitama. Enamus naisi ei kannata ka mitte parimate võimaluste juures sellist titekisa välja. Tõsiselt.
v
venest bussiga tuuakse/ 22. märts 2018 18:20
i
irw/ 22. märts 2018 18:48
asotsiaal on nüüd liidu asutanud. lapsi võib ju palju sünnitada, aga nad tuleb üles ka kasvatada. Aga näe, issid hakkavad ju vinguma kui omalt poolt peavad panustama.
t
Triin/ 22. märts 2018 14:03
Ma ei taha kedagi solvata ja kellegagi siin vaidlema hakata, kuid armsad mehed, miks te alahindate naise panust ja kulutusi lapsele? Naisi on ka looulikult igasuguseid, kuid ühe keskmise ema instinktid on siiski sellised, et ta tahab oma lapsele parimat, ise kasvõi paljajalu läbi ajades.. Samuti tahaks üles lugeda kulud, mis õigupoolest käivad elatiskulu alla (mida maksab last kasvatav vanem, et lapse elu oleks võimalikult parem) ja seda on palju rohkem, kui söök ja riided - elamiskulu (kommunaalkulud, telefon, tv, internet, üür või kodulaen), vabaaeg ( trenn, võistlused, laagrid, sõprade sünnipäevad, kino ning teater jne), kltranspordikulud (kooli viimine ja toomine autoga, trennide ja sõprade vahelt sõidutamine (lisaks kütusekulule on ka autohoolduse kulud, remondikulud ning ka võimalik liising), toit, riided, tervis (vitamiinid, rohud ), enesehooldus (pesuvahendid, iluvahendid jne), hobid ( mänguasjad maksavad üle mõistuse ja ärge tulge rääkima, et teie lapsel pole Legosid ja Beyblade ja Playstatineid vaja, saab ka ilma ... saab ikka ilma, aga miks ta peaks?) jne jne.. elu ongi kallis..Raha kulub nii, et paha hakkab... ja miks peaks ainult last kasvataval vanemal siis raske olema?
k
krissu/ 22. märts 2018 16:20
Naiste egoismil ikka pole piire,mees peab maksma naise auto hoolduse???Tule maa peale
p
pärnakas/ 23. märts 2018 16:38
Juhuslikult sõidutab ta selle autoga Sinu lapsi, kuna Sina ei soovi enam autojuhti mängida.
l
22. märts 2018 16:32
Lugedes seda tiraadi siin on lapsel ikka lux elu millest palju saab teha ka nii et kulutusi pole või on viidud miinimumini. Ei pea lapsi vedama koolide vahet ja ühest trennist teise. enamasti lapsed ei teagi mida tahta vaid kõik on vanemate poolt soovitud tegevused.
Lapsed saavad vähga hästi ka iseseisvalt liikuda kui neid selleks harjutada.
Olen ise üles kasvatanud 2 last kelledset üks kasvas kasinamates oludes ja on ise ema. Saab äärmiselt hästi elus hakkama ja oskab enda ümbritsevat hinnata ja teine kellele sai rohkem lubada ja täna on paljuski harjumus et kõike peab saama. noh oma viga jah.
ehk siis saab palju väiksemate kuludega hakkama küll ja ma usun, et väga paljud kes koos elavad saavad kahe peale hakkama väiksema sissetulekuga kui siis kui lahku minnakse ja siis üüber summasid nõudma hakatakse :)
t
Täpselt/ 22. märts 2018 20:13
Tiraadi avaldaja muudkui sõidab lapsega kooli, trenni, sõprade sünnipäevade, teatri ja kino jne jne vahet - huvitav, et misajal tibin ise tööd teeb? Mees pidagu üleval nii naist kui last?
p
pärnakas/ 23. märts 2018 16:39
Eraldi elades ongi elu kallim ja keerulisem.
t
Tule taevas appi./ 22. märts 2018 23:38
mis tähendab iluvahendid,remondikulud,liising.Kuhu sa kulutad siis oma palga ja lastetoetuse.Nagu maratonil, igale poole vaja jouda.
s
Sull/ 23. märts 2018 06:24
Miks peab naine elama üle oma sissetuleku..? Pole vaja autot,kalleid telefone,kalleid arvuteid. Meil on olemas vabaleviga TV, on olemas odavamad telefonid,on olemas odavamad autod (ostku kasutatud masin ), on olemas ühistransport. laps ei pea käima mitmetes huvialaringides,kooserdama sõpradega kaubanduskeskustes,ei pea igapäev purksi ja krõpse sööma,ka riideid saab odavamalt teise ringi poodidest. Pole vaja osta lapsele kalleid mänguasju,mis kuhugi nurka seisma jäävad... Elada saab laps ka täisväärtuslikku elu siis kui talle neid kalleid asju ei ostetaks. Ka üüratuid telefoniarveid pole vaja lapsel teha ning internetis pole vaja koguaeg istuda...
TULEB ELADA NORMAALSET TÄISVÄÄRTUSLIKKU ELU ,mitte elada raiskamises...
o
oh?/ 23. märts 2018 07:47
Nüüd järsku on kasutatud ja lagunev auto, vabalevi ja kaltsukariided täisväärtuslik elu. Kas Sulli enda jaoks ka ?
S
.../ 23. märts 2018 08:39
Sulli jaoks on täisväärtuslik elu kaltsukariideid kandes laguneva autoga sõita ja ainult lauatelefoni omada ?
l
Loomulikult/ 23. märts 2018 17:10
tahame oma lastele parimat. Aga arvestades ülesloetletut -üür, kommunaalkulud, TV, internet - ei olene ju lastest, need oleks ka lasteta. Nagu ka auto olemasolu puhul auto ülalpidamiskulud. Ja ärge öelge, et teil lasteta autot vaja poleks ;)
t
23. märts 2018 18:44
Täpselt. Tule paned toas põlema olenemata sellest, kas laps on või ei ole. Süüa keedad tervele perele samas potis, mitte igaühele eraldi pliidiplaadil. Ahikütte korral kütad nagunii ja ei pane laste arvu võrra rohkem halge ahju. Interneti ja televisiooni eest maksad nagunii, seos lastega puudub. Elamispinda rendiks või üüriks ka olenemata laste olemasolust, erinevus võib vaid olla pinna suuruses. Veetarbimine pereliikmete arvu võrra muidugi on suurem kui üksi elades.
l
Lauri/ 22. märts 2018 13:57
Vigane on Eesti kohtusüsteem.Mingied elatisrahasid ei tohiks ühe laspevanema kasuks üldse määrata,ainult erandjuhtudel,kui üks lahutavatest vanematest a)ei soovi last kasvatada b)ei kõlba last kasvatama(vägivaldne näiteks). Ülejäänud juhtumis tuleks lahendada sedasi: Kui on 4 last, lähevad 2 emale, 2 isale. Nelja lapse lastetoetus jagatakse pooleks, 305€ kuus kummalegi.Ema saagu ise oma kahe lapsega hakkama, isa oma kahe lapsega. Kui lahutajatel on 1 laps, sel juhul annab kombineerida- laps elab esmaspäevast neljapäevani ema juures, neljapäevast reedeni isa juures. Riided ostetakse pooleks. Ja ei mingeid elatisrahasid. Eesti kohtud määravad aga reeglina kõik lasped ema juurde elama, mis on täielikult vale lähenemine!
m
Marianne/ 22. märts 2018 14:17
Äkki on vigane suhtumine, et kohe on alati vaja lahku minna? Küll leiab mees, et vaja ikka natukene nooremat naist või leiab naine, et oma vana mees ikka enam kuidagi ei kõlba. Alati tulevad mingid ületamatud takistused, mis inimesed lahku ajavad.
Selline vanematevaheline solgutamine ei kõlba küll kusagile. Lapsele on vaja rahulikku ja normaalset kodust keskkonda. Eelistatuna kahe vanemaga, kes oma kodust, perest ja lastest hoolivad ja peavad lugu.
k
Kristiina/ 22. märts 2018 14:24
Laste koht on evulutsiooniliselt ema juures ja kõik ei talu solgutamast. Väga palju maksab lapse soov ka siin juhul. Varanduslik seis on teisejärguline. Side lapsega on peamine..
e
Evolutsiooniliselt?/ 23. märts 2018 09:00
Aga kas evolutsiooniliselt siis ei ole ema koht ka laps üles kasvatada mitte isa järg kerjus olla?
l
Lauri/ 22. märts 2018 14:30
Rumal jutt. USA-s määratakse tihti lapsed isale ja pole mingit häda. Lapsed elavad nii isa,kui ema kodus, vaheldumisi.
m
mees/ 22. märts 2018 15:53
Vaatame seda laste andmist isadele uuesti siis kui omasooiharatele lapsi hakkatkse andma.
l
Laurile / 14:30/ 22. märts 2018 16:13
USA-s ehk küll. USA on siiski märksa rikkam riik, inimeste sissetulekud ja võimalused hoopis muu kui siin. Kui virelevate eestlaste lapsed ka 50:50 jagada, siis pole neil lastel mingit elu. Esiteks pole see solgutamine mõistlik, lapsel peaks siiski olema üks ja kindel kodu. Ja teiseks, kui isa on loonud uue pere, siis tuleb selle uue perega ka arvestada. Vaevalt küll uued elukaaslased liigselt õnnelikud oleks last enda juures nähes.
a
ainult siis/ 23. märts 2018 00:07
kui ema on narkar, ametlikult hulluks tunnistatud voi invaliid, kes ei suuda lapse eest hoolitseda. muudel juhtudel jaavad lapsed emale.
s
Sull/ 23. märts 2018 06:28
Siin kõlab mõte , et mehe uus elukaaslane ei soovi mehe last näha--kes on siis siin halb inimene: mees või naine...???
l
Lauri/ 22. märts 2018 14:35
Tänu sellele,et poisslapsed meil emadega kasvavad, ongi nii palju memmoepoegi ja rullnokki.Kodus ainus kasvataja ema- koolis kõik õpetajad naised- ei ole sobilik viis poisslaste kasvatamiseks! Loodusseaduste järgi peavad jah rinnalapsed ja alla 5 aastased olema emaga.Koolielised lapsed,eriti poisslapsed võib vabalt emast lahutada ja määrata isa juurde elama.
n
Njh/ 22. märts 2018 22:47
Jah neid nõõrkätega emo pubekarojusid on tõesti linnapildis juba liiga palju. Keppjalad all ja CAP-id peas nagu mingid homod käivad ringi. Kõik kes on sündinud juba peale 2000 on parajad pussyd.
t
tts/ 22. märts 2018 16:19
Nii et kui laps pärast lahutust peab jääma lahku ühest vanemast, peab ta lahku jääma ka oma õdedest-vendadest? Ikka väga õel oled laste vastu, pead neid vist mingiteks puutükkideks, mida oma suva järgi käest kätte anda. See nädal ühe juures, nädal teise juures sujub edukalt vaid siis, kui esiteks elatakse lähestikku (lapsed peavad saama mõlemast kodust samas koolis või lasteaias käia) ja kui ema ja isa arusaam lastekasvatusest on üldjoontes sarnane. Peale selle peavad vanemad pärast lahkuminekut suutma omavahel mõistlikult suhelda, oma emotsioonidest üle olla. Vastasel korral satuvad lapsed väga skisofreenilisse olukorda, kus ühes kodus on kardinaalselt erinevad reeglid kui teises. Mis asjade ostmisse puutub, siis peab vanemate rahasse suhtumine ka ühesugune olema, muidu on varsti olukord, kus üks vanem teeb enamiku vajalikke väljaminekuid, teine ütleb, et pole seda ratast või uut jopet tarvis midagi, tema põhimõtteliselt ei osta ja kõik, ostku teine, kui vajadust näeb, ärgu talle peale sundigu. Ühesõnaga - jagatud hooldusaeg toimib normaalselt sellisel juhul, kui vanemad omavahel normaalselt läbi saavad - aga kui palju selliseid lahutatuid on? Kui läbisaamine normaalne, milleks lahku minna? Ja ei tohi unustada ka vanemate uusi kaaslasi, need võivad laste elu põrguks muuta, eriti võõrasemad.
a
Alates.../ 22. märts 2018 17:40
3. lapsest on lastetoetus 500- , alates 7. lapsest on vist 1000? Kust võtate sellise summa- 305- kuus kummalegi?
l
lapsi lahutama/ 22. märts 2018 18:23
pane müts pähe- rähn tuleb.
k
22. märts 2018 21:46
Kas sulle meeldiks 4 päeva ühe juures elada ja siis üheks päevaks minna teise juurde elama.
t
tunnen kaasa.Tegelikult ei tunne/ 22. märts 2018 13:15
4last. Kahte last kasvatab ema ,kahte isa.Polegi alimente.No ja need poegade emad.Küll nemad on hädas.Kasvata oma poja nii,et ta tilliga ei mängiks vaid tartvitaks siht otstarbeliselt!Laosevanem,kes last ei kasvata,peabki alimente maksma.Mul vennal on lapsed 3-e naisega ja elab neljandaga.Emad kasvatavad lapsi ja siis vennakene käib neid sugulastele näitamas,kui nood tema pool külas.Minu poeg.Hallloo!Kuradi rongaisa.Naine peab kas või küüned verel,lapsed üles kasvatama.Nende riideid pesema,nende kõrval olema haiguse ajal ja õpetma neid ja nende vaba aega veetma jne.,jne.Aga näe ringiuitaval papal on nii raske elu,et kohe oma emme võtab sõna.
m
Ma tunnen sulle kaasa/ 22. märts 2018 13:40
Vaadates sinu õnnetut ja kurba teksti, mõistan, et ema on teid vennaga mõlemat tähelpanuta jätnud. Isa pole teil olnudki. Pakun välja, et teie lapsed saavad teilt sama kohtlemise. Nemad aga pärandavad teie "õnnistuse" edasi.
m
Madis/ 22. märts 2018 12:56
Nelja lapse ema saab niigi riigilt 610€ kuus lastetoetust, arvatavasti isalt elatisraha veel samapalju. Ja lapse isa tõenäoliselt peabki elama 200 euroga kuus,laste ema aga elab ainult lastetoetusest ja alimentidest tunduvalt paremini,kui tal veel uus mees ka ja omal töökoht,siis on vaese alimente maksva mehega võrreldes suisa rikkur..
m
Madis/ 22. märts 2018 13:04
Ema saab igakuiselt toetust seega 1610€. Ja laste isa elagu 200-euroga kuus. Absoluutne ebaõiglus!:(
e
ehk/ 23. märts 2018 06:44
ehk jäi isal midagi puudu, et olla peres naisele hea abikaasa ja lastele hea isa?
m
Madis/ 22. märts 2018 13:15
Eluilmas ei usu,et ema kulutab 1610€ kuus laste peale. Ja arvestama peab ka seda,et üksi elades on sundkulu eluasemele sama suur kui sel emal 5-6-kesi elades. Päris jõhker värk, südamest kahju tollest mehest:(
e
eesti mehe/ 22. märts 2018 13:30
suurim probleem on, et akki saab eksnaine rikkaks:) mitte see, et lapsed kasvatatud ja toidetud oleksid ja nende harrastused makstud.
m
Madis/ 22. märts 2018 13:36
Minu loogika põhineb õiglusel. Elatisraha on lastele,eksole? Kui laste isa maksab 1000€ kuus, siis oleks loogiline eeldada et ka laste ema panustab 1000€ kuus, peale selle veel lastetoetus 610€ kuus. Tahad Sa väita,et laste ema kuluda lastele on 2610€ kuus? Täielik jama! Aus olnuks jätta 2 last ema kasvatada,2 last isa kasvatada, lastetoetus jagada pooleks 305€ kuus isale, 305€ kuus emale! Ja ei mingeid elatisrahasid.
m
muig/ 22. märts 2018 14:47
Ema rahalise panuse suuruse saad teada siis, kui võtad ööpäevaringse lapsehoidja. Just nii palju maksabki ema töö, kulla Madis.
l
lapse emapoolne vanaema/ 22. märts 2018 16:26
aitan enda pensionist lapselapsi kasvatada, kas see nagu ongi normaalne, et laste isa ise oma lapsi ei suuda piisavalt rahaliselt toetada. nii nagu seadus ette näeb?
e
Elage oma perega koos/ 22. märts 2018 17:02
ja ärge kaubelge lastega. Lapsed on elusolenfid, neil on tunded, vanemate lahkuminnes süütunded, kui te seda varem ei teadnud. Kasvatage lapsed suureks, armastage neid ja siis tõmmake nelja tuule poole, kui olete oma vanemakohustused täitnud, täitnud armastusega oma laste vastu.
s
Seadus/ 22. märts 2018 20:25
Jajah, nii nagu seadus ette näeb.
Tallinnas üürikorter algab 300st kuus, kommud 100 otsa. KESKMINE PALK(mida kõik ei saa) 1111 kätte. 1111-400-250 1 lapse puhul. Inimesele, kes on piisavalt õnnelik et saada keskmist, jääb kätte 460 eurot. Sealt maha söök, riided, internet, võimalik telefon(kellel ei ole tänapäeval telefoni?). Inimesel jääb heal juhul 0 seis KESKMISE PALGA JA 1 LAPSEGA.
m
miks/ 22. märts 2018 23:42
on vaja ööpäevaringset lapsehoidjat.Kus sa ise ööpäev oled
o
oh to miks/ 23. märts 2018 08:41
Ega jutt ei käi tõeliselt lapsehoidja võtmisest, vaid võimalusest, kuidas rahalist väärtust määrata.
t
to oh/ 23. märts 2018 21:58
Prostit.u.ut oled või? Määrame veel sinu rahalist väärtust.
s
sa Madis/ 24. märts 2018 08:12
oskad vaid raha lugeda ja kadestada! Sul pole õrna aimugi, kui palju kulub raha, et oma lapsi harida ja koolitada täisväärtuslikeks kodanikeks! Sa ei tea midagi inimlikest tunnetest, ema hoolest ja vaevast. Tahad lapsi lahutada ka aritmeetiliselt - vot see on tõepoolest täielik jama!
a
24. märts 2018 18:42
Aga isa hool ja vaev ei ole samaväärilised kui ema oma?? Aitab sellest küll, et enamus naisi mehi sopaga üle valab. Mees on pea ja naine on kael. Ju siis on kael olnud liiga kange kui elu koos ei püsi. Ei ole alati nii, et isa on ringitõmbaja ja jätab pere maha, pole see naiste süü väiksem midagi. Jooksete samamoodi, suurema emmi ja läikivama bemmi suunas.
e
et/ 24. märts 2018 22:49
Kui ei suuda kommentaaride järjepidevust mõista, siis loe aeglaselt ja mitu korda ja aja näpuga järge, mis millele vastuseks on. Mõrelda ei suuda, aga kohe solvama.
e
Ega / 24. märts 2018 22:53
Enne kui suurem osa mehi ei taha naisest iga hinna eest üle olla, ei parane miski.
l
Lauri/ 22. märts 2018 13:17
Lihtsa matemaatikaga jah sedasi- ema saab alimente ja lastetoetust 1610€ kuus. Seega,kui isa maksab 1000€ kuus lastele, peaks ka ema veel +1000€ kuus kulutama, ehk siis LASTELE peaks kuluma igakuiselt 2610€!!! Absurd!
k
Kas lapsed ka rahaks/ 22. märts 2018 17:04
ümberarvutada? Millised hirmsad vanemad! Pole väärt lapsevanema nimegi.
p
pärnakas/ 23. märts 2018 16:46
Nelja väikese lapsega ema jaoks peakski laste kasvatamine võrduma tööga. Kui lapse isa seda ränkrasket koormat koos perega vedada ei jõua siis püüdku hakkama saada nõnda nagu oskab, kuid oma lapsi pole ilus hoolitsuseta jätta.
i
Isa/ 22. märts 2018 12:54
250 Eur isa poolt,250 Eur i ema poolt,riik annab veel lapsetoetusi ,koolilõunad.Kui isa tahab lapsega suhelda ja näiteks sünnipäeva kink,jõulu kink,hobid, kinos käia ( vaevalt tal seda võimalust väga jääbki) siis peaks isa need kulud ka veel ise kandma.Kokku siis enam vähem 650 EUR i kuu.Peaaegu
poole rohkem kui pensionid????
h
Hele/ 22. märts 2018 14:19
Jah, äkki ei tasuks niisama lapsi teha, kui ei taha oma lapsi koos laste emaga üheskoos üles kasvatada?
i
Isa/ 22. märts 2018 16:09
Õige jutt,noored mehed hoidke lapsetegemisest eemale!!!
m
Mitte/ 22. märts 2018 16:57
Lastetegemisest ei tule eemale hoida, vaid võõrastest naistest ja viinast.
j
ja sina/ 22. märts 2018 20:17
hoia eemale võõrastest meestest, siis ei teki lahkukasvamise tunnet
j
Jaa-jaa/ 23. märts 2018 08:43
Ikka on vaja isiklikult pöörduda, teadmata isegi, kas vastatakse mehele või naisele.
s
23. märts 2018 15:43
Sama lasuse võib öelda laste emale- äkki ei tasuks niisama lapsi teha, kui ei taha oma lapsi koos laste isaga üheskoos üles kasvatada? Ühed tegin sellega ka teised tegin tollega...
k
Kahepoolne/ 22. märts 2018 12:52
Kui oleksin naine, siis laseks rikkal-(rikastel) mehel-(meestel) kohe mitu last teha ... ja kui mees siis teeksin lapsi nii-palju kui jaksaksin, ühesõnaga - mitmeotsaline asi.
j
22. märts 2018 16:38
Ja pärast nutad, et raha ikka pole ja peksad kibestumisest ettejuhtuvaid.
m
maamaali/ 22. märts 2018 12:45
lihtsalt peaks ikka vaatama kellega üldse peret luua- pesa peaks ikka õigete unade alla käima vöi munad õigesse pessa :-) kahjuks asjad muutuvad ii ühiskonnas kui seaduses ka tagantjärgi, juba sündinud laste vanemad otsustasid ju teiste vastutuskriteeriumite järgi, ehk nooremad on siis targemad oma valikutes ja tegemistes... elu läheb aina keerulisemaks üksi elades, ehk siis luuakse kooselud ka rohkem püsima jäämise eesmärgiga mitte niisama hetketungide päält... tegelikult vöiks ühiskonnast kaduda ka suhtumine, kus noored naised arvavad et neil piisab ainult ilus olla ja mehed tagagu köik eluks ja oluks vajalik ja siis sellised tömbavad aga mehi hoovi... juba praegu on terve pölvkond neid vanemaid (enamasti mehed) kes oma lapsed väiksena hüljanud, terved elud joonud aga nüüd vanaduses abi vaja või kuuseall peavad elama... ise kasvatasin oma 2 tütart ise üles, las siis isa kah kaeda kuis ise saab... (nb: vanadekodu ees tekib lastel kohustus kui isa selle kohtuga välja nöuab, ei ole mingit automaatset kohustust kui maksmisega nöus ei olda ja siis pole ka kohtul miskit välja nöuda kui isa ise pole laste hääks miskit teind) niiet läbi laste aitamise kindlustavad laste maja jätjad ju tegelikult ka iseenda vanaduspölve...

k
karm reaalsus on/ 22. märts 2018 12:42
et paljud haritud ja üle keskmise rikkad mehed ei muretse enam omale lapsi. lihtsalt elatakse ja vaid endale. sinna on viinud see avalik alimendite trall. noh nii mõnigi "tulevane vanaema" on õnnetu, et lapselapsi ei saa ent sellega harjub.
e
eesti mehe/ 22. märts 2018 13:33
suurim probleem on, et akki saavad naised rikkaks sellest 250eurist, mis nad oma lapsele maksma peavad. arenenud riikides on see normaalne kaitumine, seda peetakse normaalseks ennekoike meeste endi poolt, et lapsi rahaliselt toetatakse kui lahku minnakse. ainult eesti mehel hakkab kohe kapp varisema. vanadekodud on selliseid yksikuid vanamehi tais, keda keegi vaatamas ei kai. omal ajal kovatati ja kovatati.
s
Sull/ 23. märts 2018 06:39
Jahh-lapsi rahaliselt toetada,mitte naist. Seaduses peaks olema nõue,ei elatisraha kasutuse üle peab olema kontroll,et see raha kulub täielikult lapse heaks,mitte lapse ema kuludeks. Ja kui on näha,et lapse ema on sellest rahast kulutanud näiteks oma telefoni arvele sendigi,peab ta selle lapsele ca nädala jooksul tagastama ja seega ka varguse eest vastutama. Raha on lapsele,mitte lapse emale..
m
Muidugi/ 23. märts 2018 08:44
Poes ühe koti kartuleid ostab oma kaardiga ja teise lapse kaardiga, et oleks selge vahe. Aga järsku pärast sööb ema sealt lapse kotist mõne kartuli ära, kuidas seda kontrollida ?
p
Põhiline/ 23. märts 2018 09:43
Tead, probleem ei ole selles, et see raha makstakse. Probleem ei ole selles, et see raha on 250 eurot.
Asi on selles, et sinusugused litsharakad kraaksuvad. Aina ajad ekskrementi suust välja ja norid tüli üles. Kui läksid eksist lahti, okei, ela oma elu edasi. Ära ela selle nimel, et eksile kätte maksta või elu raskeks teha.
m
mis see eks/ 23. märts 2018 14:03
siia puutub? jutt kaib ju lapsest. eesti mees on nagu toeline rott - kohe kui peab sendi valja kaima oma lapse heaks, siis hakkab yks kisa ja naiste monitamine. minu soovitus naistele - kui mees alimente ei maksa, votke ka vanemlikud oigused ara.
t
to põhiline/ 24. märts 2018 22:56
Ei tea, kuidas veel kodus oma naist solvasid ja mõnitasid, kui siin nii labaselt süüdistad ja isiklikuks lähed?
E
:)/ 22. märts 2018 19:00
Ega see eriline kaotus ei ole. Või peaks mõni naine üksi rikkuri võsukesi kasvatama?
i
invaliid/ 22. märts 2018 12:24
olen ja ei suutnud alimente maksta nii palju kui kohus välja mõistis kohtutäitur võttis minu kodu nüüd olen kodutu . kohtunikku ei huvita kus sa vaene invaliid selle raha võtad . see on eesti vabariik 100
h
hh/ 22. märts 2018 12:18
kellel neid lapsi siis vaja on? Ehk lõpetaks selle tootmisharu üldse ära. Seksiks niisama. Tüdrukud, naised peaksid olema vabalt kättesaadavad nagu vabad mehed tahavad.
Lõppkokkuvõttes on küsimus, ehk lähekski üle digilastele. Naised võitlevad seemendaljatelt elatisraha saamise eest nii et veri väljas, mehed ütlevad, et laste toetamine käib üle jõu.
Miks siis riik ei võiks digilapsi saada, rahva elu oleks lill.
a
arvaja/ 22. märts 2018 11:26
Tundub, et praegused alla 40 mehed tasuvad oma isade karma võlga. Need lapsed, kes sündisid 80-90-ndatel, ongi enamasti kasvatatud üksikemade poolt, KES EI SAANUD MINGEID ALIMENTE, kuna rongaisadel oli lihtalt nii võimalik. Lahkuminek toimus pea alati mehe liiderdamise või alkoholismi tõttu. Siis võeti uus naine ja kõik hakkas otsast jälle pihta. Ei mingeid kohustusi! Kummalisel kombel süüdistas ümbruskond aga ikka naisi. Lugesin just hiljuti mälestuste raamatut, kus kirjeldati esimese vabariigi ja sõjaaegseid sündmusi. Sai väga hea ülevaate eesti mehe loogikast. See, et isa emale vahel peksa andis, ei olnud taunimist väärt. Ka selle perioodi naised on selliseid hoiakuid edasi kandnud, ka terve nõukaaja. Kasvatati memmepoegi, kellel mingeid kohustusi polnud. Abielud püsisid vaid naiste kannatuste ja eneseohverduste najal. Selliste peredes kasvanud tütred aga oma elu nii elada enam ei tahtnud. Tulemus on selline, nagu praegu siis on. Keegi ei soovi oma lastele samasugust viletsust, kui ise kunagi kogeti. On muidugi erandeid, vabandan nende ees. Kui enne oli olukord ühele poole kaldu, siis nüüd on teisele poole.
t
to: arvaja/ 22. märts 2018 11:33
ka valesti on võimalik arvata jah.
m
MTÜ Isade Liit/ 22. märts 2018 11:58
Mis see karma siia puutub?
Tänase seisu seletuseks on põhjamaisitest riikidest pushitud feminismi kiire levik meie erinevates teemat koordineerivates ministeeriumites (sots-min, just jne) . + uute feministlike ametkondade loomine (nn soolise võrdõiguslikkuse volinik jms)
87% antud ministeeriumite töötajates on naised, loodud ametkonnad on 90% ulatuses mehitatud naistega jne.
Tuleb aru saada, et tänane olukord pole kujunenud vaid selliseks kujundatud. Tagataustaks seesama kultuurirevolutsioon oma tagajärgedega, mida me näeme täna Põhjamaades
o
olen sinuga/ 22. märts 2018 13:37
taiesti nous. kasvasin ka ise sellises peres. elu oli toesti vilets. abiellusin igaks juhuks valismaale ja avastasin, et naisel on ka inimesena vaartus, et ei pea koguaeg lihtsalt teenindama ja alandamist taluma ja meeste kovatamist kuulama. eesti suurim probleem on suur alkohoolikute ja kaassoltlaste arv.
m
MTÜ Isade LIiit/ 22. märts 2018 14:28
Eestlaste iseloomu on kujundanud rahvuse traagiline ajalugu. Kui sa oleks ajalooga natuke tutvust teinud, siis saaksid sellest aru...
Sinu nn välismaa ideaalmehed on tegelikult lillelapsed, kel pole meie rahvuse kogemust rasketest aegadest.
Aga need ajad tulevad ja leiavad su üles ka välismaal. Vaatame siis, kuidas su lillelaps sellega toime tuleb...
a
arvaja/ 22. märts 2018 17:04
Jah, eks Lembitul oli juba väga raske. Ja Lindal oli ka raske. Vaatan neid kommentaare ja paistab, et MTÜ Isade Liit peaks
(mees)psühholoogi juurde pöörduma. Naiste vihkamine nüüd küll lahendusi ei too.
e
et mis sa siis/ 22. märts 2018 17:24
nyyd ytled, et ma oleksin pidanud eestis hambad ristis kannatama ja kolm last synnitama, et rahavastiku taastootmine ikka kestaks ja siis sinusugustega alimentide parast kaklema voi? sul on suur mure, et akki ei olegi elu valismaal halb? sapp hakkab keema? mees on mul oluliselt asjalikum ja tegusam kui eesti mees ja hoolib oma lastest.
k
ka sul seal välismaal on suur probleem/ 22. märts 2018 20:19
hoopis narkomaanias - pannakse cräcki ja usutaksegi pimesi, et see on lahe ja õige?
a
aga mida sa tar gut ad?/ 22. märts 2018 20:21
Mis meie rahvuse jätkumine sind puudutab? Ole oma välismaa pär dik uga - sinu kirjutised viitavad, et oled kib est unud ja ega sa ikka ei ole oma eluga rahul, normaalne inimene ei ron iks siia ilk uma :)
o
oioi/ 23. märts 2018 08:17
Kuule preili, kas on ikka õige öelda et sinu üks mees on kindlasti parem kui kõik eesti mehed?
Ütlen kohe ära, sellist naist ei soovi isegi nägemata.
2
20:21/ 23. märts 2018 09:37
Arvab, et kõik, kes ei ole eestlased, on pärdikud? Teistest euroopa rahvastest ei ole mingit ettekujutust?
a
ara kujuta/ 23. märts 2018 14:06
endale ette, et keegi sind karjas tahtmas on. oi kui hirmus onnetus, et sa mind isegi nagemata ei taha:)
k
Ka/ 23. märts 2018 17:13
siis maksti alimente ning veel varemgi.
l
22. märts 2018 11:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
Eks/ 22. märts 2018 11:50
Oleneb, milliste naistega mees suhtleb.
n
Njh/ 22. märts 2018 11:21
Kui raha ei taha maksta siis tuleb teha nii, et 2 nädalat elab laps ema juures ja 2 nädalat isa juures. Siis ei ole küll õigust kellegil raha nõuda. Eks see pendeldamine ole lapsele küll jama aga igatahes parem kui üks vanematest paljaks riisuda ja lõpuks nõõriotsast leida.
j
jjj/ 22. märts 2018 11:57
mida siis arvata sellest isa juures kaks nädalat elamisest, kui isa ei toeta lapsi ja ilmselt puudub tal ka soov, oskus ja võimet lapse eest hoolitseda päevast päeva .
See oleks siis nagu lihtsalt see, et ema saadab lapse isa juurde, paras talle, mis ta siis on olemas ja vajab, aina vajab...
n
Njh/ 22. märts 2018 13:48
Kas toetust peab mõõtma kogu aeg rahas??? Kui lapsed on ema juures 2 nädalat siis katab ema nende kulud. Ja kui isa juures siis maksab isa. Lihtne loogika ju. Niigi lapse ema saab riigilt lasteraha kah. Vaevalt ta sellest pool isale annab.
Kust kohast tuleb üldse arvamus, et isa ei saa lapse kasvatamisega hakkama? Paljud isad on paremad lapsevanemad kui emad. Üldistada kah ei saa nüüd kõike.
Praegu on kogu selle alimentide teemaga jäänud mulje, et käib naiste vahel võistlus, kes suudab suuremad summad välja pigistada. Naistel võiks ise kah väheke kaastunnet olla, et laste isad end surnuks ei rabeleks kuna surnult pole midagi võtta. Te ainult tahate ja nõuate. Arvestage, et ise peate täpselt sama suure summa kuus lastele panustama. Ei ole ainult nii, et laps peab elanuks saama isa makstavate alimentide eest. Enamus emad on madalapalgalised ja ei suuda elusees oma rahalisi kohustusi laste ees kanda.
t
to Njh/ 2. aprill 2018 14:20
Tavaliselt ära läinud lapsevanem (tavapärasel juhul isa) läheb ära, sest ta ei hooli lapsest ega perekonnast! Minnakse ära, sest ei taheta lapsi kasvatada ja mis selle vaese lapse psüühikaga siis saama hakkab kui pool aega on kohustatud taluma lapsevanema juures elamist, kes temast tegelikult ei hooli. Teine aspekt on lisaks see, et lapsel peab tekkima kodu tunne, selline kahe elamise vahet solgutamine on nagu seljakotiränduri elu ja tekitab lapses tunde, et teda ei taha ei isa ega ema tegelikult!
t
To: Njh/ 22. märts 2018 11:57
Defineeri, kas ei taha raha maksta või ei taha maksta ulmelist raha. Vahet näed?
n
Njh/ 22. märts 2018 13:51
Arvestades seda, et mis summadest siin artiklis juttu on siis see on puhas overkill. Mul on 2 last ja ei kulu nende peale kuus midagi nii palju. 250€ per nägu iga kuu - wtf mis p@ska siin aetakse? Kõige suurem kuluallikas ongi lasteaed. Muu tilulilu ja riided - nende pealt saab alati kokku hoida. Aga no mis teha - noortel emadel käib ju au pihta kui nende lapsed ei kanna viimase kollektsiooni riideid jne jne. Näen seda kõrvalt väga hästi.
p
pärnakas/ 22. märts 2018 12:22
Tegelikult ei sooviks sa endalegi sellist elu..
n
Njh/ 22. märts 2018 13:52
Kui mul oleks valida kas laps pendeldab vanemate vahet või panna nõõr kaela siis igal juhul valiks esimese variandi. Selle artikli nn "memmepoeg" on nurka surutud. Kui ei ole kusagilt seda raha enam juurde võtta siis pole mitte midagi teha ju. Mina olen igatahes selle "memmepoja" poolt. Kõik see jama on väga ebaõiglane.
k
KooK/ 22. märts 2018 14:26
Mina näen oma last ainult 1/3 kuust ja ema lihtsalt ei v6imalda rohkem,maksan 250 ja ostan lapsele riided ja muud asjad ka veel.Ema lendab mõõda salonge ja riidepoode,endale ostetakse iga kuu kalleid firmariideid,aga lapsest yksk6ik.10 aastat elasime koos ja eks inimene muutubki samasuguseks nagu ta s6brannad ymberringi.Kui olen rääkinud,et v6tan lapse enda juurde v6i siis pool aega minuga ja pool emaga siis vastus on,et eks vaatame mis kohus otsustab.Sellised on paljud eesti naised kahjuks ja ka enamik siinsetest kommijatest.Teile on laps eksi paika panemiseks ja kättemaksuks,lapsest on teil savi,aega te tema jaoks ei leia ja ise ajasite pere l6hki mingi tyybiga l6busalt aega veetes,aga uus mees l6butses ainult veidi aega ja nyyd on ta läinud.
m
Mees/ 23. märts 2018 06:46
TÄIESTI ÕIGE JUTT...!!
o
Oehh/ 22. märts 2018 15:37
Sa mõtled ka mida sa räägid või? Kaks nädalat siin kaks mujal - ise elab näiteks Pärnus ja ema Rakveres. Sõidabki laps nii kahe koha vahet? Käib kahes lasteaias ja kahes koolis? Mõtelmisvõime võiks ka olemas olla ning seda võiks kasutada ka osata.
k
KooK/ 22. märts 2018 15:47
Elame 600 meetri kaugusel yksteisest,oehh.
j
just/ 23. märts 2018 06:49
ja riik peab kõik lahutatud emad-isad panema elama mitte kaugemale teineteisest kui 600 meetrit. Olgu seadus selline.
k
kes käskis/ 22. märts 2018 11:05
lapsi teha,käseb riik järelikult hoolitsegu ka järgmise põlvkonna eest,muidugi ,kui näed neid isadeta lapsi,kõige kallimad nuti-telefonid,viimase moe riided jne.,millestki pole puudust.
j
ja.../ 22. märts 2018 12:11
... sinu arvates peaksid isadeta lapsed kohe kaugelt näha olema - kaltsudes ja nälginud? Kui isa ei toeta, siis mis sa arvad, kes lapsele asjad muretsenud on?
e
Ei noh/ 22. märts 2018 13:17
Tublid emad ongi muretsenud lastele nutitelefoinid ja ilusad riided ja seda oma raha arvelt. Minu suguvõsa üksikemade lapsed on kõik head õpilased, puhtad, kasitud. Ja seda ainult tänu emade panusele. Isad on loomulikult peale lahutust töötud või miinimumpalgal, noh, nagu ikka.... Ükski kohtuaste pole seda probleemiks muidugi pidanud, aga vahet pole, emad saavad alati hakkama. Ainult lapsed ei soovi enam isasid näha ja ema enam ei suuna neid ka sinna. Ei keela, aga enam ei räägi sellel teemal. Pole ju vaja lastele sellist eeskuju. Arvan, et need lapsed sünnitavad tulevikus ainult ühe lapse, kui sedagi. Kaks suuremat last juba ütlesid, et seovad oma tuleviku välismaaga, sest Eesti riik on neile nn näkku sülitanud läbi kohtusüsteemi. Ja õigesti teevad, mina vähemalt alati kiidan nende otsust:)
s
Sa oled "parim" Ei noh/ 22. märts 2018 13:57
Tsiteerin "Ja seda ainult tänu emade panusele. Isad on loomulikult peale lahutust töötud või miinimumpalgal, noh, nagu ikka.... Ainult lapsed ei soovi enam isasid näha ja ema enam ei suuna neid ka sinna. Ei keela, aga enam ei räägi sellel teemal. Pole ju vaja lastele sellist eeskuju."
Minul tekkis selle peale küsimus, kuidas lapsed teavad, et isad maksavad "ainult" 250.- lapse kohta ja otsustavad selle põhjal, et selliseid "halba eeskuju" andvaid isasid nad näha ei teha.
Kui sa tahad väita, et miinimumpalga juures määrab kohus vähem elatist, kui miinimumi, siis see on lausvale. Kohus on alla miinimumi määranud vaid siis, kui piiratud töövõimaga isa saab riigi toetusi, mis jäävad alla miinimumi. Siis on isale jäetud u 60 eurot, et päris ära ei sureks. Ma tõesti ei tea, mida su sugulased rääkinud on, kuid ma olen lugenud viimase 3 aasta elatise lahendeid ja sealt ma sinu väidetele kinnitust ei leia. Kui nad läksid aga ise kokkuleppele, siis isasid või kohut sa küll süüdistada ei saa.
e
Ei noh/ 22. märts 2018 14:48
Vale puha. Kohus on määranud alla miinimumi ka isale, kes on kõrgharidusega, enne lahutust töötanud juhtivatel kohtadel, peale lahutust töötu või saab miinimumpalka ja seda ainult sulas, reisib mööda maailma ( pensionärist ema rahade eest), Eesti kohtutel ( mitmes astmes) on olnud lastest suva, kurdavad koos mehega ja tunnevad kaasa. Väidavad, et lastele on vaja 1 paar sokke, 1 t-särk ja 1 paar aluspükse aastas. Vot nii töötab meie kohtusüsteem. Kui isa maksaks 250.- kuus, siis olekski kõik normaalne. Ema paneb ka omalpoolt teise samapalju ja kui puudu tuleb, siis nagunii ju ema katab ülejäänu oma taskust. 250.- maksva isa juurde tahaks lapsed ise minna, sest nad suudaksid elamisväärselt elada ja ei peaks enda kodust olukorda häbenema sõprade ees. Kahjuks meie kohtusüsteem lonkabki ja isasid ei suudeta liistule tõmmata. Isad kaagutavad juba kuude kaupa lehtedes, kui halb neil on, artikkel artikli järel. Vastik lugeda juba!!! Tundke kaasa emadele, kes võitlevad nende valelike isadega, peavad kohtutes seda jama kuulama ka siis, kui kulud on tõestatud ( ka miinumumi saades peab tõestama kahjuks ). Isad aga naeravad näkku nii lastele, emadele kui kohtusüsteemile. Ja meil on riigis 12 000 võlglast! Ei oelks nii palju, oleks vast 2000, kui kohtud töötaksid õiglastelt.
e
Ei noh/ 22. märts 2018 14:54
Keegi pole kokkuleppele läinud, kahjuks Eesti kohtusüsteem ei tööta nii nagu seadused ette näevad. Ei maksa üldse vaielda sellel teemal, mul on näited elust enesest. Kahju ainult, et ajakirjandudes ei tohi avalikult nimesid nimetada, oi kuidas tahaks. Ja kohus määrab vähem kui miinimum kas siis, kui tšekkidega on kõik tõestatud ( mida ei peaks miinimumi puhul üldse tegemagi). Ära aja oma lausvale jura siin, ma saaksin lüüa letti paberid, kus on mustvalgel kirjas otsused, mis on seadusega vastuolus ja seda läbi mitme kohtuastme.
e
Ei nohile/ 22. märts 2018 15:27
Sooviks sind uskuda, kuid kahtlen sinus väga. Palun lisa kohtuasja number või numbrid, kui neid on mitu. Kohtuotsuse saan avalikust riigi teatajast või Justiitsministeeriumist, kui selline otsus tegelikkuses ka eksisteerib.
t
Teeline/ 22. märts 2018 19:42
Aga tee mulle selgeks, miks peavad lastel olema nutitelefonid, firmariided jne?
t
Teeline/ 22. märts 2018 19:45
Miinimumelatise puhul ei pea elatise saaja kulusid tõestama!
s
siin ongi koera haud/ 22. märts 2018 20:24
"Kohus on määranud alla miinimumi ka isale, kes on kõrgharidusega, enne lahutust töötanud juhtivatel kohtadel..." viimane lõik ütleb kõik - tegu on suhtega kus "kasvati lahku" - naine leidis, et paras aeg on hakata elama mehe kulul kuna mees ju töötab juhtival kohal ja mis viga nõuda.
m
mul on ka samad kogemused/ 23. märts 2018 00:16
jutt on eesti mehel kova - kovad elatajad olete. tean mitut miljonari, kes oma lastele sentigi ei maksa ja mooda kyla ringi aeleb ja siin koik mehed kaagutavad, et naised on rahaahned morrad. minu enda isa laks madala palga peale peale lahutust, et aga ometi lastele midagi maksma ei peaks. hiljem suri yksinduses ja koigi poolt hyljatuna. me pole oega isegi tema haual kainud - vooras ja vastik vanamees.
e
Ei noh/ 23. märts 2018 08:13
Vastupidi. Mees on otsustanud hakata elama peale lahutust laste arvelt. Ka ema selles perekonnas on kõrgharidusega ja hea palgaga.
e
Ei noh/ 23. märts 2018 08:15
Siis otsigi riigi teatajast. See on kahjuks kurb reaalsus ja panebki emasid hämmastama, et seadused ütlevad üht, aga elu on teine.
e
Ei noh/ 23. märts 2018 08:19
Seaduses on jah, et ei pea tõestama, aga kohtus peab. Mul on mitmeid näiteid oma sugulastega, kus tõesti emal on kaasas terve arvepidamine ja siis vahitakse neid tšekke luubiga, ka mitme aasta taguseid küsitakse. Kohus leiab, et kõik on tavalised kulutused, ei midagi üleliigset ega kallist, aga ikkagi teeb otsuse, et isa maksab alla miinimumi. See on kahjuks Eestis reaalsus, ka kohtus seadustele viitamine ei vii sind kuhugi, kõik on kohtuniku kätes. Mida sa arvad, mida tunneb ema, kui kohus määrab töötut mängivale isale alimentideks vähemalt 100.- eurot madalama elatise maksmise kohtustuse kui seaduses on ja emale ütleb, et osta oma lapsele 1 paar sokke aastas, sest isal on rasked ajad juba 7-8 aastat. SEE ON REAALNE ELU.
A
./ 23. märts 2018 09:39
o
Oi jah/ 23. märts 2018 11:20
Kulla inimene.
Millisele LAPSELE kulub rohkem kui 500 eurot kuus?
Millisele lapsele kulub 500 eurot?
Kui sina kulutad iga kuu lapsele 500 eurot, siis on selge kust need lontkõrvad tulevad.
e
Ei nohile/ 23. märts 2018 22:18
Sain juba aru, et su jutt on täielik VALE. Sa ajad lihtsalt jama. Ei ole mingit kohtuotsust. On vaid saunaeide loba. Miinimumpalga juures määraks kohus ikka miinimumi. Sa lihtsalt valetad.
Siiski ma mõistan su sugulaste frustratsiooni. Nad esitasid tšekid kõikide lapsega seotud kulude kohta. Saan aru, et nende kulude hulka kuulub ka kunstrindade paigaldamine. Mehe lapsed on ju need lapikuks imenud.
Tean, et tšekkidega on kaetud ka BMW liising. Škoda ja Toyota ei ole ju ometi üksikema autod.
a
ah et/ 22. märts 2018 13:40
nyyd muretsed lapsi riigile? eesti mees on justkui a priori vastutusest vabastatud ka laste ellu midagi panustada. kadeduseuss narib kui kaeb, et yksikemade lastel nutitelefonid on. rott, aga mitte mees oled.
n
no ma ei tea/ 22. märts 2018 10:55
naine sünnitab lapse ja siis mees aidaku kasvatada või maksku alimente !
h
HOOLD/ 22. märts 2018 11:58
m
mina tean/ 22. märts 2018 13:25
inimkonda poleks,kui lapsi ehk uusi inimesi ei sünniks.Ja selleks on vaja mõlemat nii naist kui ka meest.Kui üht neist maamunal ei eksisteeriks,siis kumbki järglasi ei saaks.Kui vanemad lähevad lahku,siis laps jääb siiski mõlema vanema järglaseks ja vastutama,hoolt kandma peavad mõlemad vanemad ta eest.Laps ei ole mängulelu.

m
mistoimub/ 22. märts 2018 10:51
Pimedas vihas üksteise vastu ja kraaklemises raha pärast, unustatakse kõige tähtsam - laps(ed).
m
MTÜ Eesti Isade Liit/ 22. märts 2018 10:47
Et vältida latsevanemate võimalikku diskrimineerimist võrdluses lastetutega, suurendada õiglus-õigust-loogilissust ühiskonnas, tagada lahus elavate lastevanemate omavaheline ja lastega suhte normaalne toimimine jne, nõuame kiiremas korras ( 1aasta jooksul) järgmiste muudatuste sisseviimist:
1) Tänane ülekohtune represseeriv nn elatisrahade süstemme kaotatakse võimalikult kiiresti;
2) Lastetoetus võrdsustatakse vkeskmise vanaduspensioniga, mis peab tagama lapse üleskasvamise finantsilise poole
3) Solidaarse pensionisüsteemi puhul tuleb pensionisüsteemi jätkumise tagamiseks stimuleerida laste saamist ja kasvatamist. Efektiivseim võimalus on lastetusmaksu taastamine (laste baasarvuks määrata 3, mis on ühiskonna taastootmise piirarv)
m
Mart/ 22. märts 2018 11:21
Esimese hooga võiks ka muuta süsteemi selliseks, kus ennekõike jäetakse lapsed ikkagi mõlema lahkuläinud vanema ühisele ülalpidamisele ja elatised on varuvariandiks juhuks, kui üks vanematest on lastele ohtlik, või asub elama kaugele, nii nagu seda soovitab MTÜ Lapsele Vanemad https://lapselevanemad.ee/lahendus.
Pikas perspektiivis tuleks aga pension siduda lahti tehtud tööst ja makstud maksudest ning panna sõltuma hoopis üleskasvatatud järglaste makstud sotsiaalmaksuga. Siis on inimestel motivatsiooni enda (või lapsendatud) laste mitte ainult saamisse, vaid ka korralikuks kodanikuks kasvatamisse panustada.
m
MTÜ Isade lLiit vastus/ 22. märts 2018 11:44
MTÜ Isade Liit ei saa toetada Teie ettepanekut (leitav Teie poolt leitavalt lingilt), kuna see jätkab –küll veidi pehmemas vormis - represeerivat praktikat (kohtutäitur, politei, vangla jms).
Sellise lahenduse puhul jätkub tänane trend, kus noored inimesed eelistavad lapsi mitte saada, kuna see on seotud suurte riskidega tulevikuks. Eelistatakse jätkuvalt kerget-lõbusat-huvitavat jne elu raskemale kuid vajalikule lastekasvatamise teemale. See aga on üks suurematest probleemidest, mis tuleb lahendada.
Me toetame süsteemi, kus rahva taastootmist toetatakse solidaarselt kogu ühiskonna poolt (meie skeemis lastetoetuse võrdsustamine keskmise vanaduspensioniga).
Ja ka valik laste kasvatamise-mittekasvatamise küsimuses oleks suunav läbi lastetusmaksu, mis suurema mastaabi puhul muudaks vanema riski väiksemaks ja kohustuste kandmise solidaarsemaks ühiskonnaga.
m
Mari/ 22. märts 2018 11:49
Mis laste saamist ja kasvatamist siin stimuleeridakse? igapäevaselt loed lugusid, kus mehed sõimavad naisi saamahimulisteks, ja küsitakse, et miks naised muudkui lapsi sünnitavad, keda mees ei ole ju kuidagi tahtnud? Või kui sünnitab, siis vaadaku ise, kuidas lapsed saavad üles kasvatatud. Mehed sõimavad naisi, naised mehi. Tundub, et normaalseid omavahelisi suhteid ei suudeta enam hoida, muudkui vaja aga lahku minna ja siis alimentide üle kembelda. Eile oli uudis, kuidas iganädalaselt tuleb turgutada alkoholimürgituse saanud lapsi. Kohutav ja masendav!
o
oo/ 22. märts 2018 12:05
sellele lisaks tuleb riigil sisse seada laste saamise programm, riiklik tellimus igale paarile, kes kokku on seksimiseks saanud. Sest laste kasvatamise materiaalsed kulud lähevad täielikult riigile üle.
Sellega koos langeb ära isalt elatusraha nõudmine. Kuna neil isadel on laps kusagil ikkagi olemas, siis nemad on riigi ees oma kohuse täitnud.
Maksma peavad ainult need,, kellel last ette näidata ei ole - lastetusmaks peale.
y
yhesonaga/ 22. märts 2018 13:43
eesti mees tahab vastutusest kaed puhtaks pesta. no kas keegi veel imestab, et eestlannad karjas laande abielluvad?
m
MTÜ Isade Liit/ 22. märts 2018 13:53
Loomulikult peab olema pikaaegne Eesti rahva taastamise-suurendamise programm kodumaal Eestis. Meie eesmärk on 30 aastaga suurendada eestlaste osa kodumaal 3 miljoni inimeseni, mis tähendaks valdavas osas minimaalselt 5 lapselisi peresid.
Riik peaks meie ettepaneku järgi enda peale võtma täielikult lapse rahalise ülalpidamise. Vanemate osaks jääks kasvatuslik –organistoorne pool.
Alates 4-ndast lapsest garanteeriks riik lisaks paljulapselisele perele nõuetekohase-kaasaegse kodu.
Kust tuleksid vahendid?- Suunaksime suure osa maavarade müügist saadavad sissetulekud antud programmi finantseerimiseks + looksime süsteemi, mis ärgitaks inimesi lapsi saama ja kasvatama. Selle üheks hoovaks on ka lastetusmaks.
K
:)/ 22. märts 2018 19:13
Kuda see rahvaarvu suurendamine siis käib? mehed hakkavad sünnitama? Või äkki hakkavad lastele elatist maksma?
h
Hele/ 22. märts 2018 12:28
Enne ei tohiks ükski inimene lapsi saada, kui ta pole valmis nende laste eest vastutama ja neid korralikult üles kasvatama, lastele aega pühendama, nendega tegelema! Muidu me peame järjest rohkem kuulma lugusid, kuidas lapsed ei kuula vanemaid ja hauguvad vastu, teismelised terroriseerivad linna peal endast väiksemaid, igapäevaselt joovad alkot ja panevad pulbrit, lõpuks lõpetavad vanglas või mülkas.
n
n32/ 22. märts 2018 12:47
Äkki võiks lõpetada selle survestamise, et inimesed valimatult lapsi teeksid? Arvan, et paljudele on tuttav selline stsenaarium, et oled 25 ja muudkui päritakse, et miks lapsi ei ole? Saad 30, kuid ikka pole lapsi ja küsitakse juba resoluutsemalt, et kas oled viljatu??? Nii siis ongi see vaene naine või mees mingil hetkel seisus, et võtab enam-vähem esimese ettejuhtuva, saab tollega lapsed. Kui läks õnnekss, siis jäädakse kokku. Kuid liigagi sageli tuleb välja, et ikka iseloomud või temperament ei klapi või enam pole piisavalt atraktiivne ja mõni noorem seelik tundub ahvatlevam...ja minnakse lahku, jättes vana elu niisama ripakile. Ja ongi siis jälle hulk õnnetuid ja kibestunud inimesi juures. Ärgem tormake iga hinna eest lapsi tegema.
s
sa void ju siin/ 22. märts 2018 13:42
oma baasarvust sonida ja siis soiguda kuidas meestele liiga tehakse, et sunnitakse neid alimente maksma ning naisi monitada. unes void kolme last naha. eesti mehele meeldib niisama kovatada.
n
No kas ei saa siis/ 22. märts 2018 10:07
ometi panna alimendid sõltuma töötasust - kindel protsent? MIda siis see mees peab tegema, kellele peale alimentide ära maksmist elamisraha ei jää? Elab vanemate kulul? Kui kaua? Päris nii ka ikka ei saa, et alimentide maksja ise peab kuuse alla kolima ja näljas olema. Kõigil ei ole vanemaid, kes nõus ülevalpidajad olema.
v
vaata teisest nurgast/ 22. märts 2018 11:28
Miks peaks exi elatustase tõusma kui minu praegune palk n 2 korda suureneb?! Ja just exi oma tõusma sellise süsteemi juures hakkaks mitte nende laste oma. Ehk siis peaks olema ülemised piirid ka, et kullakaevajad ei saaks teha lastest mõnusa äraolemise projekti ja meestele jääks ka mingi motivatsioon üldse elus edasi pingutada.
e
eesti mehe/ 22. märts 2018 13:53
suurim probleem on see, et akki eksid saavad rikkaks:)
ä
ära keera/ 22. märts 2018 15:06
.. probleemi ümber. Probleem on et lastele mõeldud raha ei lähe lastele!
k
kui su / 23. märts 2018 00:19
lapsed naljas ja paljas on, siis void siin kovatada. muidu hoia mokk maas.
n
no/ 22. märts 2018 12:23
kas ei saaks siis seksimise sõltuvusse panna töötasust.
k
Ka ema/ 22. märts 2018 10:07
Elasin ka mehest lahus ja ei küsinud temalt sentigi. Ei minu palk ei olnud mingi hiigelsuur. Ma ei küsinud temalt sellepärast kuna olin ise süüdi. Ma tahan seda öelda,et kohus võiks arvestada ka seda kelle algatusel lahku mindi ja mis põhjustel. Enne võiks uurida tagamaid ja siis lajatada summasid lapse kasvatamisel
l
lapsele/ 22. märts 2018 10:39
Elatist makstakse lapsele, pole mingit vahet, mis põhjusel ja kelle süül lahku mindi. Lapsi ei tohi jätta teise vanema toeta, ei rahaliselt ega ajaliselt, mõlemal vanemal on kohustus lapsi ülal pidada ja nendega suhelda.
v
vastus lapsele/ 22. märts 2018 11:24
Paljud emad ütlevad, et elatis on nende raha ja rõhutavad, et isad ei ole lastele midagi ostnud. Nii kaua kuni raha ei kanta lapse arvele ja emalt ei nõuta raha kasutamise aruannet, makstakse elatist emale. Aruanne peab olema sama täpne, kui maksuamet nõuab äriettevõttelt.
o
on ikka küll vahe/ 22. märts 2018 11:24
Kahjuks on see reaalsuses naiivne väide et elatist makstakse lapsele, Ikka läheb ex selle eest juuksurisse (et ennast uue mehe otsingul üles lüüa!), käib i s e teatris, kontserdil, sõbrannadega kohvikus. Õige süsteem oleks, kui makstaks mõlemalt poolt neutraalsele lapse ühiskontole - kumbki pool proportsionaalselt (arvestades muidugi aega mis laps kummagi poolel on ka), ja selle arvelt siis kasvatataks last. Küllap maksaks sinna vanaemad ja vanaisad ja tädid onudki juurde aeg ajalt kui oleks kindlalt teada et see läheb lapsele.
See poleks e-riigis mingi suur probleem (ja riigi poolne reaalne tugi lastele!) selliseid kontosid hallata ja jälgida.
t
to: lapsele/ 22. märts 2018 11:34
Kas ema ka annab 1000? Kui võrdsus, siis võrdsus!
l
lapsele/ 22. märts 2018 12:33
Emal on ju endal ka sissetulek, mida kulutada enda ja lapse tarbeks, ega siis ainult isa poolt antavast rahast ei elata.
Kasvatan ka üksi last, isa maksab miinimumelatist, aga minu isiklikust rahakotist kulub lapsele kindlalt rohkem kui see miinimum. Loomulikult käin ma juuksuris, teatris ja kohvikus, sest ma teenin ju rohkem kui see 300+ eurot, mis igakuuliselt minu isiklikust rahakotist lapsele kulub. Täpselt samuti nagu mees tahab ka naine peale lahutust edasi elada.
Ja veelkord - lapsele makstav elatis ei tohi sõltuda sellest, miks lahku mindi, laps vajab ikka oma. Küll aga oleks mõistlik, et elatis sõltuks palgast, sest peredes, kus koos elades teeniti rohkem, kulutati ka lapsele rohkem ja lapse elatustase ei tohi peale lahkuminekut kardinaalselt muutuda. Mingi piir võiks ees olla, millest suuremat elatist ei saa nõuda ja allpool ka piir, kui suur osa sissetulekust peaks elatise maksjale kätte jääma. Aga selle juures on vaja kontrolli, et vältida sissetulekute kantimist ja peitmist. Küll neid juhuseid, kus min. palka saav elatisemaksja elab kordades lahedamalt kui ametlik sissetulek lubaks.
Ja need "vanaemad", kes halisevad oma täiskasvanud poegade pärast, peaksid väga tasa olema, et pole osanud oma pojast vastutustundlikku meest kasvatada. Meie teine "vanaema" unustas pärast lahkuminekut lapselapse hoopis ära, isegi jõuludeks ja sünnipäevaks ei tee kõige pisematki kingitust. Sest isa ju maksab miinimumelatist, sellest peab vanaema arvates jaguma kõigeks, kohe põhimõtte pärast ei tohi midagi lisaks anda.
k
karina/ 22. märts 2018 13:05
Vastus, lapsele / 11:24, 22.märts 2018 / Jõudsin ometi ära oodata, üks tark inimene targa mõtlemisega. Tänud Teile Lugege! Küsimus laste vanemate hariduse tasemes.
l
lapsele / 12:33, 22. märts 2018 - le/ 22. märts 2018 13:21
Ju te siis ei meeldinud oma (eks)ämmale, maksab teile nüüd läbi lapse kätte.
a
aga/ 22. märts 2018 13:37
mida siis see laps sööb,selga paneb,muud eluks vajalikud asjad...kas ühiskontot närib ja paneb selga??
e
eesti mehe / 22. märts 2018 13:56
suurim mure on, et akki eks saab rikkaks sellest 250 eurist:) eesti mees on ikka prints kyll.
l
lahus elav üksik isa / 22. märts 2018 15:32
Juhul kui juuksuris ja tutvumas käiakse oma teenitud raha eest ei ole muidugi mingisugust probleemi. Sellest ei olnud aga jutt. Paraku väga palju naised nii ei tee vaid kasutavad sedasama elatisraha. Kuidas seda siis vältida, ma lihtsalt küsin huvi pärast, mis oleks lahendus?
Nüüd protsendiliselt arvutatavast elatisest. Pragusel ajal ei ole nii et palgad on 10-15 aastat (kuni lapsed elatist vajavad) on samad. Elus on kõikumisi nii üles kui alla. Miks peaks minu ex saama äkki 2 korda rohkem elatist kui ma 2x rohkem palka hakkan saama? Lapse vajadused ei muutunud ju sellega! Mitte et ei tahaks last rohkem aidata, vaid mõte oli et lapse kulutused sellise palgatõusuga ei kasva samas proportsioonis. Ja mõtle nüüd ka vastupidisele olukorrale. Oletame et elatisraha on protsentuaalne 20%. Naine on arvestanud igakuise elatsie sissetulekuga x. Kui aga mees kaotab töö, on sunnitud madalama palga peale minema siis äkki see on palju vähem kui x? Rääkimata siis juhtudest kus palk juba oma loomulike omaduste tõtto on kõikuv (hooajatööd vms). Lastel aga on ju ikka kogu aeg vajadused olemas ja need ei muutu ammu (kahjuks) eraldi elava isa palga muutudes, Lisaks ei tohi paljude lepingute järgi oma palka avalikustadagi. Kuidas see konfidentsiaalus nüüd tagatakse kui ex kellest aastaid tagasi lahus saab äkki teada (ja temal ju mingit vaikimiskohustust ei ole!) kui suur on minu palk?
t
to lapsele 12:33/ 22. märts 2018 15:38
Ma ei kahtlegi, et see 300 su isiklikust rahakotist läheb aga sa jätad mainimata, et enne seda on sinu isiklikku rahakotti jõudnud 55 lapsetoetust, 250 isa elatist ja tulumaksutagastused.
m
mis küsimus see on/ 22. märts 2018 15:40
Kas ühiskontolt ei saa maksta toiduainete ja riiete eest või? Lihtsalt siis on kontrollitav kas elatisraha eest osteti makaronid ja kananagitsad lapsele või pudel veini.
l
lapsele/ 22. märts 2018 17:11
Minu isiklik rahakott on ikka minu isiklik, elatis on lapse raha ja seda ma oma rahakotiks ei arvesta, peale 250 elatise kulub mul veel 300+ euri täitsa minu oma teenitud raha. Lastetoetus on riigi poolt lapsele ja makstakse sellele vanemale, kes lapsega koos elab. Või oled sa seda meelt, et riik maksab lapsetoetust vaese isa olukorra leevendamiseks ja see tuleb ka pooleks jagada ehk siis et lastetoetus ei ole mitte lastele, vaid vanematele mõeldud toetus? Ma teenin täitsa korralikult, suudan säästagi, et oleks võtta, kui midagi ootamatult juhtuma peaks. Tuleksin toime ka ilma elatiseta, aga olen seisukohal, et isa peab ka oma kohust lapse eest täitma ja pojale oleks teda mitte toetav isa väga halb eeskuju.
k
Kas/ 22. märts 2018 17:36
see 300 on siis sinu teenitud raha või on ikkagi nii, et sinu raha on 245, isa raha 250 ja riigi toetus 55?
Sellisel juhul ülbitsed täitsa asjata. Kui arvestada, et te mõlemad maksate lapse koolituskulud pooleks, maksad sa lapsele vähem kui isa. Kui aga arvestad lapse kulude katmiseks isa raha + riigi toetused ja tulumaksu tagastus ning lisad nendele summadele 300 kuus, on sul õigus öelda, et maksad 300 oma teenitud raha.
l
22. märts 2018 18:26
Lastetoetust muide on võimalik nö pooleks jagada. Elatise tasuja peab pöörduma kohtu poole, ise seda elatisesummast tasutavast summast maha arvestada ei tohi. Kui kohus teeb otsuse, siis on võimalik isalt tasutava elatise vähendamine poole lastetoetuse summa võrra.
o
Oot oot/ 22. märts 2018 19:23
Sa ütled, et ei tohiks oleneda lahku mineku põhjusest elatisraha summa.
Ja siis väidad, et vanemad peaksid pojale vastutustunnet õpetama.
Kui nüüd 1 ja 1 kokku panna, siis saan ma aru, et läksite lahku sinu tõttu.
Räägid, et lapse elatustase ei tohi langeda, aga kas on mehe süü, et sina soovisid lahti minna, sina ei teeni piisavalt palka ja sina ei suuda omale leida meest kes kasvataks last kes sinuga elab?
n
no kyll/ 22. märts 2018 19:31
see kova eesti mees on ikka tahtis majandusmees:) kui oltsi korist alla laheb, siis on meri polvini, aga kui lapsele 250 euri kuus peab maksma, siis nouab aruannet. rott oled, mitte mees!
r
rottmees/ 22. märts 2018 19:33
siin platsis. kui laps haige on, siis peab ema lapsega kodus passima ja koik muud igapaevategevused on ka ema olgadel, aga naed eesti mees tahab ikka kasudega kaubelda nagu oige rehepapp kunagi. genofondist peaksid sellised isendid valja arvama.
k
Kle/ 22. märts 2018 22:47
Tulumaksutagastus on tagasi makstav raha ema makstud maksude pealt.
m
Mart/ 23. märts 2018 09:00
Peretoetuste seaduse § 15 ütleb, et peretoetused on mõeldud lastega seotud kulutuste osaliseks korvamiseks. Mis see elatis muud on, kui lastega seotud kulutus? Misk ei tohiks riik seda kulu lahuselavale vanemale korvata? Sama teema ka teise ja kolmanda lapse tulumaksuvabastuse tulumaksutagastusega. See meede on ka välja mõeldud lastele tehtavate kulude vähendamiseks. Kuidas on üldse võimalik pidada õiglaseks seda, et kui lahuselav vanem on kandnud poole lastele tehtavatest kuludest, siis tema sellelt summalt makstud tulumaks "tagastatakse" lastega elavale vanemale? Nii põhiseadus, kui perekonnaseadus väidavad, et vanemad on vrõdsed ning kellelgi ei tohi vahet teha, ometi lapsetoetused makstakse ainult ühele ning kõik muud toetused sellele, kes saab lapsetoetused, kui ta just ei anna nõusolekut saada neid teisel vanemal. Ainult tõelised naiivikud saavad arvata, et see on kokkuleppe küsimus. Lastega elav vanem on asetatud jõupositsioonile, leiab, et kuna temal on õigus seda raha teisele lubada ja keelata, siis on see kuidagi õigusega ainult tema raha. Kui see ei ole vahe tegemine, diskrimineerimine sotsiaalse staatuse järgi, siis mis see on? Ja ärge öelge, et lastega elav vanem peab ju nägema vaeva ning lahuselaval vanemal ei ole last ees mingeid muid kohustusi, kui papi pritsimine. Perekonnaseaduse § 143 lõige (1) kohustab lahuselavat vanemat lastega suhtlema ning sellega nende kasvatamises osalema. Tal on kohustus anda lastele ülalpidamist, osaleda nende elus ja kasvatamises aga tal ei ole mingeid õigusi nendele lapsevanema elu kergemaks tegevatele meetmetele, mida riik ette on näinud. See on sulaselge diskrimineerimine ning selle õigustamine peaks olema karistatav. Ja kui lahuselav vanem peab ülal oma kahte last, makstes neile elatist, suhtleb nendega, kasvatab, võtab neid endale külla, võimaldab sellega lastega elavale vanemale oma aega ja puhkust ning ta peaks looma uue pere ja saama kolmanda lapse, siis täna kehtiv seadus loeb seda "kolmas laps on tasuta" last jälle tema esimeseks lapseks. Perehüvitiste seaduse §26 nimelt keelab oma lahuselavaid lapsi enda pereliikmeteks lugeda. Seega see kolmas laps saab riigilt minimaalse toetuse, ei mingit tulumaksuvabastust, ei mingit suure pere toetust. Tema vanemal on kohustus ülal pidada kolme last, aga toetustele on tal õigus vaid sellele ühele. Kuidas see ometi hea ja õiglane olla saab? Kuidas see laste suhtes õiglane olla saab, et riik, selle asemel, et sellele vanemale ausalt kolme lapse jaoks toetusi anda, hoopis teda lahuselavate laste vastu kohtusse ajab ning nende sissetulekut vähendama ässitab? Kui tahta õiglust, siis peaks kõiki peretoetusi ja lastega seotud tulumaksuvabastusi vähendama poolevõrra ja hakkama neid maksma igale vanemale vastavalt nende ülalpeetavate laste arvule.
j
jeh/ 23. märts 2018 11:11
kui issi ikka väga hädas, peaks ta taotlema lastetoetuse omale, lapsel niigi kõike küll.
l
lapsele/ 23. märts 2018 12:36
to oot-oot 19:23: Mis jura sa ajad oma lahkumineku põhjustest. Mees tegi uue lapse uue naisega valmis juba meie kooselu ajal, sellisega ju koos ei ela, loomulikult läksime lahku. Mina tegin ettepaneku lahkuminemiseks, seega olen süüdi või ja mees ei peaks sel põhjusel meie ühise lapse kasvamist toetama?
Mina teenin täitsa piisavalt ja uus partner ka olemas, aga temal ei ole kohustust minu last kasvatada, see on ikka lapse isa kohustus. Minu uus partner on mu pojale hea kaaslane ja loomulikult osaleb ka tema lapse elus, aga veelkord - kui naisele (või mehele, vahet pole), tekib uus partner, ei kao sellega lapse bioloogilise vanema kohustused ja õigused, uued partnerid ei võta neid üle.
n
No jah/ 23. märts 2018 13:56
Ja siis läheb isa poodi ja kasutab lapse kontot, et osta lapsele 50.- eur maksvad teksad või 20.- eur maksvad sokid. Või üks vanem leiab, et jalgrattale kulub 300.-, teise arvab, et 150.- saaks ka hakkama.
n
Nojah/ 23. märts 2018 14:00
Supervastus. Isade probleem ongi selles, et nad aravad, et kui pere on lahus, siis naiste elu sellega peaks ära lõppema. Ei pea. Naised panustavad lastele ka 250.- eur omaltpoolt ja ülejäänu kulutamine pole mitte kellegi teise kui naise asi. Käingi juuksuris, küüntes, kinos, reisil, teatris ja seda sellepärast et mul on raha, MINU RAHA. Sellest kogu see kisma ja isade soigumine hakkabki. Neile ei mahu pähe, et naised saavad hakkama, naistel on ka oma raha ja naised on vaimselt tugevamad kui mehed. Naised on lihtsalt loodud hakkamasaajateks, mehed hädavaresteks.
t
to Nojah/ 23. märts 2018 22:30
Naised panustavadki 250.- omalt poolt AGA SEDA AINULT SÕNADES.
Isegi, kui exnaise kättemaksu eesmärgil lapse kulud 500.- euroni küündivad, siis maksab naine ikka lastetoetuse ja tulumaksu võrra vähem. Kättemaks on ikka olulisem.
t
to lapsele 12:36/ 23. märts 2018 22:50
Sa ei ole eriti tõsiseltvõetav. Jaurad oma raha ümber.
Ma ei ole su kirjade põhjal aru saanud, et sa oleks nõudnud muude kohustuste täitmist. Liiatigi veel andnud isale võimaluse oma õigusi realiseerida. See oleks ju lausa inimõiguste rikkumine, kui isa saab lapsega koos olla.
n
No aga/ 2. aprill 2018 15:26
kui ma ostan autole kütust lapse kontolt, kes pärast tõestab, mitu eurot kulus sellest justnimelt lapse jaoks? Kas kassasabas hakkan kaupu laiali lööma, sest näiteks lapsele ei meeldi külmsuitsulõhe, vaid eelistab hoopis pizzat? Kes tõestab, et mina seda pizzat ikkagi ära ei söönud ja lapse küllatulnud sõbrad seda külmsuitsulõhet nahka ei pannud? Lõpuks, kes sellise sendisaagimise ajaliselt kinni maksab, sest selline arvepidamine tuleb last kasvatava vanema aja arvelt? Hakkan lapse kontolt maha võtma nimetusega "Ema arvepidamise tasu". Teate, hulluks ei maksa ka minna. Te räägite ainult söögist ja riietest, aga eluasemekulud ja sellega kaasnev, sealhulgas remont ja mööbel, lähevad samuti lapse kulude alla. Siinkohal terve elamise remont, mitte ainult lastetoa, sest laps kasutab kogu elamist, proportsionaalselt see osa läheb lapse arvele, sest tema kasutab seda samamoodi. Põhiprobleem, mis Eesti isadele pähe ei mahu, et äkki minu euro see kuu jäi kasutamata, teate, mõni järgmine kuu kasutan ära ja jääb puudugi, sest laste kulud ka kõiguvad kuude lõikes. Vaadake ainuüksi, mis maksab ühe lapse suvelaager+sinna transport ja aeg. Samuti on septembris üüratult kulusid kooli algusega.
v
Valdek Kukeke/ 22. märts 2018 10:00
Pakuks välja kaks varianti laste isale:
1. Türisalu pank
2. Kaduda siit riigist igaveseks
Teemat lugedes pole ilmselt mehel julgust ega piisavalt nutti kummagi valiku tegemiseks.
<
22. märts 2018 09:54
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
oot// 22. märts 2018 10:01
Kummast poolest räägid? Väga rumala inimese jutt, kui räägid, et ema on tubli!
q
qwerty/ 22. märts 2018 09:51
Ei saa aru. Kui ema ei saa lapse kasvatamisega hakkama raha puudusel ,andku laps isa kasvatada -isad tavaliselt ei küsi raha lapseemadelt.
k
Kiku/ 22. märts 2018 10:14
Tavaliselt isad ka ei taha lapsi enda juurde kasvama lihtne on ju vaid raha kanda, mitte 24/7 saadaval olla
j
22. märts 2018 10:52
Ja siis, kui ei taha? Ja ei ole lihtne raha kanda. Kui mees oma sissetulekust poole või isegi enam ära maksab, millest ta siis ise elab? Mõned sapiselt kommenteerivad, et kui isal uus naine, siis laste jaoks ei jätku enam raha ega aega. Ma küll ei halvustaks uusi naisi, paratamatult jääb neile pere ees suurem rahaline kohustus kui mehele, kes endist peret toetab. Julged naised, kes pagasiga mehega üldse elama julgevad hakata.
h
Hele/ 22. märts 2018 10:33
Aga kes ütleb, et isa saab lapse kasvatamisega hakkama ja ta tahab lapse kasvatamisse üldse oma aega panustada? Või kui näiteks on lapse isa joodik, kes joomatuuride ajal paariks nädalaks kodunt ära kaob ja lapsed omapäi jätab? Või vägivallatseja, kes kätele liiga vabalt voli annab? Muidugi võib selliseid isendeid ka naiste hulgas olla. Kahjuks.
j
juured/ 22. märts 2018 09:50
Enamus kaklused on lastest, kes on sündinud ennem 2010 a. Ennem seda ei olnud miinimumiga seotud elatisi ja pered püsisid rohkem koos. Julm, et seadust rakendati tagasiulatuvalt, teisi sõnu ka lastele, kes olid ennem 2010 sündinud. No, kes praeguse seaduse juures lapsi teevad, on kas hulljulged või lihtsalt rumalada.
m
Mart/ 22. märts 2018 10:35
Eks elatised olid lahuselavatele lastele vaja maksta ennem ka. Kuni 2004a-ni oli miinimumelatis veerand neto-alampalka, siis tõstis Respublika selle pooleni neto-alampalgast. Alles 2011a, kui masu oli kõik käpuli tõmmanud, eriti just nn. kalevipojad-ehitajad, muutsid Reformikad seadust ja elatis pandi sõltuma bruto-alampalgast. Selle ühe liigutusega tõsteti elatist 20% ja keegi ei köhinud ka elatise maksjate kaitseks. Lisaks hakati siis kiirkorras alampalka keskmise palgaga võrreldes tõstma. Kui 2004-2011a, ehk seitsme aasta vältel, miinimumelatis moodustas keskmisest palgast stabiilselt 16-17% ehk umbes kuuendiku, siis tänaseks on see 24-25% ehk neljandik. Ja et lähiaastatel tahetakse bruto-alampalk tõsta pooleni bruto-keskmisest palgast ja pikas perspektiivis 60%-ni, siis kasvab veelgi. Just see 2011a alanud ja jätkuv kiire kasv võrreldes sissetulekutega ongi see, mis on elatise maksjad tagajalgadele ajanud. Mitte need, kes ei maksa - need ei maksa nagunii - vaid just need, kes maksavad ja oma lastest hoolivad. Ei ole ju võimalik lastele elatist tagada, kui sa enda pead sellepärast puhta hooletusse jätma.
k
KooK/ 22. märts 2018 14:16
Paarisajast kommentaarist on mõned mõistlikud ka ja kohe hea lugeda kui inimene ajab asjalikku juttu ja asja õigest sisust aru saab,teistele aga soovin jõudu,teid päästab vaid haud.
e
Ega / 22. märts 2018 11:54
Kui inimesed oma kooselu või mittekooselu elatise määramise seaduse järgi otsustavad, siis on ikka väga valedel põhjustel hakatud koos elama.

e
Ettevõtja/ 22. märts 2018 09:36
Õnneks lapsi ei olnud eksiga ei kujuta ette , mis siis juhtunud oleks.
Lapsi ilmselt ei tule ka, kuna peale seda lahkumineku jama on igasugune usk naistesse kadunud.
a
Aga / 22. märts 2018 11:56
Võib-olla on naisel usk meestesse kadunud ? Ja naist tuleks ikka tundma õppida, mitte oma ettevõtja staatuse üle uhke olles võimalikult ilus tibin valida.
o
oh ja/ 22. märts 2018 20:29
naisel ikka uks meestesse kadunud, vot selle pärast minnaksegi lahku ju tavaliselt.
m
mul küsimus/ 22. märts 2018 09:25
kes kasvatab selliseid vastutustundetuid lapsevanemaid? Kas mitte emad ja isad? Mis on põhjuseks, et väga paljudel meestel isatunnet ja sellega kaasnevat vastutus/kohustustunnet väikese ELU vastu ei teki?
p
Pille/ 22. märts 2018 09:42
Olen ka mõelnud selle üle. See tuleb äkki sellest, et kõigi mugavustega elamistes pole poistel mingeid koduseid kohustusi. Nad ei õpi millegi eest vastutama. Aga asi võib olla ka puht bioloogiline. Ja tänapäeval on ju nii lihtne tutvusportaalidest üha uusi ja uusi partnereid välja peilida. Varasemal ajal oli vaid näost-näkku kohtumisel võimalik tutvuda ja neid võimalusi oli väga piiratult.
p
PILLEKESELE/ 22. märts 2018 09:56
Kust saab palka 1000 EUR, et maksta nn alimendid? Kas oled mõelnud, et meil on liiga palju suitsiide, kuna seadus on pehmelt- öeldes vale?
Ja naine olen , mitte mees.
l
lugeja/ 22. märts 2018 11:37
Ilmselt oled ka lahutatud mehe naine, kes tahaks mehe eelmised lapsed ära unustada.
n
naiste/ 22. märts 2018 14:00
elu on eestis selline, et voiks rahulikult endale kae kylge panna, sest suhtumine naistesse, emadesse ja yksikemadesse on nagu teisejargulistel kodanikel, palgad on naeruvaarsed jne, jne aga naised on ellujaajad. ei tunne kaasa abarikest memmepoegadele, kellele peale alimentide maksmist enam olle peale raha ei jagu. genofondist valja sellised.
h
Hmm?/ 23. märts 2018 09:51
Aga kas pole mitte tegemist teisejärgulise kodanikuga, kui inimene ei suuda:
1) Jääda kokku oma järglase isaga.
2) Valida järglase saamiseks piisavalt hea isane.
3) Lõpetada rasedust, kui tundub, et tegemist ei ole hea isasega.
v
vastus/ 22. märts 2018 09:54
eks selle mõistatuse annab nii ära lahendada, et last hakkab kasvatama isa ja ema maksab ainult iga kuu raha, ema lapsega suhelda ei tohi. Usun, et see ema kahetseb väga valusalt, et selle väikse ELU siis ilma sünnitas....
e
eesti mehe/ 22. märts 2018 14:01
peamine mure pole mitte see, et lapsed saaksid kasvatatud, vaid et akki saab eksnaine rikkaks:)
b
blondiin/ 22. märts 2018 09:22
Kallid mehed, enne lapse tegemist tuleks kokku leppida selle naisega, kes ja kuidas mida maksab ja kas üldse midagi maksab ja seda kindlasti kirjalikult notari juures ja jokk.
n
22. märts 2018 09:57
Need kokkulepped ei maksa midagi, kui asi kohtusse jõuab.
t
22. märts 2018 09:59
Tehakse ju sedagi, et ühisvara lastakse enne naisele vormistada kokkuleppega, et elatist maksab isa siis vähem, aga naine läheb hiljem kohtusse ja kohtu kaudu nõuab elatist vastavalt seadusele. Väljapetetud kinnisvara osa ei arvesta kohtus enam keegi.
m
m51/ 22. märts 2018 10:01
paraku tihti üritavad naised väikese lapsega lahendada kriisis abielu, võtavad salaja spiraali välja jne ... kokkulepetest võivad olla asjad väga kaugel, tihti on teised taktikad ....
h
Hele/ 22. märts 2018 11:01
Huvitav, poliitikud süüdistavad naisi selles, et nood ei taha sünnitada ja iive muudkui kahaneb. Samas siit kommentaariumist loed, kuidas vaeseid mehi muudkui püütakse laste abil võrku, käivad isegi mingid taktikalised mängud, võetakse kasvõi spiraal välja, peaasi, et rasedaks jääks. Lausa väikesed kindralid kohe, kel sõjaline taktika paika pandud. Huhh, ei saa aru. Äkki peaksid mehed, kes niiväga kardavad isaks saada, tegema endale vasektoomia? Siis pole hirmu, et mõni soovimatu uudis teid ees ootaks! Saate rahulikult oma lastetut elu nautida, kartmata, et teete äkki mõni naise rasedaks!
r
Reet/ 22. märts 2018 11:38
Kahju et selliste meeste geene üldse edasi kantakse.
m
m51/ 22. märts 2018 13:23
jah, hea mõte .. 6 last juba, vast aitab
a
aga kasuta kummi/ 22. märts 2018 14:02
siis pole parast vaja halada kuidas "alatud morrad" sind vaesekest sisse vedasid.
s
22. märts 2018 16:17
Spiraal pole igavene. See võetakse välja kui mõjuaeg täis!
t
teiesugused/ 23. märts 2018 00:23
mehed reostavad genofondi.
h
Hehe/ 23. märts 2018 08:51
Poliitikute taktika vist toimib.
Blondid Heled söövad seda nagu hommikust putru.
e
22. märts 2018 10:59
Enne lapse tegemist tuleks tegemises ikka üldse kokku leppida. Neid naiste poolt salaja valmis toodetud lapsi on ilmas piisavalt. Tean ühte naist, kes "kinkis" mehele lapse; tean naist, kes mehe käest üldse ei küsinudki, kas see temaga iial last saada tahaks, rasestus, sest " tema soovis seda last"; tean naist, kes sai lapse mehe kinnihoidmiseks (mees läks ära ikka, lihtsalt aasta aega hiljem). Kõik kolm on laste isadest praeguseks muidugi lahus.
Naine saab oma kehaga teha kõike, mees kaasa rääkida ei saa. Kui naine tahab, rasestub ja sünnitab, mees võtku omaks! Kui naine tahab, teeb aborti, isegi abielus ei pea ta meest ei teavitama ega nõusolekut küsima. Jne.
Mina eeldan, et lapse saamine peaks olema kahe poole notariaalset jõudu omav kokkulepe. Kui inimesed hakkavad koos elama ja lepivad kokku, et lapsed polegi plaanis, siis nii ka on, mitte et naine hiljem tunnistab, et ei võtnud 3 kuud tablette, kuna "tema soovis seda last". Ja igaks juhuks teatas mehele rasedusest alles siis kui aborti teha enam võimalik polnud.
t
to: // 22. märts 2018 11:35
Oled ehk teine Wlof Messing?
l
Lugeja/ 22. märts 2018 09:22
et kui seda raha nii vähe on mille eest seda alkot veel ostetakse? ja suitsu teeb ka nagunii..
Talle ei ole jäänud märkamatuks poja närviline olek ning järjest süvenev alkoholilembus...
2 kooselud millest kummasti kaks last..mismoodi, okei et esimene kooselu läks lõhki juhtub, aga et teine ka kohe takka otsa ja seal jures veel kaks last valmis teha... Kusjuures ema ju ise ütleb et lapsed toredad (toredaid ja tublisid lapsi kasvatavad emad ei saa väga jubedad inimesed olla) siis seega on probleem ikkagi mehes?! Siis peab ema ka peeglisse vaatama, et kusagil see kasvatus on nüüd nihu ikka läinud.
o
22. märts 2018 10:01
Oa lapsed ja lapselapsed on alati toredad, ainult rumal vanaema sõimab ja neab oma verd.
e
Ed/ 22. märts 2018 09:08
See ema peaks õnnelik olema, sest kui poeg alimendid maksmata jätab, siis peab maksma tema ema.
i
ioopi/ 22. märts 2018 09:07
lapsi tehku ikka need, kes saavad kindlad olla võimalike alimentide maksujõulisuses. Mingi emaga elav 40-aastane luuser pole küll mees, kellega lapsed saada. Sellisel juhul peab laste ema ka olema kas peast lihtne või selline, kellel vähe võimalust laste isa valida - tugevas ülekaalus või mitteatraktiivne.
t
22. märts 2018 09:38
Tore on targutada. Minu elukaaslane on ka üks luuseritest. Leidis kunagi noore naise, armus, abiellus, sai kaks last. Naine oli 18, mees teenis normaalselt, ehitas korraliku kodu . Ühel hetkel naine arvas, et tahaks veel rohkem raha ja nooremat meest. Mees tuli oma kodust ära, kaasas kott riideid, alimendid ja kohustus panga ees kuni elu lõpuni. Pole kodu, pole võimalust ka uut laenu võtta aga süüdi on ju loomulikult mees ise ...
n
naine/ 22. märts 2018 09:52
Aga siis tuleb see kodu kui ühisvara ära jagada. Exnaine võtab laenu ja lunastab mehe välja. Nii ongi.
m
mann/ 22. märts 2018 09:05
Kaua see vingumine juba kestab siin. Laps ei ole asi mida panna riiulisse seniks kui uuesti raha tekib. Lapsi pole vaja teha kui ei oska koos elada ja ei suuda üleval pidada, lihtne! Aga kui laps on juba olemas siis on hilja vinguda. Enne oleks tulnud mõelda.
m
moorits/ 22. märts 2018 10:54
No mis Te soovite siis, et eesti rahvas välja sureks? Kui selline elatisrahade süsteem veel kaua kestab, siis pole vaja kaua oodata.
i
irw/ 22. märts 2018 12:07
Mis sa tahad et mehed hakkas mõtlema või? Naiivitar.
a
anka/ 22. märts 2018 09:00
Kõik ,mis puudutab seda teemat , ilus positiivne meeldetuletus alimentide maksjaist meestele, jumal on aeglane aga õiglane,

4
4 lapselapse vanaema/ 22. märts 2018 08:51
Okei, mehed siin hädaldavad, et nad peavad oma laste emale liiga palju raha maksma ja oi, mis küll siis saab, kui äkki naine kulutab selle raha hoopistükkis oma kunstküünte või spaade peale. Aga miks üldse lapsed saadi? Kas mees ei olnud laste tegemise juures? Kas ta ei tahtnud lapsi saada?
Ja kui nii võtta, siis lapsesaamine paneb naise riskirühma, sest see on teada-tuntud tõde, et tööandjad ei taha väikeste lastega naisi palgata ehk siis lastega naisel on töövõimalusi oluliselt vähem ja ta peab tihtipeale leppima madalama töötasuga ehk tema toimetulek on halvem, kui lastetul naisel. Samas on naisel lapsed, kelle eest tuleb hästi hoolitseda (enamasti jäävad lahkumineku korral lapsed ju naistele kasvatada). Samuti on üksikemal raskem uut meest leida, sest kes see ikka võõrast titte tahab omale kasvatada võtta? Kõige kurvem on see, et kõige selle juures kaotavad kõige rohkem lapsed, kes ei ole ju täiskasvanute tegudes süüdi. Kole mõelda, et tulevad peale uued põlvkonnad, kes on pidanud pealt nägema oma vanemate jagelemisi ja tülisid, aina uusi tädisid-onusid, keda neile tutvustatakse. Kui ikka pole suhtes kindel, siis mõelge ikka väga hoolikalt, kas saada lapsi või mitte. Või kas äkki ei õnnestu veel suhet päästa, sest lahkuminek pole tihtipeale ju lahendus. Midagi ju pidi teid teineteise juures köitma, et te üldse niikaugele jõudsite, et ühiselt lapsed saite.
o
okey/ 22. märts 2018 09:16
Asi oleks õiglane, kui laste ema ka tõestaks, et tal selline summa igakuu lapsele anda ja kulutada on, must-valgelt paberil. Siis oleks asi lausa riigitasandil võrdne, hetkel teeb mees lapsi tõesti ainult riigile, sest ainult mees peab riigile tõestama, et tal selline ulme summa ka maksta on.
Naise ülesanne on ainult reguleerida raha vastavalt oma tujudele ja äranägemisele. Kas sellest lapsest ka kunagi asja saab, sellest on riigil juba poogen.
Spermapangast ja mäluaugust sündinud lastega peavad naised üksida hakkama saama, pole kelle pihta näpuga näida.
e
e./ 22. märts 2018 09:18
Naine, kes ise lastega hakkama ei saa, võib nad iga kell mehele tagasi anda. Rõhuv enamik mehi kohaneb uudse olukorraga ja kasvatab lapsed samamoodi või pareminigi üles kui üksikema. Kes väidab vastupidist on shovinist, rassist ja muud sada -isti lisaks.
i
Ida/ 22. märts 2018 09:18
Usun,et tihti meeste käest ei küsitagi ,et kas ta tahab last või mitut.Ehe näide on minu oma naaber.Esimene laps sündis,siis ok,mees leppis ja kosis naiseks sest nii oli kombeks.Juba teist last ta ei soovinud ja läks ära.Miskil hetkel lepiti ja siis jäi naine kolmanda lapse ootele.
Mees ei soovinud last ja olid sellepärast tülid.Pealegi majanuslik olukord oli ka vilets.Naine
sünnitas.Praeguseks siis 3 last,mees läinud ja alimendid 750.Mees maksta ei jõua.Kus on siis õiglus ja kellel on õigus otsustada.Nüüd ütlete,et ärgu tegelgu vanainimeste asjadega,aga ka rasedusest hoidumine on ju mõlema teha,mitte ainult mehele kantoss.
4
4 lapse vanaema/ 22. märts 2018 09:23
Lugedes Teie kirja olen äärmiselt üllatunud. Ka Teie lapsel oli võimalus mitte sünnitada need 4 last. Lapse peale ei kulu kuus 250 eur. Kui ema teeb süüa teeb ta ühes potis korraga nii endale, kui ka oma 4 lapsele. Ta ei tee 5 potti korraga süüa. Olen ise kasvatanud üles 3 last ja mul on ka 5 lapselast. Olen kursis sellega, kui palju kulub kuus raha lapse peale. Laps ei pea riides käima firma riietega ja poodides on palju ilusaid ja palju odavamaid kaupu. Lapsele ei pea iga kuu ostma uusi hilpe ja koolis on söök ka tasuta. Lasteaia maksud on jah natuke kõrged, kuid seal sööb laps ka vist nüüd 3 korda päevas. Kui on oma elamine ei lähe ka maksma kuus 500 eur. Kui ema käib ka veel tööl siis peaksid nad ilusti hakkama saama ka väiksema rahaga. Pigem ei oska see 4 lapse ema ennast ja oma lapsi majandada. Me oleme kasvatanud oma lapsed üles väikese rahaga ja ei kurtnud, et miks isa ei maksa meile suuri summasid, On ju nii? Alati tuleb ette mõelda, kui midagi juhtub, kas ma suudan ära majandada ja kasvatada oma lapsi. Inimlikus on meil kõigil puudu ja mida rohkem ma saan seda rohkem ma tahan. Miks sünnitada riskigrupi inimesed ikka ja jälle lapsi? Küsimus on see, miks Teie tütar ei suuda elada ka väiksema rahaga ja miks oli vaja neid ilma tuua nii palju, et nüüd häda käes? Naine saab ka alati ära hoida rasestumist.
4
4 lapse vanaema/ 22. märts 2018 09:32
Lisaks 4 lapse vanaemale. Riik maksab ka 4 lapsele üpris suure summa. Ja Teie tütar ei suuda ära majandada. Latetoetus, alimendid, ema tööl käiv palk ja ei suuda üle 2 tuhane kuus ennast ära majandada? Häbi Teie tütrele.
t
To 09:23/ 22. märts 2018 10:49
Tänan Teid küsimast, aga mul on poeg ja tütar ning minu mõlemal lapsel on 2 last ehk kokku olen 4-kordne vanaema. Olen oma laste isaga juba 37 aastat abielus olnud ja kõiki neid lugusid lugedes, olen õnnelik, et minu lapsed on kõik oma kaasadega tänaseni abielus ja kasvatavad ühiselt oma lapsi. Eks neilgi oli soov nn vabaabielu elada, kuid kuna eeskujuks on abielus olevad vanemad-vanavanemad, siis aastase kooselu järel tuli esmalt abielu ja alles siis lapsed. Kahtlustan, et kui ikka ei teki soovi abielluda, siis see viitab sellele, et üks või mõlemad pooled pole valmis koosellu panustama ja mingi aeg lähebki nii, et minnakse lahku. Muidugi pole tänapäeval ka abielu enam mingi garantii, et kõik jääbki hästi...
t
to 09:32/ 22. märts 2018 12:00
Ei saa aru, millest te järeldate, et sel 4 lapselapse vanaemal on tütar ja tütrel on 4 last? Võib-olla on sel vanaemal 2 või 3 last ja nondel 4 last kokku.
Ja üle 2 tuhande??? Mis valemi järgi selliseid summasid saadakse? Ega see, et alimendid on välja mõistetud ei tähenda, et mees need ka kõik ilusti ära maksab! Pigem on reaalsus ikka see, et üksikema peab majandama oma palga ja lastetoetustega ning üksikema näeb 2000-eurost sissetulekut, nagu rase oma varbaid!
j
Jah/ 22. märts 2018 12:01
See aeg, kus abielu oli garantii, et kooselu kestab, jääb ikka aastakümnete taha. Pealegi ei ole tähtis mitte tempel, vaid hea läbisaamine.
n
Nips/ 22. märts 2018 08:49
Vene ajal oli minu mäletamist mööda selline reegel, et alimentideks võis maksimaalselt pool palgast võtta. Kuidas siis nüüd inimene paljaks kooritakse! 250.- eurikut kuus lapse kohta - millele see küll kulub? Väikelapse toit ja riided küll niipalju ei maksa.
e
Elmi/ 22. märts 2018 09:01
Maksab kyll ja rohkemgi veel .
ä
Ära / 22. märts 2018 09:16
ise lapse toitu ära söö, siis saad lapsele rohkem süüa anda.
h
hiiuvana elmile/ 22. märts 2018 09:18
e
Elmi vastab hiiuvanale/ 22. märts 2018 11:50
Hiiuvana, mine poodi ja vaata, mis maksavad lasteriided ja jalanõud, vahet pole, kui vana see laps siis on. Tule peale seda kraaksuma.
t
Teeline/ 22. märts 2018 20:18
Kas sa ostad lapsele iga kuu uued riided ja jalanõud?
e
eesti mehe/ 22. märts 2018 14:06
suurim probleem on, et akki saab eksnaine rikkaks selle 250 euriga kuus. jumala eest, arge tehke lapsi eesti rottmeestega, parast ei joua seda kisa ara kuulata.
e
Ei / 23. märts 2018 08:20
probleem pole meestes.
Naised on ikka need kes kisavad alimentide pärast :)
e
Elmi/ 22. märts 2018 08:30
Mis see ema halab, et tema pojal näpud põhjas. Otsigu tasuvam töö siis või ärgu tehku lapsi, keda peab ülal pidama. Mida laps tundma peab? Perekonnaseaduse kohaselt on lapsevanemal kohustus oma last ülal pidada. Kui poeg seda teha ei suuda, pangu aga tema ema õlg alla ja aidaku, mida siin viriseda. Ega riik pojale lapsi kaela määrinud. Ise tegi, ise vastutagu ja ärgu halagu. Uskumatu ema, kes oma poega õigustab.
m
Memm50/ 22. märts 2018 08:42
Mul on kaks poega ja kaks tütart. Mõlemal tütrel on üks laps. Poegadel ei ole lapsi, vanem neist on 28 Järjest rohkem kuulen, et võib-olla kunagi saan ühe lapse. Üldiselt olen ma arvamusel, et mõlemad vanemad peavad last ülal pidama aga 250€ iga lapse kohta on liig, sama ma tean, et kulutused lapse kohta on üsnagi suured. Ilmselgelt neile, kelle kuusissetulek jääb alla 800€, neile käib elatise maksmine kahele lapsele üle jõu, ühele oleks mõeldav. 1000€ kuu on juba mõeldav ka kahele lapsele maksta. Samas võiks siis teha seaduse nii, et esimene laps peres jääb 250€, teine SAMA pere laps 150€ ja kolmas ning rohkem 100€, arvestades seda, et alates kolmandast lapsest maksab riik kolme- ja enamalapselise pere toetust. Kui aga mehel on kolme naisega 3 last ehk siis igaühega üks, siis maksab kõigile 250€ See on ju vaba valik, kui igaühega saadakse laps.
P
?/ 22. märts 2018 08:53
Poegadel polegi veel lapsi ja kalkuleerivad, palju neile elatisraha maksma peaks!!! Niisuguse suhtumisega luuaksegi tulevikus perekond? Masendav.
s
See on/ 22. märts 2018 09:20
jah selline seemendaja suhtumine: teen valmis ja lasen jalga.
õ
õige/ 22. märts 2018 09:23
ise ju kaagutate et ennem mõtle, siis tee! Mis nüüd jälle siis ei sobi!?
p
22. märts 2018 09:46
Pururumal ei arvuta enne tehingut kulusid kokku.
m
Mart/ 22. märts 2018 10:55
Kui kümmekond aastat tagasi lahutatud sai, siis oli laste elatis kuuendik keksmisest palgast. Kolmandikku kahele lapsele ära anda ei olnud kahju ja kattis siis ka nende kulud. Sai uus elukaaslane leitud ja mõni aasta hiljem kolmas lapski. Milles küsimus - pool palka lastele - saab hakkama. Aga siis nad tõstsid 2011a hüppeliselt elatist 20% ja hakkasid seda ka kiirkorras edasi kasvatama. Täna tuleb lahuselavatele lastele pool palka ära maksta, endale ja endaga elavale laspele jääb teine pool. Nüüd on neil plaanis lähiaastatel veelgi alampalka kasvatada poole bruto-keskmiseni. Miinimumelatis hakkab siis olema pea 30% keskmisest palgast. Maksa kahele lapsele kaks kolmandikku palgast ära ja ela kolmandaga ülejäänud kolmandikust, või käi iga neetud aasta laste vastu kohut, et elatist veel väiksemaks kaubelda. Kuidas kurat sellist asja pidi suutma kaheksa aastat tagasi ette näha? Need lapsed ei saa ju täiskasvanuks mõne aastaga, vaid vähemalt 18 aastat kulub. Kuidas sa arvestad ette, kui poliitikud mõne aastaga häälte püüdmiseks kõik su arvestused tuksi suudavad keerata? Ja Perehüvitiste seaduse on nad suutnud ka eriti huvitavaks kirjutada! Minu kolmas laps ei olegi kolmas laps, vaid hoopis esimene. Ei saa 100€ lapsetoetust, ei saa suure pere toetust. Ei saa mingit tulumaksuvabastust laste arvelt, sest minu lahuselavaid lapsi ei loeta minu pereliikmeteks. Ülalpidama pean kõiki. Ähvardatakse kohtutäituriga, vanglaga, lubade äravõtmisega, sunnismaisusega, aga toetust sellele "kolmas laps on tasuta" lapsele antakse nii vähe, kui võimalik. Ilmuta ometi oma kõikehõlmavat tarkust ja arvesta seda 18 aastat ette, palun ning avalda kõigile noortele Eesti mestele, et nemad ka teaksid. Neetud takkajärgi targutaja.
m
Memm50/ 23. märts 2018 16:10
Kus on kirjas, et kalkuleerivad, et palju peab elatist maksma. Ei ole keegi seda öelnud. Kirjas on, et üle ühe lapse ei tahagi saada ja eks see tuleneb sellest, et perekonna ülalpidamine on kulukas ja nad noored ka veel, 24 ja 28, kuigi vanemal võiks ju idee poolest juba olla laps. Miks loetakse alati seda välja, mida ei ole kirjas. Muide meil on perehoidjad lapsed ja ise oleme eeskujuks oma 30+ aastase abieluga. Pojal oli terve aasta selline pruut, kellel oli eelkooliealine laps ja hoidis teda nagu oma last, aitas lapse sõidutamisel ja ostis asju, isegi meie ostsime lapsele asju, kuigi ei ole tegemist lihase lapselapsega. Samas lapse bioloogilise isa panus oli täielik 0 Ei tasu kohe hakata kisama, et kalkuleeritakse, palju tuleb maksta elatist. Pigem tahtsin öelda, et noored lükkavad pere loomist hilisemasse vanusesse.
h
hiiuvana elmile/ 22. märts 2018 09:23
Kes see näine vägistati? Või tahtis ise ka lapsi saada? Asi ikka kahe poolne, Nõuka võim oli karm aga õiglane, ühe lapse pealt 25% kahe pealt 33% ja kui riohkem võeti 50% palgast
ja jaotati kõigi vahel. Vot nii elmi.!!!
e
elmi hiiuvanale. / 22. märts 2018 10:41
Täpselt asi ongi kahepoolne ja vastutavad mõlemad vanemad võrdselt lapse ees, seega kohustatud isikud ärgu vingugu ja pangu ülalpidamiskohustust ainult ühele vanemale.
e
Elmile/ 22. märts 2018 11:11
Ainus kohustatud isik on isa. Emal on vaba voli teha, mida tema tahab. Tahab rasestuda ja sünnitada, sünnitab. Tahab aborti teha, teeb. Mehe käest pole vaja midagi küsida.
Naised vaadaku ennekõike enda otsa. Rasestumisvastaseid vahendeid kasutada ei taheta, kõik on nii halb jne. Mees võtku vastutus. Naised, see on teie keha ja teie vastutus.
a
Aga / 22. märts 2018 12:02
Kes keelab mehe kondoomi kasutada, kui ta lapsi ei taha ???
k
22. märts 2018 12:33
Kui te mehed ei taha lapsi saada ja nende eest vastutada, siis miks mitte lasta end ära steriliseerida (vasektoomia): Kondoomide kindlus on ju midagi 90% vist ehk pole täiesti lollikindel variant. Rasestumisvastased tabeltid võivad samuti mitte toimida.
m
mehed peavadki/ 22. märts 2018 14:09
50% eest vastutama, aga ei tahaks ilma kummita ja siis, et naine mingi keemiaga oma tervist rikuks, et jumala eest harrale ikka parimat naudingut pakkuda. toesti, syda laheb pahaks, et teiesugune mees olemas on.
t
Teeline/ 22. märts 2018 20:23
Ja sa väidad tõemeeli, et lapsele kulub 500 € kuus? Anna andeks, aga isegi naerma ei aja.
k
Kuidas palun?/ 23. märts 2018 08:48
Sama võib ka ju naine teha.
m
Mehed peavadki?/ 23. märts 2018 08:49
Kuidas nii?
Kui naisel halb(süda paha), siis peab mees kummi kandma.
Aga kui mehel halb(kummi kandes), siis naisel suva?
2
2+2/ 22. märts 2018 15:36
No see artiklis olev meesterahvas oleks pidanud piirduma siis esimese 2 lapsega, kui rohkemaks võimalust ei ole. Milleks teises kooselus teha lapsi juurde ja veel 2, mitte 1???
v
viimased riieldud lapsed/ 22. märts 2018 08:20
Justiitsministeeriumumi otsmik peab pehmelt öeldes olema meelevigane, muidu ei oleks lihtsalt võimalik, et reaalsust ja võimalusi ei suudeta omavahel enam kokkuviia. Arvestades sellega, et alla 18 aastastel on tasuta põhi-ja keskharidus, tasuta hambaravi, tasuta bussisõit....siis millistest ellujäämis vajadustest me siis tegelikult räägime!? Perekonnaseaduse järgi peab laps saama 250 eur ühelt vanemalt ja 250 eurot teiselt vanemalt (summad on neto), lisage sinna ära makstud tulumaks ja lapsetoetus, saate lapse tegeliku suplussumma. Masendav, kuid reaalselt on Perekonnaseaduses 10 muud sellist punkti, mis räägivad oluliselt lahusvanema, kui nõrgema osapoole kasuks (nb! ema saab lapse/lastega mastaabisäästu teha, lahuselaval vanemal need võimalused puuduvad). Tegelikult ütleb perekonnaseadus ilusti ära, et juhul kui isal on rohkem lapsi, siis summa ei ole maksimum, millegipärast seda Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas ei õpetata- seega on seaduse õiglane tõlgendamine kohtutel raskendatud.
Perekonnaseaduse järgi on kohustatud elatissaav laps abistama on mõlemaid vanemaid. Kui paljudel lapsed käivad lahuselava vanema juures nõusid pesemas, riideid triikimas või puuriita ladumas!? Perekonnaaseaduses on konkreetselt ära öeldud, et laps peab oma raha ka välja teenima. Kas kohtud arvestavad sellega!!?
Absurd seadust kasutatakse hetkel ainult ühepoolselt, raha loobitakse ainult ühte väravassa. Aga kas lahuselaval vanemal ei peaks olema elementaarset õigust näiteks hambaarstiteenust kasutada?
Justiitsministeeriumi teeb oma tööd kehvasti, alla igasuguse arvestuse. Ma olen kindel, et saatus klaarib ise need arved ja selle valu, mida justiitsminiseerium oma oskamatusega on suutnud kokkukeerata.
h
22. märts 2018 08:50
Hambaarstiteenus ei ole inimõigus ja hambutud inimesed on normaalsus, vähemalt Eestis. Emana olen ma samuti pooled hambad kaotanud ja see ei koti mitte kedagi, ossid võitlevad alkoholismi maksustamise eest, aga hambaravi suurem olulisus tervisele neid ei koti.
n
nutt ja hala/ 22. märts 2018 08:15
hoidke oma tillid püksis, siis pole vaja emmede õla najal tönnida
a
ah et/ 22. märts 2018 08:57
siis viituke käib püksist väljas rahateenimise eesmärgil...
a
Aga / 22. märts 2018 12:04
Suurem osa siin kondoomist ei tea midagi, või arvavad, et see pole nende asi, millegi eest vastutada ?
2
250 euri/ 22. märts 2018 14:10
kuus on ikka erakordselt vilets teenistus. loodame, et sa kunagi ei paljune vaaraka geenid antakse muidu edasi.
m
mees/ 22. märts 2018 08:00
Perkonnaõpetuse üheks osaks mu tutvusringonnas ongi saanud juba seletamine lastele seda lahku mineku osa ja mis siis edasi saab. Et kuidas need asjad siin eestis päriselt on. Uskuge mind, paljud poeglapsed on seda meelt asja kuuldes üldse mitte isaks saada või siis äärmisel juhul ainult 1 laps. Palju õnne eesti riik.
n
niitaon/ 22. märts 2018 08:23
Jah, Reinsalu peaks hakkama varakult spermapankade loomisele mõtlema. Siis jääb naistel näpuga näitamine ja süüdistamine ära. Jääb üle ainult ennast kiruda ja oma kätega teenitud raha mäluda.
s
22. märts 2018 08:52
Spermapankadega on ka mõnes riigis suured pahandused ja lisaks seadus, et geneetilisele lapsele tuleb elatist maksta. See võib veel valusam laks olla.
h
Helen/ 22. märts 2018 08:35
Imelik kuulda, et juba lastele tehakse selgeks lahku mineku osa. Aga seda vist mitte, kuidas pingeid, suhteid ja tülisid lahendada, et saaks õnnelikult koos elatud? Ikka tuleb lahku minna ja ikka nii, et uks plärtsuga kinni ja aidaa?
Kui mina mõtlen oma tutvusringkkonna peale, siis meile olid küll eeskujuks vanavanemad, kes endiselt koos ning oma laste ja lastelaste tegemiste üle uhked ja rõõmsad. Siis on nagu imelik hakata mõtlema, et peaks lahku minema. Kas siis üldse ongi mõtet üheskoos elama hakata, kui kahtled oma tunnetes ja valitud naise/mehe õigsuses? Ela üksi ja vaata veel ringi. Äkki tuleb See Õige. Ja kui ei tule, siis parem olla üksi õnnetu, kui kaks inimest õnnetuks teha.
a
Aga / 22. märts 2018 08:54
Soovitus partnerit vastavalt iseloomule ja eelistustele valida ja kooselus püüda probleemid teineteise suhtes lugupidavalt ära lahendada paneb keegi - ?
m
22. märts 2018 08:56
Ma pojale ütlesingi, et hoidku naistest eemale, kuni ei leia sellist, kellega kokku jääda. Samas meedias pole ju lastele ka muud juttu kui seks, seks ja lahedad seksuaalperverssused, see ajab noored segadusse.
b
Business project/ 22. märts 2018 07:31
algusest peale. seadused ainult soosivad perede kärisemist.
j
Jah/ 22. märts 2018 08:55
Ja kuidas see seadus peret lõhki ajab, kui inimesed normaalselt elavad ?
õ
22. märts 2018 09:02
Õige, selleks need tehtud ongi. Samas suunas töödeldakse lapsi koolis.
"
22. märts 2018 09:38
""Eeskuju " võetakse kõrgematelt ametnikelt. "Kõik teevad ju nii" Viimased presidenid Eestis on kärgperelised, Ilvese sahkerdused riigi rahaga ja presidendisk oleku ajal liiderdamine on omaette teema. Riigikogus on suurem osa kärgperelised või lihtsalt kooselajad. Miljonäridel Sõõrumaal , Kilgil, ka Remmelil lapsed erinevate naistega. Siin on suured rahad lastele keerlemas. Kuid ühsikonnas puuduvad pereväärtused ja nii naised kui mehed saavad vastutustundetult lapsevanemateks. Veidrad on appihüüdjad naised, kes seovad enad läbi lapse meestega, kel juba mitmes eri peres lapsed olemas. Vastutusstundetus on kõige selle ristsiiskas, et Eestis on nii palju isata lapsi ja katkiseid peresuhteid.
o
Oh/ 22. märts 2018 12:06
Uskumatu, et inimesed tõemeeli väidavad, et elavad oma elu Sõõrumaa või Kilgi eeskujul.

o
On/ 22. märts 2018 07:17
On ka näiteid kus emad pöörduvad kohtusse selleks, et laste suhtlust isaga piirata, tuues põhjenduseks mida iganes, laste kurnatust, enda vaeva jne... Ikka selleks, et seeläbi võõrutada lapsi isast ja seeläbi varasemalt vähendatud elatist järgmise hagiga suurendada. Selge kinnitus - lastest ei hoolita, huvi on ainult raha. Normaalne on et hagetakse seda, et isa suhtleks lastega, mitte seda et isa lapsi ei näeks ja et isalt raha saaks.
k
22. märts 2018 09:08
Kumbki toodud põhjustest ei anna õigust kohtul isaga suhtlemist piirata. Olen sedagi näinud, et ametnikud kohtuse kaevatakse isaga ja isa vanematega suhtlemise kohustamise eest. Juhuslikult oli lapse vanaisa koguni tuttav, väga haritud ja lugupeetav inimene. Väljapressijate tase on omaette teema. Loomulikult ema kaotas ka selle juhtumi.
m
22. märts 2018 06:56
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
u
Uus peremudel/ 22. märts 2018 20:27
võiks olla hoopis see, et mimm ei taha minna lahku alles pärast lapse saamist, vaid ikka enne.
t
tädi Sohvi/ 22. märts 2018 06:43
See 40 aastane mees, kes halab kuskil ema juures suvilas võiks ennast rohkem liigutada ja tööd teha, siis jaguks raha ka lastele rohkem. Huvitav mis eesmärgiga küll elatakse, kas tõesti vaid enda heaoluks?
k
Kallis tädi Sohvi/ 22. märts 2018 08:28
Ilmselt ei lugenud sa artiklit korralikult läbi. Kõnealune meesterahvas teenib juba praegu 1700 kuus. See on eesti mõistes väga kõrge palk. Kui selle palga teenimine nii lihtne on siis võiksid selle mehe naised ise seda palka teenida ja mehele hingamiseks ruumi jätta.
j
jõudu/ 22. märts 2018 06:35
Soovitan pretensioonikatel ja ahnetel eesti naistel neegritega ja moslemitega lapsi vorpida. Pärast otsi jalgalasknud neegrit Aafrikast või moslemimeest Aasiast.
m
miks tshurkadega?/ 22. märts 2018 14:12
haritud ja valgeid laane mehi on maailm tais - koik tahavad lapsi ja perekonda ning lahkumineku korral peavad oma laste toetamist normaalseks. eesti mees on toeline kingitus:)
k
kas on nii/ 23. märts 2018 13:35
Rohi ikka teise aias rohelisem.
j
jah/ 22. märts 2018 06:31
Uskumatu mida rahaahnus emadega teeb. Enamik kommenteerijatest ilmselt sellised, kes sisuliselt lastest oma sissetuleku teinud. Õudne, mida paljud mehed (ca 40000 kohtu teel maksjat) läbi elama ja kannatama peavad. Seega ca 40000 õelat ja ärapanijat "kangelasema". Kusjuures paljudel juhtudel just ema see, kes uue elukaaslasega koos elades imelist elu elab. 3 lapse puhul (2 endiselt mehelt ja 1 praeguselt) sissetulek 500 endiselt mehelt + 500 riigilt + (kui üldse tööl käib) enda palk nt 700EUR = kokku kuus ca 1700EUR + maksutagastused + uue elukaaslase 1000EUR= 2700EUR/neto kuus - sellest siis eluase, lapsekulud, auto, toit jne Eraldielav "üksik vanem" sissetulek 1000EUR-elatis 500EUR=500EUR/neto, mis kulub siis luksusmaasturile, villale ja kallitele reisidele ning mitmele armukesele. Arvuta kuidas tahad, eraldielav vanem on ja jääb kannatajaks ja ühegi loogikaga pole põhejndatud jaburalt suur elatissumma. max ca 100EUR/laps peaks olema.
k
Krib/ 22. märts 2018 06:49
Jãrjekordne tõestus, et mõnel inimesel pole ei aru- ega häbiraasugi...
m
Mimoos/ 22. märts 2018 09:22
Siiralt loodan, et see oli iroonia.
p
pille/ 22. märts 2018 18:47
nii lollu juttu pole tükk aega lugenud.
n
nojah/ 22. märts 2018 06:28
Kõik noored on uhked sellele, et elavad kaasajas - magan kellega tahan, olen elukaaslane, kui meeldib, abielu tunnistan lolluseks. Siit saabki kõik alguse. Ametlikult registreeritud abielu võib sõlmida nii, et võetakse aega, räägitakse tulevikust, plaanidest, antakse lubadused, mida ollakse võimelised täitma, püütakse teist tundma õppida mitte ainult pidu pannes ja voodis olles, vaid t
tõepoolest aruka inimese kombel - millised on partneri kombed, arusaamad - kas ta on võimeline oma lubadusi täitma. Ka pikem arutelu ei saa viia püsiva abieluni. KUID - vähemalt on püütud, on mõeldud, on tuntud muret selle üle, kellega saad lapsed - kas temast on ikka pereelus asja.
Selline suhtumine on ju tähtis ennekõike naisele, sest tema saab emakohustused ja peab neid kandma. Ja tihti üksi. Sest kui lahku minnakse, on mees, vaba mees uueks alguseks ja tema huvitub vaid täielikust vabadusest - kõik aeg, kõik raha, mis on, olgu tema , vaba mehe jaoks.
Vaesed lapseomanikud karjuvad taevani, "vabad" mehed karjuvad taevani - riik on süüdi ja lapsed.
Ära mängi tulega. Ära mängi abieluga. Ära mängi lastesaamisega. Kui sul on vähegi aru peas.
j
just/ 22. märts 2018 06:39
Jutt jumala õige.
Mõtlemisvõime puudumine või siis hetkes elamine on tänase päeva moto.
p
Pille/ 22. märts 2018 09:10
Tänapäeva ühiskonnas on ju kõik projektipõhine, s.h. siis ka kooselu. Milleks siis veel tülikas abielu? Hakkavad mehel neelud uue seeliku järgi käima, vaba tee ju kohe edasi purjetada. Meediast võib iga päev lugeda kuidas paljud mehed ja noormehed elukaaslasi nagu sokke vahetavad. Ime et noored naised üldse veel julgevad lapsi saada. Tahtsin ka ise kunagi vähemalt kaht last, aga ei õnnestunud leida usaldusväärset normaalset meest. Normaalset selles mõttes, et purju ei jooks ja kallale ei tuleks. Kuidas üldse saab tänapäeval noormeestele vastutust õpetada? Kõigi mugavustega korterites, majades pole neil ühtki tööd mida teha. Vanasti olid peres kõigil kindlad ülesanded, see ehk õpetaski vastutama. Tänapäeval prevaleerib kõige üle lõbujanu ja isiklik heaolu.
p
Pillele/ 22. märts 2018 12:26
Ei ole need meeste neelud midagi suuremad kui naiste omad. Mina ütleks sedapidi- hea, kui mehed "kaasaegsete" naistega üldse lapsi julgevad saada.
m
m51/ 22. märts 2018 06:26
vaatasin võrdluseks Soome olukorda, selle taustal ei tohiks küll Eesti emad küll 555.- euriga lapse kohta nuriseda ...
Elatusapuohjeessa olevat rahamäärät ovat 1.1.2018 lukien seuraavat:
Yleisten kustannusten määränä pidetään:
 lapsen ollessa 0–6-vuotias 299 euroa kuukaudessa;
 lapsen ollessa 7–12-vuotias 348 euroa kuukaudessa;
 lapsen ollessa 13–17-vuotias 469 euroa kuukaudessa.
m
m51/ 22. märts 2018 06:37
Täysimääräisen elatustuen määrä on 1.1.2018 lukien 156,39 euroa kuukaudessa lasta kohden.
Kogukulust lapsele arvestatakse maha riigilt tulev raha ja ülejäänud jagatakse pooleks. Lahus vanemal jääb seega Soomes kohustus maksta 156.- euri lapse kohta.
j
jah/ 22. märts 2018 10:48
See Eesti praegu süsteem teeb kõik selle nimel, et lapsi rohkem ei sünniks.
m
mõmmi/ 22. märts 2018 06:12
Naised ise on süüdi et üksi elavad.See on hea karistus neile.
l
lugeja/ 22. märts 2018 09:12
Ja kui mehed üksi elavad?
t
tavaline/ 22. märts 2018 14:13
naistevihkaja oled, aga ytlen kogemusest, et sinusuguse mehega kooselu asemel on yksielamine nagu onnistus.

ä
Äsja lahutatud/ 22. märts 2018 05:59
Elatisraha hagejateks on lapsed, mitte laste ema ehk siis tóesti, miks peaks olema raske ära läinud mehwl oma lapsi toetada? Ja muuseas, sinna 250 euro sisse per laps arvesta siis trennid, huviringid, riided, korterilaen/yyr, kommunaalid jne jne. See peaks olema ka ära läinud poole huvi, et lapsed elamisväärsetes tingimustes elaksid. Ise olen äsja juristiga koik lastele/elamisele kuluva üksipulgi läbi arvutanud ja summa tuligi 1020 eurot ehk kumbi vanem panustab lastesse 500, iseennast jätsin arvutustest välja. Koik oleneb tegelikult sellest, kuidas sa tahad oma lapsi tulevikus kasvamas näha!
j
jah/ 22. märts 2018 06:17
oleks elatsimiinimum 1000eur/per laps oleks ka selle suutnud juristi abil ennast välja jättes kokku arvutada. Rahaahnus on üks hirmus asi, eriti kui sellega saab isa laste elust tõrjuda...
l
loll jutt suhu tagasi/ 22. märts 2018 06:36
endal 2 last ja selline summa on küll üle moistuse.Korterilaen,kommunaalid ei maksta laste rahadest,sa mine tööle, mitte ära ela proua elu.Ja laps ei pea ka IGAS trennis voi huviringis käima.
k
Kui/ 22. märts 2018 08:34
lahuselava vanema ja lapse lähedus oleks olulisem lahuselava vanema rahast, siis ei kasvaks lapsed ei pättideks ega muudeks eelnevalt loetletud hälbega inimesteks.
v
22. märts 2018 09:53
Vanema ja lapse lähedus algab ikkagi lapse sünnist, mitte lahutusest. Proovi sa teismelist sundida suhtlema isaga, kes temaga koos eladeski ei suhelnud ja mingil hetkel last ründama hakkas selle eest, et ta külmikust toitu võttis.
t
to 9:53/ 22. märts 2018 12:27
Nõustun sinuga täielikult Seetõttu algab lapse sunniviisiline vanemast lahutamine juba sünni hetkest.
e
ent/ 22. märts 2018 10:45
Hagejaks on paberite järgi lapsed, kes arvatavasti asjast ise midagi ei jaga ja kelle käest ema arvatavasti ei küsigi, võibolla paneb valiku ette, et kas mina või isa. Tahaks näha, mis lapsed suuremaks saades arvavad, kui aru saavad, mis supi on ema kokku keetnud.
s
See rohkem/ 22. märts 2018 05:43
jälle memmeka teema, et ma pean maksma. Oma lapsele ju maksad!
n
No/ 22. märts 2018 06:24
Enne laste tegemist on vaja ikka mōelda ka! Voolitakse kokku nagu mänguasju! Et täna tahan ja homme ei taha !!!! Ja mis puutub isa maksmisse siis selge kui vesi et tuleb alimente maksta ja vähem vingumist !kasvatamine on väga suur töö lisaks alimentidele!ehk raha ise ei kasvata ega ei koolita last täisväärtuslikuks! Nii et kui on lapsed muretsetud on see mōlema vanema koostöö et laps oleks koolitatud , riided , söök, trennid no kōik mida vajab laps seega see kōik ju maksab samas
k
KooK/ 22. märts 2018 05:43
75% kommentaaridest on ajudeta eesti tibide kirjutatud,kellel endal lapsi vast polegi ja asja tegelikust loomusest ja sisust aru ei saa ja seda ei saagi neile pahaks panna. WWW.LAPSELEVANEMAD.EE
t
Tere! Aju! / 22. märts 2018 07:40
Lapsi on ja tuleb lisa aga sina siin ei solva
l
Lapsele Vanemad MTÜ/ 22. märts 2018 15:03
Kasutaja nimega Kook all esitatud seisukoht ei ole Lapsele Vanemad MTÜ ametlik seisukoht.
Lapsele Vanemad MTÜ taunib laimamist ja lõhede tekitamist ühiskonda.
MTÜ on sooneutraalse suhtumisega. Suur osa meie liikmetest on naised.
Lapsele Vanemad MTÜ seisab selle eest, et lapsele jääksid tema mõlema vanemaga tihedad ja lähedased suhted. Vanemad peavad mõistma, selle olulisust lapse jaoks. Mõlema vanema toetatud laps näitab arengus paremaid tulemusi ja on vähem depressiivne.
l
Lohh poeg/ 22. märts 2018 04:17
Tehku tasuvamat tööd v vôtku teine töökoht juurde
p
penskar/ 22. märts 2018 03:12
Ma ei saa aru..kui vanemad pole lahus ,siis väga vähestel tuleb kuus selline summa lapse peale ja kui nüüd lahus,siis laps kohe sureb ära ja see ähvardamine,et ei näe lapsi kui ei maksa....kui inimene saab 1000e ja see ju väga hea palk eestis ,ja PEAB ära andma kolmele 750e no kuulge....see pole normaalne
p
penskarile/ 22. märts 2018 07:23
normaalne pole ka kolme last teha ja nii elu elada, et lahku minnakse.
n
nali/ 22. märts 2018 10:41
Normaalne on, kui riik ei soodusta perede lagunemist. Perspektiiv 3 lapse pealt 750 euri teiselt vanemalt välja nõuda, paneb nii mõnelgi silmad särama ja kõik tegema selle nimel, et see raha oma pangakontole saada.
j
Jah/ 22. märts 2018 12:08
750 eurot on 10:41 meelest rohkem väärt kui õnnelikku pereelu elada ja kahekesi lapsi kasvatada ?
v
Vaata Jah/ 22. märts 2018 12:25
See, kes tahab normaalset pereelu elada, see ei küsi 250 per laps. See, kes seda summat küsib, on ka pereelus ainult raha nõudnud. Sellise jaoks on ka pereelu ostetav.
v
vaatan vaatan/ 22. märts 2018 13:39
Normaalsed inimesed oskavad rahaasjad ära korraldada ja kumbki teab, palju teeni teine teenib ja kui suured pere kulutused on.
n
N/ 22. märts 2018 00:26
Kas emme ja issi ei õpetanud oma pojakesele mida teha selleks et lapsi ei tuleks?
k
Küsimus/ 22. märts 2018 01:43
pole ju laste saamises.Kui selline pisikest raha saav tegelane elaks lastega,siis oleks pere ikkagi vaene.Kui isa elab lahus siis küsitakse raha mida lihtsalt pole.Kes on joodikud või narkarid ja alimendid kaelas,kellel polegi sissetulekut,isegi nende käest küsitakse.Ei ütelda otsa välja,et kahju aga sa oled vaeste vanemate laps.Riik peaks vaatama,et nad saaksid hariduse ja kõhud täis.Elu on täis näiteid kus vaesele mehele on löödud tagantjärgi mitme aasta alimendid,jäänud ilma korteritest-majadest,tänu sellele töökohast ja lootusest luua uus pere.
m
M/ 22. märts 2018 04:27
kas emme ja issi ei õpetanud tütrele mida teha selleks et lapsi ei tuleks ?
p
Pille/ 22. märts 2018 09:21
Tänu vapratele eesti naistele meie rahvas ongi püsinud veel. Aga tänu tänapäeva ludridele meestele jääbki lapsi järjest vähemaks. Tutvumisportaalid on abielumeeste seikluseotsimisi täis. Mida nad otsivad? Oma naine rühmab kodus ja tööl, mees aga ei viitsi laste kasvatamisega ja kodutöödega tegeleda. Tema otsib väljastpoolt ilma kohustusteta puhanud näitsikut lõbujanu rahuldamiseks.
p
Pille!!! / 22. märts 2018 12:35
Tutvumisportaalid on sama moodi "suhtes" naiste tutvumiskuulutusi täis. Tõmbavad vaat et hullemini ringi kui nende töödrabavad mehed.
m
mõtlik/ 22. märts 2018 00:19
aa vat mina ei saa aru milleks nüüd koguaeg selliseid artikleid treitakse ja inimesed närivad ja sõimlevad. milleks selline ässitamine emad vs isad...okei praegune süsteem on ebaõiglane. Ootaks nüüd selle konkreetse eelnõu ära. Selge see et igasuguseid lugudid on halbu emasid on halbu isasid. Aga praegu need artiklid on kõik seeriast hea ja vane isa ja paha ja ahne ema? Milleks selline ma ütleks et teadlik ja sihikindel inimeste üksteise vastu ässitamine?

a
Aadu/ 21. märts 2018 23:45
Näited sakslaste iibe muutusest, pärast meeste analoogilist pihile-võtmist, on hoiatav eeskuju. Küll pagulased asjad paika panevad.
e
e/ 21. märts 2018 23:34
kõige lahedam on see et lähevad oma eluga edasi..uue mehe juurde aga mehed ei saa sest nad peavad suurem osa ära maksama..ja kes sellist meest tahab..
n
naine/ 22. märts 2018 00:30
tõesti..eestimaal on karjas mehi kes ootavad pikisilmi et saaks võõraid lapsi kasvatada? oh naiivsust. Mehi selle eest on vähem ja enamvähem normaalsed nii hinnas et krabatakse ära.
p
Pille/ 22. märts 2018 09:24
Pereloomise eas on mehi rohkem. Alates 40-ndatest hakkab neid alles vähemaks jääma.
n
naine/ 22. märts 2018 09:48
no aga ega elatise teema ei puudutagi ainult 20 aastaseid. Tegelikult on väga palju neid lugusid ka, kus lahku minnaksegi 40 aastates (jah võibolla juba mitmendast kooselust). Minumeelest uus elukaaslane leitaksegi kergemini nooremana ja väikse lapsega (pisike beebi võetakse võõra poolt kergemini omaks). 40 aastaselt uuesti alustada on ikka väga keeruline, pubekaeelsed või pubeka ealised lapsed ei ole just tõmbenumbrid uue elukaaslase leidmisel .. ja jah ilma sabadeta mehi ei olegi ja need kes ka juhtumisi on vabad ja vallalised, on muidu imelikud et neid enda koju ei taha. Nii ongi siis rapsidki, et lastest normaalsed kasvaksid, et pubeka eas kuhugi halba seltkonda ei satuks. Lisaks nende laste kulud on juba midagi muud kui beebidel-väikelastel kes tõesti toituvad piimast ja püreest ja kaltsukast saad ime nunnusid riideid olematu hinnaga. Samas kui kuhugi minna siis nende laste eest pead juba igal pool täishinna maksma. Jah tavaline hambaravi on tasuta aga breketid ja muud selline korrigeeriv tegevuson tasuline ja väga kallis. Minu 13 aastane tüdruk kannab 40 kinganumbrit ja naisterahva riideid (ta on nii pikk juba, et laste osakonnast pole midagi saada) nii et need riided pole enam odavad ja kaltsukast ta tuhnib küll, aga jalanõusid ja jopesid jne, mis just ongi kulukad neid ta enam sealt ei saa. Tegelikult ma ei kurda mul on tublid lapsed ja ma tegutsen ja toimetan nendega heameelega ja me saame hakkama. Aga üldiselt see pilk ümberringi vaadates on kurb.
a
ar/ 21. märts 2018 23:30
mida te kiunute siin kui abielus pole siis kui said lapse küla pealt ärge laenake lõhki end siis !!!!
n
nomaeitea/ 21. märts 2018 23:28
See on lihtsalt raha, mida isa annab. Ema hooleks jääb 24/7 kõik ülejäänu, mida ei saa otseselt rahas mõõta - igapäevane psühholoog, kokk, koristaja, logistik, põetaja jne.jne. Kui paljud "ISAD" astuvad igapäevarutiinist välja ilusama keha ja lõbusama elu nimel? See artikkel siin on väga ühe mätta otsast vaadatuna. Samas ei saa väita, et selliseid manipuleerivaid naisi pole olemas, aga erandid kinnitavad reeglit. Süüdimatuid mehi on ikka oluliselt rohkem.
o
Ojaaa/ 21. märts 2018 23:53
kommentaar on ühe mätta otsast vaadatud. See on lihtsalt raha, mida isa annab - kuna see nn üks mättas on ta kinni/kuivale tõmmand. NB! kannatavad hiljem lapsed kes on nn ühe mätta otsas kasvatatud, kuna mättas on ka igapäevane psühholoog.
k
kas/ 22. märts 2018 00:10
keegi käskis need lapsed "selle psühholoogist mättaga" teha?
v
vas/ 22. märts 2018 04:29
kas keegi käskis naisel need lapsed selle mehega teha?
p
Pille/ 22. märts 2018 09:30
Eks algul olegi mehed nagu säraküünlad, lubavad taevad ja maad kokku naisele. Aga paljud mehed on nagu lapsed, kel vaja kogu aeg uusi lelusid ehk siis naisi. Meediast võime lugeda kuulda, kui tihti paljud mehed või mehehakatised oma partnereid vahetavad. Neile on elu nagu liivakastimäng. Ja pole kahjuks neil meestel otsaees kirjutatud, kes on vastutustundlik ja kooseluks võimeline ja kes mitte. Aga ikka näitavad mehed näpuga alati naiste peale. Sina "vas" ehk hakkad perenõustajaks ja ütled naistele, millise mehega võib lapsi teha?
h
haha/ 22. märts 2018 10:24
No nendelt liivakasti tasemelt isadelt ei saa saa pennigi kätte, olgu nõutav summa milline tahes. Siin räägitakse ikka naistest, kes raha nimel hävitavad perekonna ja laste elu. Ja kahjuks soodustab riik just sellist käitumist.
i
Inimesed on erinevad!/ 21. märts 2018 23:23
Aga enamus süüd on ikka joomises! Kui ikka kiinetakse et mitusada õlut juuakse nädalaga, lippude lehvides käiakse lätis viinajärel, raha sinna on küll, aga lastele ei jätku? Muidugi, kui iga nädal lätti 300 euri viia on jah raske rahadega.
3
3-lapse ema / 21. märts 2018 23:18
Muideks lastekodulapse pearaha on ligikaudu 1000 eurot kuus. Väikelaste puhul on see summa veel tunduvalt suurem. Aga mitte lastekodulapsele on 500 eurot palju, see ei ole justkui võimalik. Miks on arvamus et see laps kes kodus kasvab on "odavam". Pigem lastekodulapsed saavad igasugu annetusi ja toetusi veel lisaks. See et meili on palgad väiksed, hoopis teine teema. Aga sama teenus ei saa erineda 2-2,5 korda, keegi peab kuskil siis mingit tööd tasuta tegema (ala koristamine, söök, logistika, jms). Täitsa kummaline kuidas riik on suutnud rahva omavahel kaklema panna ja ise ostab sama teenust 2,5 korda kallimalt ja keegi ei küsi MIKS.
o
Ojaaa/ 21. märts 2018 23:55
Annaks endagi omad kui miskit sellest mammonast tilguks endale - anna andeks loll oled
j
Jep/ 22. märts 2018 06:18
Muideks , vangi pearaha on veel suurem, pidi kalduma juba 1500 € kanti. Mõni aasta tagasi oli veel 1000 eurikut.
Ka tänaval vedeleva poolsurnud narkomani turgutamine maksab kiirabi brigaadile 1000 € ja kui ühest elustavast süstist ei aita, siis rohkemgi. Nende jaoks riigil raha jätkub, aga seda, et lapsevanematele norm palka maksta, seda summat ei leita. Nüüd viimase seadusemuudatusega keevitati kohtutäid ka veel sinna juurde.
Eks nemadki tahavad vorsti leivale saada.
m
m51/ 22. märts 2018 07:30
Lastekodus on personal, kellele makstakse palka. Kui sina tahad ka oma laste kasvatamise eest kodus palka saada (olla loma lastele personal), siis oleksid küll pidanud need lapsed sünnitamata jätma, selliseid emasid pole küll lastele vaja. Tahad, et riik ostaks sinult oma laste kasvatamise teenust? Täitsa kummaline oled!
m
Mees/ 21. märts 2018 23:14
Eks naised kunagi hõõrusid käsi "aga me neile meestele veel näitame", nüüd saavad lähedaste kaudu ise pihta.
e
eesti mees/ 21. märts 2018 23:35
on armetu naistevihkaja ja laste vastu tunnevad ka vahesed huvi. ei imesta, et igal aastal 1000 parimas synnituseas naist haritud, valgete meestega laande abielluvad ja oma lapsed seal saavad. ka eestis alavaaristatud yksikemad voetakse meelsasti naiseks. varsti peate siin yksi edasi kovatama.
e
22. märts 2018 04:58
eesti naine on saamahimu täis seikleja ... kas selline suhtlus on normaalne? Parem oleks, kui "läände" lähed, säästad mõne eesti mehe hinge.
l
lugeja/ 22. märts 2018 09:36
Selles häda ongi, et eesti mehel hinge ei ole. Ei suuda ta oma laste ema ega lapsi rohkem "armastada" kui ehk aasta või paar. Eesti mees on seikleja, kes kogu aeg uusi partnereid jahib. Laste kõrvalt ei jää küll naistel aega seiklusteks.
p
pole hullu/ 22. märts 2018 10:32
Eks siinsetele meestele jäävad siis Ukraina või Vene naised. Ongi vähe rohkem särtsu sees neil. Seal läänes jääte oma meeste sunnismaisteks, ärge lootkegi sealt lastega siia tagasi tulla, jääte lasteröövis süüdi. Ja tohutuid elatisrahasid ka ei saa, pigem jäävad lapsed pool aega ühe vanemaga ja pool teisega. Suurbritannias lubas kohus lahkuda soovival emal üürida korteri maksimaalselt 500 m kaugusel laste/isa elukohast.
l
lugeja/ 22. märts 2018 11:45
Ja neid ukraina ja vene naiste lapsi on eesti mees valmis rõõmsalt lõpuni kasvatama ja toitma? Ainult eesti naisega saadud lapsi ei taha kasvatada ja ülal pidada?
t
To lugeja / 22. märts 2018 20:55
Meie oleme mehega 10 aastat koos neist 8 abielus meil on 2 väikest last, mina küll ei saa väita et mees mind ja lapsi ei armasta.
k
kuri/ 21. märts 2018 23:11
Nii see eesti rahvas välja suri..

n
nuuks/ 21. märts 2018 23:11
Aga kui nii edasi läheb, siis ju ei peetagi titeterialeid enam kõvadeks meesteks ja nende kepivenna staatus saab kannatada.
j
Juulius / 21. märts 2018 22:59
Naabruses elavad samuti ühe lahutatud isa vanemad, nii 60_65 aastased. Poeg maksab elatist 2_le lapsele. Kokku siis 500 eurot. Laste ema irvitab vanaemale veel näkku, et kui rahad õigeaegselt ei laeku, panen ka teile alimendid otsa ja siis saate. Mees teenib 600 eurot kuus ja peale äraantava raha jääb 100 eurot. Ja ongi kõik. Laste ema süüdistab isa, et see ei vii lapsi reisile, ei osta uut kallist telefoni, ega anna veel lastele taskuraha. Aga millest on anda? Nisiis vaene mees, see üürike armastus on muutunud pikaks_pikaks sunnitööks. Mees tahtis ühte poegadest enda juurde elama, kuid ema ütles oma sõna ja see oli *ei*. Tema jaoks on ainuke soov saada raha. Ka selliseid emasid on olemas.
j
juuli/ 22. märts 2018 07:27
ise mõtlesid välja? naabruse rahakott nii hästi teada.
t
22. märts 2018 07:49
Tundub, et Sina, juuli /kirjutan Su nime väikese tähega, nagu ise kirjutasid/ ,oledki see 2 lapse ema. Juulikene, ära pritsi sappi varahommikul. Vaata, väikeses kohas teatakse kôigest kôike, seal saladusi pole.
v
vanem mees ladaga/ 21. märts 2018 22:31
selge konflikt juhtorganiga
p
Pagulased tehku lapsi/ 21. märts 2018 22:46
Neil ei lahutata, eestlased muud ei teegi kui lahutavad
õ
Õelus/ 22. märts 2018 05:32
Eestlased ei abiellugi, vaid elavad lihtsalt koos.
r
raha/ 21. märts 2018 22:31
elatisraha ongi eraldielava inimese hävitamiseks nii suur välja mõeldud... Pole ühtki loogilist põhjust miks lapse kulu kuus 500 euri, 2 last 1000eur, 3 last 1500eur. Ja seda kasutavad ära emad - hävitavad raha nimel laste ja isa elu. Pole mingit elatissummat suuremat kui 100er lapse kohta vaja. siis kaob ehk ära isade mõnitamine ja laste traumeerimine emade poolt. ehk muutuvad siis ka lapsed tähtsaks mitte laste abil emal sissetuleku teenimine.
p
Pipi/ 21. märts 2018 22:44
Sa vist unustad riigi poolt makstava lapsetoetuse ehk siis üks laps 555 euri kolm last 2000 euri.
r
raha/ 21. märts 2018 23:01
seda õudsam on praegune olukord. Mida kõike selle suure raha nimel emad teevad... Mis tunne on isal, keda vägisi eraldatakse lastest ja tema ainus väärtus on raha maksmine. Pole tal lapsi ja ka tulevikus pole, sest ema teeb kõik selleks et lapsed isast võõrduksid. Valus on lugeda rahaahnete emade kommentaare, kellel sisuline arusaam ja mõistlikkus puudub. Ja neid ei karista keegi laste psüühika rikkumise pärast ja laste isast eraldamise eest- nemad on oma uue elukaaslase kaisus suured kanntajad... Vildakas on süsteem, mis teeb vägisi isadest kurjategijad. Lapsi isale ei anta. Isa polegi lapsevanem muus osas kui rahakott...
v
vanasti olid/ 21. märts 2018 23:40
mehed ikka mehed, mitte mingid armetud hadaldajad, kellele oma lastele alimentide maksmine yle jou kaib. kui ei raatsi maksta, siis ei tasu lapsi ka muretseda. elage yksi ja kulutage kogu raha olle peale. rotikari, mitte mehed.
o
olid ajad.../ 22. märts 2018 04:31
just mehed otsustavad kas laps tuleb või ei.
a
ah/ 22. märts 2018 07:28
et kohe vägisi eraldatakse?
j
ju/ 22. märts 2018 09:06
on alatu mees siis olnud.
j
ju-le/ 22. märts 2018 11:17
Sul on õigus. Olen paljude selliste meestega kohtunud ja nad on tõesti ülimalt alatud. Nad on toime pannud kõige alatuma teo, mida mees saab naisele teha. Kõikidel nendel juhtudel ei maksund mees nii palju pappi, kui naine küsis.
j
Jajah/ 22. märts 2018 19:10
Sina oledki vist see kibestunud sitaratas kes nõuab meestelt raha kuna ise ei oska tasustavat tööd teha.
e
eesti mees/ 21. märts 2018 23:39
on loomult ihnus rehepapp - 100 euri korist alla lasta siis on raha kyll, aga kui lapsele peab andma, siis hakkab kapp kadedusest varisema. naljakas, et see 250 euri alimente muutub isa rahakotist ema rahakotti tulles justkui kymnekordseks summaks, mille eest luksuslikult elada saab. tegelikkuses tuled just ja just ots-otsaga kokku kui oskuslikult majandad.
p
päris eesti mees/ 22. märts 2018 04:32
miks ei võiks mees 100 eurot maha juua. mis ta peaks selle ka eidele andma vai ?
v
votame jutu/ 22. märts 2018 14:18
kokku - sinu peamine mure on, et akki saab eksnaine rikkaks:)
k
kuule ema/ 21. märts 2018 22:27
Ära kuula neid meeletuid, kes süüdistavad su poega... nad ei tea ,mida nad suust välja ajavad.
Aga oravate valimine viibki enamuse rahvast mure küüsi .
Euroopas on sotsiaalharta, meil selle §§-e inimväärsest toimetulekust ei ratifitseeerita, ega sovjeetlikud oravad ei hooli rahvast.
t
Tuul/ 21. märts 2018 22:14
Appi, kymned tuhanded naised peavad lapsi kasvatama yksi, aga nyyd käib ilge meeste kiun, et ei jaksa lapsele 250 eurot kuus maksta. 250 euro eest ei saa ju mitte midagi peale söögi. Ei eluaset, ei riideid, ei arvutit ega telefoni, ei huviharidust, ei reise. Ainult syya. Kui oled loll ja vaene mees, siis ei seksi.
n
nõrk/ 22. märts 2018 04:33
no kui sina ka 250 panustaksid äkki siis saaks midagi?
m
Mimoos/ 21. märts 2018 22:12
Kas seda ema see huvitab, kuidas poja lapsel läheb. Äpu poeg!
ü
ütle pojale, et/ 21. märts 2018 22:11
pääses kergelt. see 8.-€ päevas lapsele on ikka väga vähe, sest ema peab: last kooli viima, koolis järel käima ( kohustus osades koolides 1- 3 klass) , pesema, triikima, süüa tegema, last õpetama- kontrollima, kui laps on haige, istuda kodus ja saada väiksemat palka. kui ei käi tööl ja ema on töötu, siis on veelgi raskem. ISAL ei ole muud kohustust, kui käia tööl ja lapsele raha saata. kui ühest töökohast on vähe, võtku teine veel, näiteks hommikune kojamehe koht. KERGELT PÄÄSES SEE TEIE POEG.
s
Seadus soosib emasid/ 21. märts 2018 22:44
Lapsed tuleb isa kasvatada anda, sest ta pole sugugi halvem lapsevanem!
O
:)/ 21. märts 2018 23:16
Oi miuke kiun läks lahti kui isadel soovitati lapsepuhkus võtta. Põhiargumenst oli ju et isa ei saa rinnaga toita.
e
ega isagi/ 21. märts 2018 23:42
ei kasvata lapsi ilma rahata, niisama kovatad siin. sinusuguseid on kyll nahtud, jutt on eesti mehel kova.
m
m51/ 22. märts 2018 07:52
saab emalt 250.- ja riigilt 55.- ja uskuge mind, tuleb toime
j
Jah / 4. oktoober 2018 23:01
Võiks tõesti lapsed ära jagada siis ongi asi korras. Isa pole sugugi halvem lapsevanem.
t
triikimine võta nimekirjast välja.lapse kooli viimine ka ja koolist kojutoomine samuti./ 21. märts 2018 23:38
triikimine võta nimekirjast välja.lapse kooli viimine ka ja koolist kojutoomine samuti.
söögi tegemine samuti,sest paar kartulit rohkem koorida jne.pole mingi vaev.
ei jäägi suurt midagi järgi.
Aga seda sa ei näe,et lapsega koos olla on rõõm mis kõik kompenseerib ja mida isal pole.
v
vot tunnen isasid,/ 22. märts 2018 10:15
kes ei tahagi lapsega koos olla, sest nädalavahetusel, kui isa peaks lapse võtma, on tal ALATI POHMELL, SEST PIDU- PIDU- UUED NOORED NAISED JA JÄLLE PIDU.
j
Jaa?/ 22. märts 2018 20:31
Kas selle pärast siis ei tohiks 90% isasid lapse kasvatamiseks õigust saada?
Selle pärast, et sina oled kibestunud?
t
tundub,et.../ 21. märts 2018 23:49
see koik on sulle ränk kohustus,annaksid ehk lapse vabatahtlikult isale kasvatada,ootad suurelt osalt vist ainult raha
n
nipitiri/ 22. märts 2018 10:02
Aga kui isa ei võta last enda juurde? Mis siis saab?
Isa ei võta last isegi enda juurde üheks ööks, nädalavahetusest rääkimata.
Kas ma pean siis kohtu kaudu nõudma seda?
Isa ei suuda ega taha lapse eest hoolitseda.
Ja lisaks veel seda, et kuna mul pole ka nn tugivõrgustikku olen ma ainus kes lapsega tegeleb 24/7 ja leian, et see 250 pole teps mitte suur summa. Arvestades, et lapse isal oma firma jne
a
Arvestades../ 22. märts 2018 20:33
"ARVESTADES, ET LAPSE ISAL OMA FIRMA JNE"
Vott, tuleb välja tõsiasi - mimm on ahne ja kade.
Aga tee oma firma. Kui suur on tõenäosus, et sina ütled, et ei saa lapse kõrvalt.
On ennemgi saadud, saadakse järgmine nädal ja ka ülejärgmine.
Sa lihtsalt laisk ja ahne.

j
ja Eestis/ 21. märts 2018 22:07
tahetakse veel iivet tõsta, mehed ei julge ilma kummita seksidagi, kustkohast need lapsed veel tulema hakkavad.
P
:)/ 21. märts 2018 22:10
Pole hullu, küll naised lastega ise hakkama saavad. Alati on saanud. Naised on ju nõrgem sugu.
i
Iroonia/ 22. märts 2018 20:04
on küll ilus, aga kui ise hakkama saadaks, siis ei küsitaks ka alimente.
t
to ja eestis/ 22. märts 2018 07:13
Mehed võiksid tõesti ka aru saada, et ilma kummita seksi tagajärjeks on enamasti laps. Või pole meestel siis mõistust? Üldse peaks Eestis ka olema nii nagu on moslemiriikides- enne abielu pole mingit seksi. Ei tea kas see meie meestele sobiks/meeldiks:)
m
22. märts 2018 12:49
Meestele vast sobiks, väga uhke oleks ju abielluda naisega, kellest pool küla pole (veel) üle käinud. Aga kardan, et naistele ei sobi...
ä
Ära muretse. ema/ 21. märts 2018 22:06
siin kunagi kirjutas mingi väeti mehe ema, et too oli pimedast peast lapse valmis treinud. Sa ei usu, aga tema poeg sinu pojast väetim on. aga ikka vahel isasena esineb. Pärast on küll puus, et ei näe ega kuule, aga laps ju jumala abiga kokku treitud.
Ju siis sinu lapselaps ei ole elu väärt, korralda asi ära viletsa geeni esiemandana! Miks ta sööma peaks, kui sinul vihksmine-kadedus vaid?
Mis poeg sul?
K
/ 22:06-le/ 21. märts 2018 22:13
Kirjuta vahel ka lehtsaba-lapseemadest!...
a
anka/ 21. märts 2018 22:01
Mida minagi tõestan,et kõige selle riigi läbimõtlemata seaduse küüsis on paljud mehed, aga sellega seotud on terved pered.Kohtu poolt väljaöeldu,kui raha maksta alimente naisele ei ole siis müüge oma korter maha ,kui siis ka raha ei jätku tuleb müüa vanemate korter aga alimendid peavad makstud saama.Kus on selle riigi mõistus, kuhu me jõuame.Kui palgad on väiksed siis pole see üksik inimese süü,kõik tööd peavad tehtud saama inimväärse tasu eest ,et jätkuks nii mehele elamiseks, kui ka alimentide maksmiseks.
s
.../ 21. märts 2018 21:52
seljuhul kui väike palk, peab poeg rohkem teeniva koha otsima, üksi saab ka siis hakkama,kui see summa järele jääb, mis peab, kui seadus lubab rohkem ära võtta, on seadused VALED TÕESTI.
n
21. märts 2018 21:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
21. märts 2018 22:05
Kas tütre ema ei teinudki selgeks et lõtv püksikumm võib teinekord kehvad tulemused anda.
i
irw/ 21. märts 2018 23:14
Mehed, kes teatavasti on targem sugupool, võiks vahelduseks ka ülemise peaga mõelda.
a
ah et nyyd/ 21. märts 2018 23:45
on pyksikumm lotv? ema ju kasvatab lapsi, miks tulemus kehv on? ah et isa kaest noutakse ka midagi? ja koik ekre mehed karjuvad kooris paha mord:)
k
keegi/ 21. märts 2018 22:40
Lapsele EI KULU kuus 500e ..nagu praegu seadus ette näeb ja kujutab!
K
:)/ 21. märts 2018 23:13
Kui maksta ei taha, siis hoia oma pere koos või vali kellega voodisse lähed või kasuta kaitsevahendeid. Miks peaks naine üksi vastutama?
o
Ojaaa/ 21. märts 2018 23:42
Soovitus Eesti meestele, valige prostituut, kui maksta ei taha, kaitsevahendid pealekauba.
e
eesti mees/ 21. märts 2018 23:45
on hingelt rehepapp, kelle kasi kohe varisema hakkab kui oma lapsele rahakopika valja peab kaima.
m
Minu lapsele/ 22. märts 2018 04:18
Kulub palju rohkem. Kui Lätis alkorallil käia siis jah vast ei jagu, môistan muret
k
keegi/ 22. märts 2018 11:15
Probleem ongi selles et lapsele ei kulu 500e kuus...emad on lhtsalt leilis sest omale kulutatav osa tahetakse vähemaks võtta ja kaob võimalus eksi kulul auto liisida vms.
n
Naiste/ 22. märts 2018 00:03
enda lohakus ja laiskus -loota mehe kummi kasutamisele,mida te kiunute, kasutanud siis antibeebipille
t
to naiste/ 22. märts 2018 07:10
Miks naised neid pille kasutama peaksid? Oled kõrvaltoimete lehte lugenud? Tead, kui paljud naised on sandistunud nende pillide kasutamisel!? Kui paljud surnud?! Suhtes kasutatakse ikka kondoomi, et lapsi ei tuleks ning kummagi partneri tervis ei kannataks.
p
Pille/ 22. märts 2018 08:53
Jah, poe siin Eestis eriti palju mehi, kes lisaks lõbu saamisele tahaksid ka lapsi saada ja kasvatada. Tänu ennastsalgavatele üksikemadele (lahutatud emadele) see eesti rahvas veel kestabki. Aga noored tüdrukud õpivad vanemate naiste kogemustest ja elust ning loobuvadki lastest või lahkiuvad välismaale.
l
Lollakas/ 22. märts 2018 10:11
Mehed tahavad lapsi samapalju kui naisedki. Mõnikord isegi rohkem. Lihtsalt praegune elatisrahade süsteem on selline, mis soodustabki perede lagunemist ja elatisnõuste esitamist. On palju tegelasi, kellel ila jooksma hakkab, kui terendab lootus kuus 2 lapse pealt lisaks 500 euri pangaarvele saada ja 3 lapse puhul koguni 750. Ja tühja siis sellest teisest lapsevanemast.