Foto: ALDO LUUD
Ohtuleht.ee 21. märts 2018 21:28
Tallinna lastehaiglasse on viimase 14 kuu jooksul toodud 71 alkoholimürgistusega last ehk siis keskmiselt viis alkoholijoobes last kuus.

Viimased üle-Eestilised andmed pärinevad mõne aasta tagusest uuringust, kus selgus, et ühe aasta jooksul vajas haiglaravi 112 ägeda alkoholimürgistuse saanud last vanuses 10-15 eluaastat, vahendas ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Lastehaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Helke Nurm ütles, et lõviosa neist lastest jõuab haiglasse kiirabiga: "Seisundid on muidugi erinevad: teadvusetusest, koomas olekust kuni agressiivsete noorukiteni."

Paraku võib aga purjutamine ka päris traagiliselt lõppeda - laps võib õnnetusse sattuda või oma okse sees ära lämbuda.

Politsei- ja piirivalveameti vanemkorrakaitseametniku Kristel-Liis Kaunismaa sõnul on paljud lapsed justkui näiliselt kellegi hoole all, aga tegelikult on nad üksinda: "Meil on lapsed, kes on lahutatud perekonnast, kelle üks vanem elab ühes kohas oma elu, teine vanem teises kohas oma elu ja laps elab üksinda selles kodus, kus ta kunagi õnneliku perena elas". 

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

Mõmmik 23. märts 2018 10:20
Artikkel näitab seda, et valitsuse aktsiisipoliitika on suunatud vaid maksude kogumisele ja inimeste tervis ei puutu asjasse. Alustada tuleks alko kättesaadavuse vähendamisest.
Vanaema 22. märts 2018 15:27
Igal ägedal üritusel on ägedatel külalistel klaasid käes. See on nii äge alkoreklaam kôigile, eriti noortele, kes tahavad igati olla ägedad. Kui veel kodus, kodupaigas, on alkotarvitajaid, siis on raske vanematel ja ka noortel vastuvoolu ujuda. Alkoholilembus antakse ka geneetiliselt edasi. Kui teie suguvôsas on alkoolikuid, kes oma elu on tuksi keeranud vôi juba teises ilmas, siis peate otsekohe häirekella lööma ja peas peab punane lamp süttima. Soovin vanematele jôudu ja elutarkust, et märgata, vôidelda ja vôita. Olen arvamisel, et vôitlus on ebavôrdne, sest lapsed ägedaga ja kergega kaasa. Kui näen lehtedes ja saadetes pokaalidega "meie eliiti", siis tahaks neile pokaalisisu näkku tühjendada. Nad on ju kaasaaitajad, et me noorukid alkokoomasse satuksid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS