VANAD HEAD AJAD: Paar aastat tagasi istusid Hanno Pevkur ja Keit Pentus-Rosimannus rõõmsalt koos riigikogu saalis, kuid nüüd süüdistab Pevkur Pentus-Rosimannust enda vastu intrigeerimises. (LAURA OKS)

Keskerakondlasest riigikogu liikme Peeter Ernitsa sõnul on tal kurb vaadata, kuidas kolleeg Hanno Pevkur viimastel päevadel kohvikus üksinda istub. Pevkur ise väidab, et erakonnakaaslased pole teda hüljanud.

„Hanno on jätkuvalt Reformierakonna juht ja riigikogu aseesimees,” kirjutab Ernits sotsiaalmeedias, „aga tema parteigenossed käivad temast ükskõikselt mööda nagu tühjast kohast.”

Ernitsa hinnangul on selline olukord piinlik. „Vanemad olijad ei imesta – silmakirjalikkus, reetlikkus ja tänamatus on meil siin normaalsed asjad,” lisab poliitik.

Hanno Pevkur kinnitab Õhtulehele, et ei tunne ennast hüljatuna. "Ma lõpetasin oma suppi, kui kolleeg Peeter mind nägi. Kohvik oli selle aja peale juba rahvast tühi. Võib-olla sellest tal tekkis hetkeemotsioon," arvab Pevkur. 

Samuti ei kavatse Pevkur vastu võtta Artur Talviku kutset liituda Vabaerakonnaga. "Ma ei lähe kusagile! Kui ma üldse kuhugi lähen, siis poliitikast ära, aga praegu ma seda ei plaani," mõtiskleb senine Reformierakonna juht.

Reformierakonna riigikogu saadikurühm valis esmaspäeval riigikogu aseesimehe kandidaadiks Kalle Laaneti, lükates kõrvale senise asespiikri ja parteijuhi Hanno Pevkuri kandidatuuri.

Vahetult enne fraktsiooni koosolekut – nädalavahetusel – saatis Hanno Pevkur erakonnakaaslastele kirja, milles seisis karm süüdistus: Keit Pentus-Rosimannus ja Laine Randjärv on alustanud salakampaaniat, et ta asespiikri kohalt maha võtta.

Vastuseks Pevkuri avameelsele pöördumisele saatis erakonna juhiks pürgiv Kaja Kallas omakorda siselisti kirja, kus leidis, et erakonnakaaslaste süüdistamine on lubamatu ja Pevkur võiks ise oma kandidatuuri maha võtta.

Riigikogu juhatuse uus koosseis valitakse neljapäeval.

Jaga artiklit

93 kommentaari

A
autorollo-inimeste sõber on vist kasulik olla,  /   19:17, 22. märts 2018
sellised inimesed on meil siis MEIE OMAD KAASKODANIKUD sinna valinud???!
P
Peeter, kohati on sul ju olnud päris häid algatusi ja sõnu, AGA  /   19:13, 22. märts 2018
see on nüüd küll tagantpoolt esimesi asju, mille üle POLIITIKUNA MURETSEMA PEAD.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis