Maailm

Süürias töötanud arst: minu arvutisse häkiti, et saata lennukid haiglat pommitama (14)

Toimetas Greete Kõrvits, 21. märts 2018 20:39
Illustreeriv foto: Aleppos Süüria mässuliste käes olev linnaosa pärast pommitamistFoto: AFP/Scanpix
Briti kirurg David Nott süüdistab Vene häkkereid tema arvutit kasutamises salajase haigla leidmisel ja puruks pommitamisel.

Nott kirjeldab Telegraphile, et Skype'i ja WhatsAppi kaudu aitas ta Süüria põrandaalusel haiglal teha ühele patsiendile keerulist operatsiooni. Vaid mõni nädal hiljem pommitas Vene sõjalennuk maa-alusesse punkrise peidetud haigla tükkideks.

Nott töötas pikka aega ka Süüria sõjakoldes kohapeal, viies läbi operatsioone ja õpetades kohalikke arste. Arvuti vahendusel andis ta sealsetele arstidele nõu vaid ühe operatsiooni ajal. Nüüd usub ta, et tema arvutisse tungisid Vene häkkerid, kes kasutasid sealt tuvastatud koordinaate haigla leidmiseks ja hävitamiseks.

Doktor Nott on juhtunust mõistagi väga häiritud: „Mis mind hirmutab, on see, et kui me ei saa sõjapiirkondades arste aidata, kui keegi samal ajal vahib, mida me teeme ja siis haigla õhku laseb, see on ju sõjakuritegu. See on inimsusevastane kuritegu, et sa ei saa isegi teises riigis viibivad kaasarsti operatsiooniruumis aidata. See on täielik õudus.“

Samal teemal

23.03.2018
Üle 300 ülikooli sattus Iraani häkkerite küberrünnaku ohvriks
16.03.2018
GALERII | Afrinist ja Ghoutast on viimastel päevadel põgenenud 50 000 inimest
11.03.2018
USA kaitseminister hoiatas Süüriat gaasi kasutamise eest
09.03.2018
KOHUTAV: Süüria sõda kestab juba seitse aastat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee