Maailm

Austini pommipanija lasi ennast õhku 

Toimetas Greete Kõrvits, 21. märts 2018 15:54
Uurijad sündmuskohalFoto: AFP/Scanpix
24aastane Mark Anthony Corditt, keda kahtlustatakse Austini linna elanike hirmutamises sarja plahvatustega, milles hukkus kaks inimest, on surnud. Mees lasi ennast omatehtud pommiga õhku.

ABC News vahendab, et kahtlustatav pommar oli kolmapäeva varahommikul FBI agentidest ja kohalikest korravalvuritest ümber piiratud. Politsei jaoks pole olukord aga lahenenud, sest kurjategija võis enne vabasurma minekut veel mitu pommi valmistada ja Austini tänavatele peita.

Uurijad tuvastasid, et kahtlusalune ööbis ühes hotellis ning ootasid tema saabumist hotelli lähedal. Kui Corditt autoga hotelli juurde jõudis ning mõistis, et tal ollakse jälil, keeras auto teeserva ja õhkis autos olnud lõhkeseadeldise. Keegi teine plahvatuses tõsiselt kannatada ei saanud.

Austini pommipanija hoidis Texase suurlinna ärevil pea kogu märtsikuu. Tema teod algasid 2. märtsil ning arvatavasti võis tema viimane pommikatse olla möödunud pühapäeval, mil Austini lähedal asunud posti- ja pakendikeskuses toimus plahvatus. Tema seos viimase juhtumiga pole veel kindel. Plahvatustes hukkus kaks ning sai viga kuus inimest.

Samal teemal

22.02.2018
Austini pommipanija ülestunnistus jätab õhku palju küsimusi
20.02.2018
Austini pommipanija ründas jälle?
19.02.2018
Austini linna hirmutab tabamatu pommipanija