Kommentaar

Igor Gräzin | Miks USA maksusüsteem on Eesti omast üha parem

Igor Gräzin, riigikogu liige, Reformierakond, 21. märts 2018 17:15

21 KOMMENTAARI

a
allar_/ 25. märts 2018 15:48
Gräzin on pigem antieliit, kui kontraeliit. Ta oskab kritiseerida, kuid valitsusohje tema kätte anda oleks patt. Ta ei oska muud, kui lobiseda.
USA toob maksumuudatustega raha kodumaale,et seda kasutataks... euroopa ja Hiina kauba ostmiseks? Selle vältimiseks peab Trump kindla peale püstitama majandusbarjäärid. Kas Eesti-sugusel riigil on võimalus püstitada majanduslikke barjääre? Ei ole, seega oleme USAga natuke erinevas seisus.
Teine asi on Obama-aegne rigivõla kahekordistumine. Tõsi, kuid võla teenindamine läks samal ajal 2 korda odavamaks, koormus vähenes. Tasub aga Trumpil intresse tõsta (Föderaalreserv tõstis intressimäära hiljuti 0.25%) ja me saame vastupidise pildi - võlg küll väheneb (tegelikult ei suuda Trump veel võlga kahandada, see kasvab endiselt), kuid selle teenindamine muutub kallimaks.
Selle aseme, etl kiita USAd, kes ta meie arvelt rikastub, oleks aeg mõelda, kuidas end koos Euroopaga kaitsta. Gräzin seda ei tea ja seepärast ongi ta antieliit, virisev intellektuaal.
o
On saanud selgeks et Ratase Valitsus/ 25. märts 2018 09:11
pääses võimule demokraatlike valimistega kuid sooritas seejärel riigipöörde. Kusjuures II maailmasõja eel Eestis sooritatud riigipöördest oli õpitud ning seekord ei kasutatud toorest vägivalda vaid poliittehnoloogiat ja hämamist ning valetamist.
a
24. märts 2018 11:12
Aeg oleks kehtestada ühtne aktsiis üle kogu Euroopa Liidu. Sellega väldiksime palju jama ja kasutut kihutamist tilga viina nimel.
t
TjT/ 22. märts 2018 20:17
Olen Gräzinis pettunud, et ta reffide demagoogidega samale tasemele laskus, seni on tal ikka oma arvamus olnud. Oli see ju oravate juhtimisel, kui meil juba 2009-2010 aastatel tõsteti järsku kütuste ja elektri (tänu millele on meil praegu piirkonna kalleim elekter) aktsiise, tõsteti KM jne. See maksusüsteem pole meid viinud mitte viie rikkama, vaid viie vaesema hulka ja päevselgelt pole jätkusuutlik. Gräzini Ameerika näitest oleks kindlasti palju õppida, aga seal ju astmeline tulumaks ja see on oravate arvates juba saatanast. Aga ikka on nii, et meest (nagu ka erakonda) saab hinnata ikka tegude, mitte sõnade järgi.
v
Valimisreklaam/ 22. märts 2018 18:28
või demagoogia, alati on võimalik ükskõik kus välja tuua poolik tõde ehk siis näiliselt head asjad ja sealt ainult halvad, mida tahad maha teha. Nii lihtsalt tervikpilti ei näita, kui see artikkel.
h
Heiono/ 22. märts 2018 15:04
Miks peab reformierakond meid alatasa mõnitama? Niigi on sõnnikumaitse suus ja nüüd tullakse veel ütlema, et mujal on olemas ka normaalsed inimesed. Ja ega see USA maksud pole ka teabmis kuld: üsna terroristlik ju. Alailma pannakse inimesi mõne taala eest kinni jne, vt CNN-igi, mis toimub. Maksud ja maksud kui nii hea oleks, siis nad nii kõvasti ei viriseks.
c
Centum/ 22. märts 2018 14:41
Ratase valitsus hääletas USA vastu mitte juhuslikult: USA ja EV on vastaskurssidel - USA lihtsustab ja langetab makse, Ratas ja Tõniste võtavad rahvalt seda viimast, sest nad ise on minejad mehed.
k
22. märts 2018 11:40
Kui valitsus ei saa aru kahe aasta jooksul ,et riigist läheb raha välja tänu kõrgele aktsiisile siis kes on meie valitsejad.USA oleks sellise olukorra põhjustaja vangi pistetud.Artikkel pani 10-sse

l
Liht, Sus/ 22. märts 2018 11:16
Näib, et USA on võtnu suuna lihtsa, arusaadava ja toimiva maksusüsteemi poole.
Eesti saab viimasel ajal ette näidata ainult ühte maksussüteemi, mis on hoiatuseks teistele. Oma mätta otsast vaadatuna - töötav pensionär - pean nüüd püüdma ette arvata, kui palju peab mul järgmiseks aastaks rahavaru olema, et mitte MTA-le võlgu jääda. Ei vaimusta just!
j
Jah/ 22. märts 2018 10:59
Maksujutuga olen nõus, aga selle pealinnajutuga ei nõustu. Ometi oli Eesti valitsusel veidi selgroogu, et eriarvamusele jääda.
a
Aga miks/ 22. märts 2018 09:46
koguaeg sinna ameerika poole vaadata, ise võiks ju ka miskit teha, kui nii kaua juba riigikogus platseeruda.
e
ERW/ 22. märts 2018 01:15
Muidugi on Ratase ja endise Savisaare valitsus rumal ja laristav, aga olge. Ausam, ega see Rōivase peenhaalestus parem ei olnud. Temma lootis tiksuda kollaste sokkidega Ansipi looeberitel, aga laks halvasti. Ratas anult peenhaalestab Rôivast edasi, ainult suurema hooga.
j
john/ 22. märts 2018 00:33
Kôva start, aga kardan, et nad trambivad ta maha, kui teda ameeriklased ei suuda obamade eest ãra kaitsta. ja siis veel ka vanus ja tervis. Hea vorm on hea asi ja reagan oli kah 70 ja lasi nsvl pôhja ent.
q
qq/ 21. märts 2018 20:30
tegelikult USA kodanikud maksavad riigile makse olenemata sellest kus nad elavad, kasvõi välismaal. mitte nagu Eesti, kus elad mujal aga makse ei maksa, samas arvad et sul on õigus osaleda Eesti valimistel.
t
Tegelikult on meil ka maksud ok/ 21. märts 2018 23:09
t
Tegelt on parim see/ 22. märts 2018 00:12
Et usa ettevõtetel on tulumaks ja seda ka tulevikus. Teid ja tänavaid remonditakse ühtlasi ka selle raha eest, mitte nagu meil et rikka ettevõtte eest on kuumaastik
ä
Ähh!/ 21. märts 2018 19:35
Kui hästi nad elavad , kui kindlustamata inimene peab pimesoole ees maksma 30 000 dollarit? Nõuka ajal tehti see operatsioon mulle tasuta. Et kodu osta, pead muutuma eluaegseks võlglaseks. Meil sama rida- 30000 eest võid osta endale koerakuudi ja elada seal. :)
q
Qwert/ 21. märts 2018 18:01
Hea artikkel, kusjuures juristi haridusega inimeselt aga mitte ökonomistilt. Kuid tulles meie mägedepoiste/-tüdrukute juurde, siis nemad pole Lafferi kõverast midagi kuulnudki, veel vähem nõudluse ja pakkumise omavahelisest sõltuvusest hinna muutumisel. Tulemust näeb igaüks, kes pole pime.
k
kahju/ 22. märts 2018 09:38
Poleks uskunud, et nii paljud ei suuda ridade taga peituvat mõista.
a
Ants oli aus saunamees . . . / 22. märts 2018 12:14
Milles Gräzin siiski mööda paneb? Kõige peamises, saunamees ei saa majandada nagu suure talu peremees, irooniaga öeldes, sellepärast, et ta on saunamees. Eestis ei ole korporatsioone mille heatahtlikkus kedagi või midagi märkimisväärselt toetada suudaks - Rootsi pangad Eestis toetavad Rootsit. Läinuks Eesti energiatootmine ameeriklaste kätte (oht oli, et läinuks raskustes firma kätte mille eesmärgiks saanuks Eesti elektrijaamade abil end vee peale upitada) tootnuks need kasumit ameeriklastele.

v
21. märts 2018 17:33

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee