Õhtuleht, 21. märts 2018. (Õhtuleht)

Kolmapäeval ilmus Õhtulehes artikkel vägivaldsest noortekambast, kes ei näi tagasi kohkuvat millegi ees. Kurikapoisid on ohvreid peksnud nii kõhtu kui ka näkku, põhjustades ajupõrutuse ja lõualuumurru. Tagasi ei kohkutud ka õhupüssi ohvrile meelekohale surumises, kusjuures ohvriks oli tol korral noor neiu.

Kohtuskäik pole agressiivseid noori leebemaks muutnud, vägivallatsemisjuhtumeid on ette tulnud ka vahetult enne kohtuotsuse väljakuulutamist. Kohus on poistega seni leebe olnud ning reaalset vanglakaristust pole nad saanud. Loodetakse, et sotsiaalprogrammis osalemine juhatab noored õigele teele.

Hea lugeja, kirjuta kommentaaridesse, kas ka sina oled noortejõukude terrori all kannatanud? Kuidas selliseid noori päästa? Kas praegune karistussüsteem on õiglane?

Jaga artiklit

218 kommentaari

W
wana kala  /   15:21, 11. apr 2018
Seadusandjad ja riigivõim peaksid endale aru andma: kurjategija reaalne vangipanek ei tähenda mitte üksnes kurjategija karistamist, vaid samal ajal ka ühiskonna kaitsmist sellesama kurjategija eest, kellelt võetakse reaalselt võimalus kaaskodanikke ohustada. See viimane aspekt on karistuspoliitika fookusest täiesti elimineeritud
U
Usun,et   /   13:54, 10. apr 2018
aitaks isemajandav spordilaager (aasta või paar?),või siis kasvatamine sõjaväe hoole alla. Aga kohe tekib küsimus - kas leidub vabatahtlikku EETILIST personali. Aga ennetavalt,no tõesti rahvas, väga valusad trahvid vanematele.Lapsi tuleb kasvatada - kas siis vitsaga või vitsata iga pere enda valikul.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis