Eesti uudised

GALERII | Piilu Tallinna linnapea uhiuude luksuslikku autosse! (112)

Ohtuleht.ee, 20. märts 2018 15:59
Foto: Teet Malsroos
Tallinna linnapeale Taavi Aasale soetati hiljaaegu uus ametiauto. Pärast pikka ja hoolikat valimist vastas kõikidele härra nõudmistele Volvo S 90. Millise masinaga vurab ringi linnapea, vaata galeriist!

"Antud autohankega seoses on mul hea meel öelda, et me saime suurema ja mahukama salongiga masina, mis maksab vähem kui senine auto," põhjendas Aas linnavolikogu istungil.

Uue auto Volvo S 90 hind oli 48 325 eurot. Riigihankega leitud autole esitati nõudmiseks sedaankere, automaatkäigukast, nelikvedu, diiselmootor, nahksisu ja toonitud klaasid.

Aas on uhke auto kohta öelnud, et tegemist on Tallinna Linnakantselei esindusautoga, mida kasutatakse ka väliskülaliste transpordiks ja see pole ainult linnapea käsutuses.

"Nelikveo puhul on tegemist sõidu turvalisust tagava meetmega, tagamaks paremat haarduvust ja juhitavust ja läbivust erinevates oludes," selgitas ta. 

Aas lisas, et kuigi tema ise oskab autot juhtida, kasutavad esindusautot ka teised linnavalitsuse liikmed, samuti väliskülalised. "Ametiautode kasutamine tippjuhtide poolt on suhteliselt laialt levinud praktika," põhjendas ta autojuhi vajadust. 

Eelmine auto oli linnapeal kaks aastat vana ja 50 000 eurot maksev Mercedes-Benz 350, mille eest maksis linn iga kuu ligi tuhat eurot renti. Lisandusid kindlustus, kütus ja hooldus, keskmiselt 500 eurot kuus.

Samal teemal

28.01.2018
Ei olegi ametiautot? Enamus suuremate omavalitsuste juhte ajavad ametiasju oma autoga
09.01.2018
Taavi Aasa ametiautoks saab Volvo S90

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee