Eesti uudised

Palo: toetused juba läksid, kuid EAS võib veel osi kaotada (19)

Toimetas Denes Kattago, 20. märts 2018, 13:46
Urve PaloFoto: Alar Truu
Eelmisel nädalal teatas rahandusministeerium, et koondab toetuste maksmise reorganiseerimise huvides mitmed toetusvaldkonnad tugiteenuste keskuse alla, kuhu viiakse ka EASist regionaaltoetused ühes poolesaja töötajaga, kuid see ei pruugi jääda viimaseks liikumiseks sihtasutuses.

"Paraku on aegade jooksul EASi kuhjatud palju erinevaid vastutusi, mis ei ole alati seotud sellega, miks EAS omal ajal ellu kutsuti ehk ettevõtluse edendamisega. Aeg on teha inventuur ja tulla tagasi peamise eesmärgi juurde. EAS hindab kõiki oma tegevused praegu üle ja pole välistatud, et ettepanekuid teatud tegevuste EASist väljaviimiseks tuleb veel," rääkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo Äripäeva vahendusel. 

"Selge on see, et ettevõtlust ja turismi puudutavate otsuste tegemise kompetents on praegu EASis ja on igati mõistlik, kui see nii ka jääb," lisas Palo.

Rahandusministeerium võttis alustuseks kokku enda jagatavad toetused ning EASi kaudu jagatavad regionaaltoetused — kogusummas 987 miljonit eurot — ning suunab need riigi tugiteenuste keskuse (RTK) alla. Selle laiem mõte on veenda ka teisi ministeeriume oma rakendusüksusi samasse kohta viima.

Samal teemal

20. märts 2018, 15:40
Mis järgmiseks? Weekendi festival saab EASilt kümneid tuhandeid eurosid
16. märts 2018, 14:27
Raimond Kaljulaid: EASi võiks laiali saata ja raha eakatele jagada
16. märts 2018, 12:05
Tõniste võtab EASilt sadade miljonite toetusraha jagamise õiguse ära
7. märts 2018, 09:21
EAS viib ministri ja äritegelased päikselisse Indiasse

19 KOMMENTAARI

k
kui palju 24. märts 2018, 15:49
Palole makstakse teletornist venelaste tuleku vaatamise eest. Tahaks ka teada tema it alaseid saavutusi.
h
Hm 21. märts 2018, 08:44
Kui sotsialist Palo asja heaks kiidab, siis tekivad tahtmatult nii kahtlused kui ka kõhklused ja paremaks ei lähe midagi.
Loe kõiki (19)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee