Uurijad kuriteopaiga lähedalFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Piret Kütt, Greete Kõrvits 20. märts 2018 16:29
Üks naisterahvas sai kergelt vigastada, kui Texases Schertzis asuvas FedExi jaotuskeskuses lõhkes pakk, mis oli adresseeritud Austinisse. Juhtunu taga kardavad kohalikud saripommarit, kuna viimaste nädalate jooksul on Austinis plahvatanud juba neli kahtlast pakki.

Kohaliku uudisteportaali KENS5 andmeil oli FedExis plahvatanud pakk täis kilde ja naelu ning see lõhkes konveierilindil.

Kärgatuse juures viibinud naise vigastused usutakse olevat kergemat laadi - ohver saanud kannatada plahvatusel tekkinud lööklaine, mitte kildpommi tõttu.

Enneolematud plahvatused Austsinis on aset leidnud vaid mõne nädala jooksul. Neist esimene toimus 2. märtsil, viimane (kui FedExi pomm välja arvata) pühapäeval. Eile vahendas Õhtuleht, et pühapäevane erines varasematest selle poolest, et pommi sisaldanud pakk oli asetatud tee äärde. Teised kahtlased pakid on pahaaimamatuid ohvreid oodanud koduuksel.

Kuna viimased kaks erinevad teistest pommidest, ei oska politsei oletada, kas tegemist võib olla saripommitaja jäljendajaga või on sama kurjategija meetodit vahetanud. 

Intsident juhtus kohaliku aja järgi kella ühe paiku öösel. Plahvatuse hetkel viibis hoones 75 inimest. Kõiki töötajaid küsitleb FBI.

Varasemates plahvatustes Austini linnas on hukkunud kaks ja viga saanud neli inimest.