Eesti uudised

FOTOD | Narkoäris väidetavalt kümneid miljoneid pööritanud mehed astusid kohtu ette (59)

Arno Põder, 19. märts 2018 18:49
LÕBU LAIALT: Süüdistatavatel oli hea meel üle pika aja vanglast välja pääseda ja sõprade-tuttavatega juttu puhuda. Vasakult: Jevgeni Medunitsa, Dmitry Uritskiy, Sergey Kuznetsov (kollases), Sergei Nikolajev (prillidega). Uritskiy paitab Roman Verenitšit.Foto: Martin Ahven

Esmaspäeval algas Tallinnas kohtupidamine kümne mehe ja kahe naise üle, keda süüdistatakse Eesti ajaloo ühe suurejoonelisema narkoäri korraldamises.

Süüdistuse järgi vedas kuritegelik ühendus kolme aasta jooksul Hispaaniast Venemaale 2,3 tonni kanepivaiku ehk hašišit. Üks kilo seda meelemürki maksab mustal turul 10 000–20 000 eurot, nii et kogu narkolasti väärtus ulatus vähemalt 23 miljoni euroni.

Hommikul kell kümme on Liivalaia kohtumaja suures saalis tavapärasest rohkem sagimist, sest lisaks tosinale kohtualusele on istungile saabunud ka nende lähedased – peamiselt abikaasad ja elukaaslased. Neli süüdistavat viibivad vabaduses ja ülejäänud kaheksa tuuakse kohale vanglast. Kuna süüdistus on karm, tagab turvalisust kümmekond täisvarustuses kiirreageerijat, kes juhatavad kõik huvilised kohtusaali tagaossa. Valve all viibivad süüalused tohivad lähedastele vaid üle saali naeratada ja lehvitada. Üle pika aja vanglast välja pääsenud meeste tuju on sellest hoolimata hea ja nad viskavad ka omavahel nalja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.05.2019
Naine seostab endist politseikaptenit narkojõuguga: kui ähvardasin, et kutsun politsei, tegi üks grupiliige nalja, et tal on politseis käsi küünarnukini sees
15.02.2019
VIDEOD & GALERII | TABLETIÄRI TARTUS: kaks tundi seksi või 250 eurot
08.08.2018
Jevgeni Medunitsa tütar: prokuratuur eksib. Minu isa ei ole narko­kuningas!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee