Lugejakiri

Kiri | Kas riik peab olema ökonoomne? (7)

Eha Nõmm, 18. märts 2018, 21:27
 Martin Ahven
Valitsus eraldas kirikutele suured summad omandireformi reservfondist. Õiguskantsler ja üldsuski  leidsid, et see pole seaduslik. Eks ta ole - nimetatud fond on ju sihtotstarbeline, ainult omandireformi kahjude heastamiseks mõeldud. Seda reformi teostas meie taasloodud riik, sõjakahjusid ei tekitanud meie oma riik ja sõda ei saa kuidagi samastada omandireformiga.

Ei näe küll võimalust, et selle fondi mõtet saaks kuidagi teisiti tõlgendada. Nüüd pöördub õiguskantsler kohtusse seda tõestama - asjaolusid, mis niigi kõigile on selged? Miks valitsus sellest aru ei saa, siin on ju vaja ainult funktsionaalse lugemise oskust?

Samas ma ei tea ühtegi teadjamat-professionaalsemat juristi meie riigis kui õiguskantsler! Miks valitsus nii ei arva? Õiguskantsleri põhiseadusest tulenev ülesanne on kontrollida, et riigis toimetataks seadustega kooskõlas. Avalikku huvi omavates probleemides soovib avalikkus  teada, kas tõesti Jüri Ratas jättis õiguskantsleri ettepanekuga arvestamata? Ja kui nii, kas siis põhjendama ei pidanudki?

Milleks pöörduda kohtusse, kui see on palju rohkem aega ja kulutusi nõudev ja kui asju saab lihtsamini lahendada? Valitsuses peaksid olema  pädevad inimesed, kes tunnevad seadusi nii hästi, et ei pea kohtuse minema? Eriti, kui on olemas õiguskantsleri seisukoht.

7 KOMMENTAARI

l
lariastajaid tuleb kriminaalkorras karistada 15. aprill 2018, 12:01
siis lõpeb ka rahva raha kantimine. poliitikutel on aga puutumatus selleks, et karistust ei järgneks.
k
kantsik 2. aprill 2018, 21:56
Riigiseaduste ja õiguskantsleri järgi on kindlasti ökonoomne Niguliste ja teised sakraalehitised lasta kokku variseda .
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee