Ukraina siseminister AvakovFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Silja Ratt 17. märts 2018 14:28
Ukraina siseministeerium otsustas, et riik ei luba Ukrainas viibivatel Vene kodanikel pühapäeval toimuvatel Venemaa presidendivalimistel osaleda. Otsus sündis pärast seda, kui Moskva teatas, et hääletus leiab aset ka Krimmis, Ukraina osas, mille Venemaa 2014. aastal annekteeris.

Reuters kirjutab, et Venemaa on juba aastaid käinud Krimmiga ümber nagu osaga oma riigist ning seda vaatamata Lääne vastasseisule ja sanktsioonidele. Nüüd plaanitakse Krimm kaasata ka Venemaa presidendivalimistele, et sealsed venelased saaksid oma sõna sekka öelda.

Putin külastas teisipäeval enda valimiskampaania käigus Krimmi ning pidas enda juubeldatavate toetajate ees kõne, milles rõhutas Venemaa õigusi Krimmile.

Ukraina siseminister Arsen Avakov ütles, et Moskva ignoreeris Kiievi palvet Krimmis mitte ebaseadusikke valimisi läbi viia. 

"Pühapäeval, 18. märtsil 2018 ei luba julgeolekuteenistused Vene kodanikke hääletamisel osalemiseks Kiievis, Harkivis, Odessas ja Lvivis asuvatesse diplomaatilistesse esindustesse," teatas Avakov.

Ta lisas, et valimispäeval on esindustesse lubatud ainult Vene diplomaadid.