Jääolud Leppneeme-Kelnase liinil on rasked ja laev kipub rikki minema.Foto: Küllike Rooväli
Küllike Rooväli 17. märts 2018 13:03
Põhjakaare tuultega peale pressiv rüsijää lõhkus Prangli saarega ühendust pidava parvlaeva Wrangö roolimasina, mistõttu pidi alus abi kutsuma Muuga sadamast.

Õnnetus juhtus reedel pärast kella 16, kui Wrangö oli väljunud Pranglist Kelnase sadamast ja võttis kursi Leppneemele. Rool lakkas aga juba üsna  sadama lähedal töötamast ja katsed seda tööle saada ei õnnestunud.

Nii tuligi jääs triivivale Wrangöle appi kutsuda puksiirlaev. Appi tõttasid Muuga sadamas baseeruvad firma Alfons Håkans pukserid, mis sikutasid Wrangö Muuga sadamasse remonti.

Koos laevaga sattusid Muugale ka kolm laeval olnud reisijat, nooremat Prangli meest. Wrangö kapten Toomas Liiv ütles, et meestele kutsuti takso ja reede õhtul linnaelu maitsma suundunud mehepojad jõudsid sel moel kenasti sihtkohta. Kokku venis tavapäraselt tunni pikkune ülesõit viie ja poole tunni peale.

Kapten nentis, et kuigi alusel on jääklass, avaldab jää sellistes oludes - tugeva tuulega - laevale väga suurt survet ja seadmed ei pruugi vastu pidada. Nii on jää aluse sel talvel juba mitu korda rivist välja viinud. Õnneks on laev siiski enamasti ühe päeva või veel kiirema ajaga korda saadud.

"Eile oli jää press tugev ja rüsijääd oli palju, olud olid karmid," selgitas Liiv. "Eks see talvine meresõit kord selline on."

Wrangö kapten loodab aluse veel laupäeval korda saada ja jätkata regulaarset laevaühendust Prangli liinil.