Eesti uudised

GALERII | Püha Patricku päeva eelõhtul värvus Tallinn roheliseks  (18)

Ohtuleht.ee, 16. märts 2018 19:37
Foto: Teet Malsroos
Reedel värvusid  Tallinnas, Vabaduse väljaku valguspostid ja Jaani kiriku võlvkaared Iirimaa rahvuspüha, Püha Patricku päeva puhul roheliseks.

Tegemist on esimese ametliku Püha Patricku päeva rohestamisega Eestis, et tähistada ja tähtsustada Eesti ja Iirimaa vahelisi sõbralikke suhteid. Ürituse avavad ja linnarahvast tervitavad Iirimaa suursaadik Frank Flood ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf Vabaduse väljaku keskel orienteeruvalt kell 18.50.  Jaani kiriku õpetaja Arne Hiob lausub eesti keeles keldi palve. Ka Eesti Setterite Klubi on iiri setterite esindusega kohal.

Vabaduse väljaku valguspostid püsivad rohelised 16. märtsi õhtust kuni 19. märtsi hommikuni. Kolmel õhtul kell 19 kõlab Jaani kiriku tornist Iirimaal tuntud Püha Patricku päeva kristliku hümni „Hail Glorious St. Patrick“ meloodia.

Erinevate objektide rohestamine Püha Patricku päeva puhul on saanud traditsiooniks kõikjal maailmas, kus elab iirlasi. Näiteks Austraalias värvub roheliseks Sydney ooperimaja, Prantsusmaal Eiffeli torn, Lätis Riia raekoda, Leedus Vilnele jõgi.

Iirimaa suursaadik Frank Flood loodab, et kohaliku iirlaste kogukonna ja Iirimaa sõprade toel muutub Eestiski Püha Patricku päeva tähistamine traditsiooniks.

Samal teemal

17.03.2018
FOTOD | Lá Fhéile Pádraig: Tallinna vanalinn on pätrikupäeva puhul roheline!
17.03.2018
Head püha Patricku päeva!
18.03.2014
GALERII: meeleolukaid pildikesi Püha Patricku päeva paraadidest
17.03.2001
Püha Patricku päev: Tiit Kikas ei pane rohelist parukat pähe

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee