Eesti uudised

Valel hetkel käe tõstnud reformierakondlane mõisteti süüdi korruptsioonis (18)

Arno Põder, 16. märts 2018 18:58
Foto: Andres Putting/Ekspress Meedia
Reformierakonda kuuluv Jõgeva vallavolikogu liige Ain Viik sai kriminaalkorras karistada toimingupiirangu rikkumise eest ja peab maksma karistuseks ligi 6000 eurot. Erakonnast ega volikogust ei kavatse mees lahkuda.

Süüdistuse järgi toetas Viik mullu 28. septembril volikogu istungil kahe maatüki müüki Laiuse Põllumajanduse osaühingule, mille nõukogu liige on tema lähisugulane. „Metsaääre” ja „Soomepõllu” kinnistute pindala on kokku 55 hektarit ja need müüdi otsustuskorras 84 000 euro eest. Kümme volikogu liiget hääletas poolt ja kolm vastu, erapooletuid ei olnud.

Vastavalt seadusele peaks volinik end taandama, kui arutusele tuleb tema lähedaste majanduslikke huve puudutav küsimus, aga Viik seda ei teinud. Ta osales hääletusel ja tõstis maamüügi toetuseks käe.

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas Viigile süüdistuse toimingupiirangu rikkumises suures ulatuses. Veebruari lõpus mõistis Tartu maakohus ta kuriteos süüdi ning karistas kokkuleppemenetluses rahalise karistusega 5620 eurot. Lisaks peab ta tasuma sundraha ja menetluskuludena 854 eurot.

Samal teemal

Äriregistri andmeil on Viik Reformierakonna liige alates 2000. aastast ja pole pärast kuriteos süüdimõistmist erakonnast lahkunud. Samuti on ta endiselt volikogu liige.

"See ei ole mingi suur kuritegu"

Ain Viik väitis Õhtulehele, et rikkus seadust kogemata. Enda sõnul kuulis ta ainult ühe korra aastaid tagasi, et sugulane kuulub osaühingu nõukokku ja ta ei mõelnud sellele hääletuse ajal. Maatükkide avalik enampakkumine oli läbi kukkunud, Laiuse Põllumajanduse OÜ tegi vallavalitsusele ettepaneku müüa maa mõnevõrra odavamalt otsustuskorras ning vallavalitsus saatiski materjalid volikogule hääletamiseks. „Ma üldse ei mõelnud, et tegin midagi valesti,” rääkis Viik.

Viigi kinnitusel ei kavatse ka kuriteos süüdimõistmisest hoolimata erakonnast ega volikogust lahkuda. „Mitte keegi neid maatükke ei tahtnud ja keegi ostis need lõpuks ära, vald sai selle eest raha. See ei ole mingi suur kuritegu. 13-st hääletusel osalenud volikogu liikmest oli kümme poolt, nii et minu hääl nagunii ei oleks lugenud. Iga päev pannakse toime suuri kuritegusid ja tehakse ainult väike märkus, et ära enam nii tee. Ja nüüd leiti üks Jõgeva vallavolikogu liige, kes kogemata, pahaaimamatult, tõstis korra käe üles. Oli jah näpukas, aga mitte pahatahtlikult,” teatas Viik.

Reformierakonna pressiesindaja Ave Tampere kinnitusel on liikmete erakonnast väljaarvamise küsimused kohaliku ringkonna juhatuse otsustada. Partei Jõgeva- ja Tartumaa piirkonna arendusjuhi Merili Ranniste sõnul on kohtuotsus veel värske ja Viigi personaalküsimust pole arutatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee