Nädala TOP

TOP 5 | Reformierakonna uus prints (9)

Elis Kusma, toimetaja, 16. märts 2018, 18:41
Kert Valdaru Tiina Kõrtsini
Juhivahetus umbes aasta enne valimisi on risk, mis näib Reformierakonnale ära tasuvat: kuniks erakondade valimisplatvormide kallal käib kibe töö, täidab oravapartei eetrit personaliküsimustega. Nüüdseks teame, et Reformierakonna kroonimata kuninganna Kaja Kallase paremaks käeks saab avalikkuse ees seni varjul olnud Kert Valdaru. Ent kas tasub partei sisemisele uuenemisele liigsuuri ootusi panna seniks, kuni erakonnas annab endiselt tooni mitu halli kardinali tiitliga pärjatut?

Praamirulett

Seni, kuni veetase madal püsib, ei saa Hiiumaa ja mandri vahet reisijad õigel ajal sihtkohta jõudmises sugugi kindlad olla. Võib õnne tänada, et sel nädalal merepõhja puutunud reisiparvlaev Kihnu Virve suuremat remonti siiski ei vajanud ning reisijad jõudsid turvaliselt kohale lennukiga. Kuid jääb küsimus, miks jäi veetee uute praamide saabumiseks süvendamata. Teatavasti maksab ihne lõpuks ikka peale.

Sada päeva segadust

1. juulini, kui üle Eesti peaksid vurama hakkama piletita bussid, on lahenduseta küsimusi kui palju: kas edaspidi tuleks bussi valida lõpp-peatuse järgi, kas igal maakonnal on oma sõidukaart, ning peamine: kas tasuta bussid üldse tulevadki või saavad ühistranspordikeskused lisavahendeid kasutada hoopis liinivõrgu tihendamiseks? Kindel on, et peaministripartei ei loobu valimiste eel võimalusest öelda, et meie tegime. Olgu või kehvasti.

Vaatlus või näitemäng?

Euroopa Parlamendi otsus mitte saata Venemaa presidendivalimistele vaatlejaid on siinmailgi tõstatanud küsimuse, kas riigikogu liikmed peaksid nädalavahetuseks koju jääma. IRLi liige Mart Nutt juba teataski, et temani on jõudnud info, et naaberriiki reisimine lõppeks arvatavasti mitmetunnise kinnipidamisega. Kui vaatlusest ähvardab saada paremal juhul näitemäng, halvimal juhul osaluseksperiment, ei tasu tõepoolest minna.

Kaaperdatud seadus

Pärast EKRE algatatud hümniseaduse eelnõu tagasilükkamist riigikogus võivad vastalised parastada, et konservatiividele jäid tühjad pihud. Kuid et võimuliit on otsustanud, et hümniparagrahv jõuab lipuseadusesse, oleks õigem küsida, kas lisasamm ülereguleerimise suunas oleks jäänud hoopis tegemata, kui poleks teemat mitu kuud tulisena hoidnud EKREt?

9 KOMMENTAARI

m
muutusteta 4. aprill 2018, 22:17
Prints peab alluma printsessi käskudele
h
Heidi 1. aprill 2018, 01:23
Kui Kert Valdaru on Printsiks tituleeritud... tuleb prl Kallast Seeba Kuningannaks kutsuma hakata?
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee