Eesti uudised

FOTOD | 2017. aasta keeletegu on selgunud (2)

Toimetas Triinu Laan, 16. märts 2018, 14:42
Peaauhinna võitis Enn Ernitsa artiklikogumik „Sõna haaval. Emakeelest tehiskeelteni”.  
2017. aasta keeleteokonkursil võitis keeleteo peaauhinna Enn Ernitsa artiklikogumik „Sõna haaval. Emakeelest tehiskeelteni“. Rahvaauhinna pälvis Tartu Jaan Poska gümnaasiumi õpilaste loodud klassi-Instagram, kus ilusas ja korrektses eesti keeles kajastatakse põnevaid üritusi.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tänas Türi Ühisgümnaasiumis toimunud aktusel kõiki eesti keele hoidjaid ja arendajaid ning soovis keeletegusat tulevikku. „Tunnustame neid, kes vaid miljonilise rahvakillu emakeele hoidmisel ja arendamisel on midagi tähelepanuväärset ja kultuuriväärtuslikku korda saatnud,“ ütles minister Reps.

Žürii, kuhu kuulusid taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, otsustas tõsta esile veel kahte keeletegu: Vikerraadio emakeelepäeva etteütlust ning „Eesti-mari sõnaraamatut“.

 Rahvas valis õpilaste klassi-Instagrami „Roostikurebased“

Rahvahääletuse võitis Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilaste loodud klassi-Instagram „Roostikurebased“, kus ilusas ja korrektses eesti keeles kajastatakse põnevaid üritusi. Kõik postituste tekstid on kontrollitud eki.ee leheküljel, et õpilastele jääks külge õigekeelsussõnaraamatu kasutus ning eesti keele reeglid. Õpilased peavad postituste õigekeelsuse kontrolli väga tähtsaks. 

2 KOMMENTAARI

a
,,, 17. märts 2018, 14:03
aasta keeletegu omn see, et Eesti Laul ja superstaarid on inglise keelsed, et eesti keel kõlbab vaid kööki. Kui sinnagi. Aga eks kultuuritegelased ministrid ja riihgikogu teavad, mis Eestile vaja mida Eedti väärib
m
Maila 17. märts 2018, 00:18
Milliseid fenomenaalseid inimesi meil ikka leidub! Prof. Enn Ernits on teinud mitme mehe elutöö mitmel erialal, rõõmuks ja õnneks eesti rahvale. Tänu sellistele meestele Eesti püsib. Suur lugupidamine!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee