Eesti uudised

Raimond Kaljulaid: EASi võiks laiali saata ja raha eakatele jagada (5)

Triinu Laan, 16. märts 2018 14:27
Foto: Teet Malsroos
"Olen pikalt mänginud mõttega teha Keskerakonna valimisplatvormi toimkonnale ettepanek kaaluda ka EAS-i kui sellise kaotamist," leiab Põhja-Tallinna vanem, keskerakondlane Raimond Kaljulaid. 

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) annab septembrist regionaaltoetuste jagamise üle Riigi Tugiteenuste Keskusele (RTK) ning sellega seoses väheneb EASi tänavune eelarve 134 miljoni euro ning koondatakse ka umbes  45 ametikohta.

Kaljulaid kirjutab sotsiaalmeedias, et ta ei usu, et Eesti SKT kasv EASi kaotamise tõttu pidurduks või et see üldse kuidagi majanduse toimimist mõjutaks. 

Samal teemal

"Mulle tundub, et riigid ei peaks üldse ettevõtteid otse toetama. Kui keegi tahab oma kaubanduskeskuse katusele vaateratast - ehitagu see enda raha eest," selgitab Kaljulaid, et riik peab tegema asju, mis on üldised ja kõigile kasutatavad.

"Ettevõtjad, ma usun, oleksid endiselt ettevõtlikud edasi. Investorid investeeriksid kui see tõotab tulu. Majandusele oleks rohkem kasu kui meil vabaneks riigisektorist töökäsi. EAS-is on häid inimesi, kellest oleks kindlasti kasu paljudele meie ettevõtetele."

Kaljulaid mängib mõttega suunata EASi laialisaatmisest vabanev raha  sinna, kus on tegelikud toetuse- ja abivajajad. "Peamiselt pean silmis eakaid. Meil on vaja renoveerida olemasolevaid hooldekodusid ja ehitada uusi. Üksinda elavad eakad, kellel ei ole oma eluaset, vajavad soodsa hinnaga munitsipaalkortereid jne."

"See oleks muidugi väike maavärin ametkonna jaoks kui Keskerakond sellise punkti oma platvormi kirjutaks. Aga miks mitte arutada," küsib Kaljulaid. 

Valitsus kiitis neljapäevasel kabinetinõupidamisel heaks rahandusministeeriumi kava luua Riigi Tugiteenuste Keskuses (RTK) ühine toetuste taotlemise ja andmise teenus. 

Samal teemal

20.02.2018
Mis järgmiseks? Weekendi festival saab EASilt kümneid tuhandeid eurosid
20.02.2018
Palo: toetused juba läksid, kuid EAS võib veel osi kaotada
16.02.2018
Tõniste võtab EASilt sadade miljonite toetusraha jagamise õiguse ära