AlarmsõitVideo: PPA
Denes Kattago 16. märts 2018 11:44
Alarmsõitu teinud politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri masin tegi Tartu kesklinnas avarii kui transportis parajasti arestanti arestimajja. Vaata pardakaamera salvestist!

"Täna hommikul pärast kella üheksat sai politsei teate, et Tartus Narva maanteel baaris vajavad meedikud abi agressiivse joobes 35aastase mehega, kes oli ilmselt kukkunud ja viga saanud," ütles prefektuuri pressiesindaja Õhtulehele.

Kiirabile appi läinud patrullpolitseinike suhtes oli mees jätkuvalt agressiivne ning märatsev mees otsustati kiiremas korras viia arestimajja. Politseinike ja mehe enda turvalisuse tagamiseks kasutati tema peal ka käeraudu ja ta kinnitati turvavööga patrullauto tagumisele istmele. 

Patrull alustas teekonda Ümarlaua baari juurest tavapärases liiklusvoos, sest esiti vajadus alarmsõiduks puudus. Narva maantee ühiselamute juurde jõudes muutus käeraudades joobes mees äkitsi politseinike suhtes agressiivseks.

Patrull peatas lähistel olevas tanklas korraks sõiduki ning üks politseinikest istus tagaistmele märatseva mehe kõrvale, et sõitu julgestada ja tagada nii märatseva mehe enda kui politseinike turvalisus sõidu vältel. Ühtlasi otsustati sel hetkel, et suurema ohu minimaliseerimiseks tuleb mees võimalikult kiiresti ära kambrisse rahunema paigutada. Seetõttu lülitati sisse sireen ja vilkurid ning otsustati alarmsõidu kasuks.

Alarmsõidul suunaga Narva maanteelt kesklinna suunas juhtus Riia ja Turu tänava ristmikul liiklusõnnetus. Esialgsetel andmetel ei andnud sõiduauto Audi vilkurite ja sireeniga alarmsõitu teinud politseisõidukile Škoda Superb teed ning sõitis sellele küljelt sisse. Politseisõiduki tagaistmel olnud turvavööga kinnitatud mees, keda arestimajja viidi, sai põrutada. Ta viidi tervisekontrolliks traumapunkti. Keegi teine viga ei saanud.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Künter Pedosk ütles, et esialgsetel andmetel tegi alarmsõidukit juhtinud politseinik võimalikult palju, et ohtu vältida.

„Alarmsõidul kasutati sireeni ja vilkureid, ristmikule lähenedes võttis politseinik kiiruse alla ning lasi täiendavalt signaali andmaks märku lähenevast patrullautost. Paraku ei märganud siiski ristmikule kiirustav autojuht politseisõidukit ning sõitis sellele küljelt sisse," kirjeldas sündmuskohal asjaolusid selgitanud operatiivjuht.

Ta lisas, et kõikidel liiklejatel on kohustus alarmsõidukile teed anda ja alarmsõidukil, kes sõidab vilkuritega, on samas kohustus tagada sellisel sõidul ohutus. „Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse uurimises, kuid esialgu võib üheks peamiseks põhjuseks arvata tähelepanematust. Audijuht selgitas sündmuskohal, et ta ei märganud lähenevat politseisõidukit teda pimestanud päikese tõttu,“ ütles operatiivjuht.

Täiendatud kl. 15.25 politsei selgitustega,  mis alusel ja millal otsustas politseinik alarmsõidu kasuks