HOTELL: Randa planeeritava hotelli vastu on käputäis inimesi. Kas sellest piisab, et ehitust peatada, on veel vara öelda.Foto: Martin Ahven
Kristjan Väli 16. märts 2018 11:26
Dirhami sadamasse planeeritava hotelli vastased peavad hambaid krigistades harjuma mõttega, et tulevikus võib nende armsast kalurikülast saada turistidest pungil puhkerajoon.

Dirhami sadamasse planeeritava hotelli vastased peavad hambaid krigistades harjuma mõttega, et tulevikus võib nende armsast kalurikülast saada turistidest pungil puhkerajoon.

Pürksi küla, Noarootsi vallamaja. Kellaosuti näitab viis minutit pärast ühte päeval, on reede. Dirhami sadamasse planeeritava hotelli detailplaneering on saanud niivõrd raevukat vastukaja, et vald on kokku kutsunud koosoleku.

Kuni viiekorrusselise hotelli rajamise vastu on kirjaliku vastulause esitanud kuus inimest. Kohal pole neist ühtegi. Iseenesest pole selles midagi eriskummalist, arvestades, et arutelu toimub tööpäeval ja Dirhamist 25 kilomeetri kaugusel.

Dirhami hotelli vastaseid pole, küll aga on saalis käputäis vallaametnike, kes närviliselt pabereid näpivad. Istet on võtnud ka paar kohalikku, kes on uusarenduse poolt. Puudu pole ka kogu loo võtmeisik – ärimees Mart Vahtel. 

Mees, keda laiem avalikkus teab, kui ettevõtjat, kellel oli plaan Dirhami kalurikülla ehitada pompoosne akvaariumiga veekeskus „Meritäht“, kus eksponaatideks pidanuks tulema muuhulgas eksootilised haid ja raid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (108)

näiteks 17. märts 2018 08:08
on laulasmaa spa pidevalt plindris, ei mingeid erilisi turistihorde, samuti haapsalu, see saab olema ühepäeva vaatamisobjekt ja kõik, teenivad mõned üksikud, kohalikele jääb nagu alati saast ja melu ning kaob igasugu privaatus
Käi korra ära 17. märts 2018 12:43
Saan aru, et sa pole kunagi proovinud Laulasmaa Spaasse nädalavahetusel pääseda. Nädala sees on tõesti vabam ja saab ka protseduure tellida, nädalavahetustel ilma broneerimata aga võimatu. Mitte ükski vabaaja veetmise asutus ei ole 24-7 pungil rahvast täis, sest inimesed peavad tööl käima. Igal ajal saavad neid lõbustusi nautida soomlastest/rootslastest pensionärid ja eks suures osas nendele olekski see Meritäht mõeldud. Kartus läbustajatest ja lärmajatest on sellega ka asjatu, pole need penskarid mingid peoloomad.
Laine 17. märts 2018 03:54
Ei poolda 100%. Las mõni koht jääb ka selleks, kus on ühed Eesti ilusamad päikeseloojangud ja võimalus minna oma seltskonnaga randa seda nautima. Kes veel ei tea, siis seal on tõeliselt äge õhtul merekaldal telk püsti visata, lõke õigesse kohta maha teha ja lihtsalt olla. Üle Eesti on enamus randu selle jaoks juba kinni pandud. Kes surfata tahab või päikese käes lebotada, siis 8-10 km eemal asub Roosta liivane (Surfi)rand. Paljudele Läänemaa ja Tallinna inimestele on see hetkel kohaks, kus linnakärast ideaalsesse loodusesse puhkama minna. Pluss väga tore Dirhami poepidaja aitab Teid ka siis hädas, kui enam ise lootust ei näe. Väga kurb, kui see ideaalne idüll kõik saab lõpu. Parastab see, kes ei ole käinud ja näinud. Peace 👍
17. märts 2018 12:35
Seda randa, kus päikeseloojangut nautida on seal kilomeetrite kaupa ja see paarsada meetrit, mis hotelli alaks jääb ei võta sinult seda võimalust.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS