Eesti uudised

Laulja Marek Sadam: see on millegi ilusa lõhkumine!

MITTE MINU TAGAÕUE: Dirhami elanikud võitlevad uue hotelli vastu

Kristjan Väli, 16. märts 2018 11:26

108 KOMMENTAARI

n
näiteks/ 17. märts 2018 08:08
on laulasmaa spa pidevalt plindris, ei mingeid erilisi turistihorde, samuti haapsalu, see saab olema ühepäeva vaatamisobjekt ja kõik, teenivad mõned üksikud, kohalikele jääb nagu alati saast ja melu ning kaob igasugu privaatus
k
Käi korra ära/ 17. märts 2018 12:43
Saan aru, et sa pole kunagi proovinud Laulasmaa Spaasse nädalavahetusel pääseda. Nädala sees on tõesti vabam ja saab ka protseduure tellida, nädalavahetustel ilma broneerimata aga võimatu. Mitte ükski vabaaja veetmise asutus ei ole 24-7 pungil rahvast täis, sest inimesed peavad tööl käima. Igal ajal saavad neid lõbustusi nautida soomlastest/rootslastest pensionärid ja eks suures osas nendele olekski see Meritäht mõeldud. Kartus läbustajatest ja lärmajatest on sellega ka asjatu, pole need penskarid mingid peoloomad.
l
Laine/ 17. märts 2018 03:54
Ei poolda 100%. Las mõni koht jääb ka selleks, kus on ühed Eesti ilusamad päikeseloojangud ja võimalus minna oma seltskonnaga randa seda nautima. Kes veel ei tea, siis seal on tõeliselt äge õhtul merekaldal telk püsti visata, lõke õigesse kohta maha teha ja lihtsalt olla. Üle Eesti on enamus randu selle jaoks juba kinni pandud. Kes surfata tahab või päikese käes lebotada, siis 8-10 km eemal asub Roosta liivane (Surfi)rand. Paljudele Läänemaa ja Tallinna inimestele on see hetkel kohaks, kus linnakärast ideaalsesse loodusesse puhkama minna. Pluss väga tore Dirhami poepidaja aitab Teid ka siis hädas, kui enam ise lootust ei näe. Väga kurb, kui see ideaalne idüll kõik saab lõpu. Parastab see, kes ei ole käinud ja näinud. Peace 👍
s
17. märts 2018 12:35
Seda randa, kus päikeseloojangut nautida on seal kilomeetrite kaupa ja see paarsada meetrit, mis hotelli alaks jääb ei võta sinult seda võimalust.
o
Oh-jah/ 16. märts 2018 22:01
Neid vastaliste kommentaare lugedes ei jää muud üle kui küsida: millal eestlasele mõistus pähe tuleb ja millal ta enda ego suudab alla suruda ja maailma asjadest aru saama hakkab?
t
to oh jah/ 17. märts 2018 08:53
t
Teraapia on kõva asi. :D/ 16. märts 2018 21:36
Vaatan et mõnele kommentasasrorile Näiteks Madisele on see artikkel hingeasjaks saanud nagu näiteks Madisele ja inimesele. Saan aru, panete kogu oma energia sellesse võitlusse, see on nagu teraapiavorm ööklubi asemel, isiklikku elu teil pole. Pärast heidate raskusteta magama. Muud teil teha pole. Õhtulehe valvekommentaatorid.
e
16. märts 2018 21:04
ehitagu 200-korruseline hotell Viimsisse seal ju ruumi küll
e
Ettevõtja/ 16. märts 2018 19:32
Loen ja vaatan kuidas siin pööbel lõbutseb kui tegijad kõik on ja kui nohikud on need kes sellest jamast pääseda tahavad. Parkau need nohikud on oma elamise kolinud vaiksele rannale need noikud on valda üleval pidavad maksumaksjad. Nohikud ei pea seda heakas kiitma kui keegi tema krundil oksendab või sugu teeb. Tea palju antud peoloom siis makse maksab, enesel maad ja maja pole ja jooma oksendama ja sugu tegema ronib igale poole. Lugesin kommnetaaridest et progressiga harjunud ettevõtlik seltskond või?
e
Eesti Metsa Kaisus/ 16. märts 2018 19:30
Ärge nüüd mõelgegi seda montrumi metsamaale ehitada. Kui mets võetakse maha siis istutatakse-kasvab sinna uus mets ja metsamaa jätkab metsana, kui rajatakse mingi kompleks koos oma väljakute jmt on ala loodusele jäädavalt kadunud. Linnainimene on pidanud arvestama ,et kui lõi oma häärberi linnakeskonda siis tuleb arvestada ka selle keskkonnaga,naabritega ja muuga linnaeluga seotuga
s
Sa moderaator/ 16. märts 2018 16:55

t
Tõesti/ 16. märts 2018 16:54
Kaagutav jaanalinnukari ikka kõigele vastu
t
to tõesti/ 16. märts 2018 21:26
Inimene kes on investeerinud vääriselupaikka, ei taha läbustajaid oma õuele nii lihtne see ongi.
k
17. märts 2018 12:47
Kas ta selle "investeeringuga" ostis ära kogu ümbruskonna saja kolomeetri raadiuses? Kes sulle ütles, et selle investeeringuga peatatakse ümbruskonna areng? Miks arvad, et keegi teine ei või sinna investeerida ja kohalikele sellega kasu tuua, selle asemel et sellist "investeerijat" kes ainult enda huvidest lähtuvalt kõigilt teistelt nõuda oskab, seal vegeteerida lasta.
t
Tõesti/ 16. märts 2018 16:53
Ise midagi ei mõtle ega ei oska teha aga neid kes teha tahaks ja oskaks teha ei lasta ikka oleme kõigele vastu uskumatu kaagutav kanakari
t
to tõesti/ 16. märts 2018 21:27
Jah tõsi kommentaari kirjutamisega saad hakkama, muuga paistab mitte.
k
Kaigas/ 16. märts 2018 16:44
See on juba haiguslik nähtus. On tekkinud mingi stagnatsioon. Ärme midagi teeme. Kahju.
m
Madis/ 16. märts 2018 16:52
See ongi haiglaslik. Kuna osa eestlastest ongi harjunud eurotoetustel elama. Kirjutavad "keskkonnaprojekte" ja papp jookseb Brüsselist. Nende arvates pole vaja midagi muuta,midagi uut pole ILMA projektipõhise eurotoetuseta rajada,las kõik olla nagu on! See ei ole loomulikult jätkusuutlik ja esimene majanduskriis + eurotoetuste vähenemine toob selle haige aktivistide seltskonna maa peale tagasi. Kuid siis on juba hilja,kriisi tingimustes 25%-se tööpuudusega hakata midagi kiiresti arendama- hotelle ja tehaseid ehitama.. pole rahagi selleks HILJEM..
k
Kodupaiga rahu/ 16. märts 2018 17:03
Püsielanik ei taha oma õue äärde turistide horde, kes lärmavad, lagastavad. Sel samal põhjusel on maailma paljudes paikades hakatud turistide hulka vähendama või keeldunud neist hoopis. Ja püsielanikel ONGI ÕIGUS HOIDA ja KAITSTA OMA KODUPAIKA!
m
Madis/ 16. märts 2018 17:07
Kas Sa ikka aru saad,et kui seal külas ei ole ei hotelli,ei tööstust, siis seal külas ei ole 10-20 aasta pärast ka mingeid PÜSIELANIKKE? Need vanurid surevad loomulikku surma ja ükski noor sinna Dirhamisse kodu ei raja. Erandiks võivad olla pensionile jäänud ametnikud,kes soetavad siis sinna kodu,et RAHUS ja VAIKUSES oma mõttetu elu õhtang veeta,teades et elu on elatud vähimatki kasu toomata Eesti riigile..
m
Madis/ 16. märts 2018 17:14
Muide,need ametnikud suures osas ongi inimvihkajad. Nad on terve elu oma ministeeriumites pastakat imenud ja inimesi vihanud. Neil on kopp ees. Ja vanaduses tahavad nad muidugi Dirhami suguses looduskaunis kohas olla hingegi nägemata! Hoidku Jumal,et sinna ka mingi lastega pööbel tuleb puhkama, randa nende rahu rikkuma jne.. Sedasi,eksole?
m
Madisele/ 16. märts 2018 19:57
Madis sealne püsielanik on sinna linnast kolinud jõukas maksumaksja. Miks peaks ta soovima rändrohutirtsu parve oma õuele?
e
endine kohalik/ 18. märts 2018 17:55
Minu teada,sest mul elavad seal kandis veel sugulased, ei ole sinna sugugi kolinud hordide kaupa jõukaid maksumaksjaid ! Kohalikud elanikud on põhiliselt vananenud inimesed,enamjaolt pensionärid! Aga need, kes siin plõksivad Dirhami teemal, teil, nagu ma aru saan , EI OLE MINGIT SEOST ANTUD KOHAGA! Nii, et hoidke mokk maas ja tegelege oma ISIKLIKE asjadega !
m
M./ 16. märts 2018 16:15
Kui ma pealkirja lugesin,siis ma ka esialgu mõtlesin, et tegu on mõne lähisida kuurortlinnaga :D Nii palju mu geograafiast...
m
Muuseas/ 16. märts 2018 16:11
Kahtlustan,et seal Dirhamis kedagi peale rikaste pensionäride ei elagi? Kuidas muidu seletada seda vastuseisu hotellile? Kui ma ise oleksin Dirhami elanik, mul pere ja 3 väikest last (ongi muide),ma oleksin väga õnnelik kui mu külasse esinduslik hotell,jahisadam ja akvaarium rajataks. Mõtleksin pigem sedasi: Oi kui tore,mu kolm last ei peagi äkki kõik kodukülast lahkuma kui suureks saavad! Vähemalt üks ehk jääb Dirhamisse ja saab tööd selles hotellis või akvaariumis!? Või koguni kõik kolm..
m
Madis/ 16. märts 2018 16:21
Ja kui oma maja naabruses veel töökoht,siis ju eriti superluks-pole vaja kusagile tund aega sõita, 5 minti ja oled kodust tööl ja töölt kodus. Ja külal konkreetne tulevik olemas..
k
krõll/ 16. märts 2018 16:25
saavad tööd akvaariumis kalana?
m
Madis/ 16. märts 2018 16:30
Küllap seal ikka vaja tööjõudu alates administraatorist kuni koristajani, kindlasti ka restorani personal jne. Pakun et 30 töökohta tekib kindlasti. Peaks nagu suur asi olema väiksele külale. Lõviosa Eestimaa küladest võivad vaid unistada sellest..
l
16. märts 2018 21:23
Lisa sellele veel kaasnevad töökohad, nt. bussijuhid ja muud arendajad, nt, matkarajad jne. ja saab korraliku toimiva ühiskonna, praeguse manduva kolkaküla asemele. Aga jah, kus sa sellega kui eestlane juba kuskile oma kuudi püsti pani, siis peab kogu riigis igasugune areng seisma pandama sest TEMA ju elab siin riigis ja kellelgi pole õigust rohkem midagi kuskile ehitada.
m
Madis/ 16. märts 2018 14:30
Eestlased miskipärast arvavad,et privaatsus ja üksi elamine ilma naabriteta on iseenesestmõistetav inimõigus.Nii ei ole see kusagil maailmas. Privaatsus on luksus. Kui Sul on piisavalt raha, siis osta ise kõik ümbruskaudsed krundid kokku ja ongi privaatne elu! Rikkad inimesed USA-s ja mujal soetavad erasaare, kui tahavad täielikku privaatsust ja seda et nendemaja kõrvale midagi ei ehitataks. Maksa ja palun väga- saadki privaatsuse! Kui raha ei ole, siis ära kamanda selle üle, mida võõrale maatükile ehitatakse,olgu see pealegi Sinu krundi kõrval, aga ometi mitte SINU krundil,eksole?
m
Madis/ 16. märts 2018 14:39
Sõna võib võtta vaid juhul, kui see kõrvale ehitatav objekt kahjustab oluliselt loodust. Hotell ei kahjusta midagi. See ei ole argument,et sellel kõrvale ehitataval objektil hakkab "palju inimesi käima".Selline loll jutt naerdaks igal pool maailmas välja, soovitataks osta jah ERASAAR sellisel protestijal:)
a
Arvan,/ 16. märts 2018 15:33
et hotell hoopis parandab keskkonna olukorda Dirhamis. Metsikusse randa kipuvad suvalised seltskonnad läbustama tulema. Kui seal on korralik hotell,on hotell ise heakorrast huvitatud, ka ümbruskonnas..igasugune laga mõjuks halvasti hotelli mainele. Ja sinna Dirhamisse on plaanis rajada hotell lastega peredele, koos Akvaariumiga.Selline koht kindlasti ei tõmba teismeliste läbustajate seltskonda ligi.
h
16. märts 2018 14:18
Harhu vanglasse saab hotellid ehitada,Murru,Rummu vanglad kõik ootavad hotellide rajamist aga Viimsi ootab tselluloosi tehast siis saab wc paberit tasuta
a
16. märts 2018 14:16
aga miks Männiku SPA-e hotellide ketti ei ehitata
i
16. märts 2018 21:25
Ise ikka saad aru, mida kirjutasid?

r
Rahapada/ 16. märts 2018 14:05
Võiks parem vanurite ja invaliidide hooldajatele hakata palka maksma. Üks kõik kas need on siis töölt kõrvale jäänud pereliikmed või hooldustöötajad.
m
Madis/ 16. märts 2018 14:21
See ärimees,kes hotelli tahab rajada peaks? Aga äkki hakkad ise maksma oma rahast hooldustöötajatele palka, mis Sa teiste rahakotilesellise koormise tahad panna?
k
Kohalik/ 16. märts 2018 14:03
no mis läbu ja kantossid seal ikka on. Olles ise Läänemaa inimene, käin aasta jooksul paarkorda sealkandis.
Dirhamis endas see sadama osa on ju nagunii suht kinni, kalatööstus seal ju. Kohvik on ka. Rohkem mina võõrana seal ei hulgu. Kui randa tahan, lähen ikkagi Roostale. Need kes soovivad metsikumat ja privaatsemat olekut, palun Dirhamist kuni Põõsaspea neemeni on terve kaldaäär privaatseid imeilusaid kohti täis. Pole keeruline sõita ka. Aga ei viitsi jah? Tahaks ikka parklasse ja olengi jube metsikus looduses seeni korjamas. Seda et mets on peeneid villasid/ tarasid täis on juba hoopis teine teema, nemad loomulikult pole huvitatud oma eksklusiivsest rahust loobuma.
k
kohalikule/ 16. märts 2018 15:39
Kui paar korda aastas käid siis aru saadav, et saaru ei saa mis elu seal käib.
k
Keeleseadus/ 16. märts 2018 13:53
Eestis ei esine Dallinn Dartu Dirham Dubai...! Alles räägiti riigikogus mitu tundi keeleseadusest!?
k
krõll/ 16. märts 2018 14:17
Dirhami õige nimi on Derhamn. Ja pole mingit seost Dubaiga vaid hoopis rannarootslastega kelle põline elupaik see on olnud.
c
caff/ 16. märts 2018 14:36
kui põline? põlisem kui kõige põlisemate eestlaste? :-) nunuh
k
Keeleseadus/ 16. märts 2018 13:49
a
adv/ 16. märts 2018 13:38
Nagu ikka. Ehitage ,aga mitte Minu maja juurde.
(Eesti vanasõna ,uuem)
t
16. märts 2018 15:28
tegelik põhjus on see, et eestlane ei kannata, kui teine eestlane temast rikkamaks saab.
a
17. märts 2018 12:51
Ah-soo, et kui sina sinna ehitasid midagi, siis on kogu küla sinu hoov? Nii eestlaslik ja häbi sul pole, eestlastest sellist muljet jätta.
a
Aga/ 16. märts 2018 13:29
Kuna lõpetatakse põllumaa ja metsaaluste saastamine kipsmajadega?
m
Madis/ 16. märts 2018 13:34
Eesti on tõenäoliselt kõige hõreasustatum maa Euroopas. 40% rahvastikust elab Tallinnas ja selle ümbruses. Kogu ülejäänud riigis 500 000 inimest, kelle kasutada on Hollandi suurune maalahmakas (tuletan meelde,et Hollandis elab sama suurel maa-alal ligi 20 miljonit inimest). Ja ikka nagu "tahaks rahu ja vaikust"? Absurdikas. Kuulutame kogu Eesti territooriumi suureks looduskaitsealaks,kuhu mitte midagi rajada ei tohi???
m
Madis/ 16. märts 2018 13:35
Sorry, 60% elab Tallinnas ja Harjumaal.
v
Vaata aga vaata.../ 16. märts 2018 13:27
Väga äge projekt!
Selline kuurort oleks vägagi teretulnud.
t
to Vaata/ 16. märts 2018 13:34
sinule küll, aga mõtle ka kohaliku seisukohalt, teiseks Eestis juba niipalju spaasid, kellele neid veel rohke vaja
v
Vaata aga vaata.../ 16. märts 2018 14:50
Miks sa arvad, et ma ei esinda kohalikku seisukohta?
Ma elan 12 km kaugusel sellest kohast. Miks ma peaksin kusagile Pärnusse SPA-sse sõitma. Igal juhul on minu huvides, et lähemal ka midagi asub.
n
Nojah/ 16. märts 2018 16:16
Sinu ja sinu naabrimehe jaoks see spa siis püsti aetaksegi.Usu mind, olemasolevatelgi spaadel läheb viimastel aastatel ikka väga täbaralt.
a
16. märts 2018 21:31
Aga tundub, et sinul läheb veel halvemini. Miks muidu oled teiste peale kade?
e
ei/ 16. märts 2018 13:14
Iga ilusamat randa ja metsariba ei saa lõbustusasutusi täis ehitada. Seal on lähedal juba 3 neli tükki neid. Ja rannal näeb seksivaid paare juba kümneid aastaid. Ei ole vaja lõbutsemist propageerida. see on üks suur li....
k
kohalik/ 16. märts 2018 13:45
??? 3-4 tk, et Roosta ja millised veel?
j
jah/ 16. märts 2018 15:43
Neid kõlava nimega villasid on metsas nii spithamis kui dirhamis peale roostat ma mõtlen

e
ehitage enda koduhoovi kõrvale/ 16. märts 2018 13:11
Aga ehitage enda koduhoovi kõrvale, miks teiste koduhoovi kõrvale ronite?
e
16. märts 2018 21:33
Ehitasingi, aga siis ehitas sinna kõrvale üks tobe mutt oma onni ja arvas, et sellega on nüüd sel tänaval liiklemine keelatud. Kuidagi ühesugused olete selle mutiga, kas ise ei arva?
i
Inimesed/ 16. märts 2018 13:07
on vist päris lolliks läinud? Väike koht peaks jumalat paluma,et neile üldse midagi rajataks sinna.Eestis on neid mereäärseid kohti küll,kus kõik elu välja surnud. Vaadake kasvõi Võsut- nõukaajal oli suviti rahvarohke, elu kees, rahval oli tööd..Võsu peatänav ja kõik kohvikud olid rahvast täis. Nüüd ulub vaid tuul Võsu vahel. Ka suviti...Mõnel rikkuril mereäärne suvila rahus ja vaikuses, neil tõenäoliselt hea seal. Ülejäänud rahval ja nendel vähestel noortel kes sinna elama jäänud- ei ole kohapeal mitte mingit tööd,isegi suvel mitte.Nad reeglina lahkuvad peale kooli- Tallinna või välismaale.
t
to inimesed/ 16. märts 2018 13:28
Seal on rajatud küll juba, seal pole kohalikke elanikke enam üldse. Sõna võtvad pooldajad ei tea tausta. See on lõbustejatest üle rahvastatud, sõidavad purjus peaga autoga, seksivad rannas jne. Sellist korda pole vaja, kui kohalikke on ainult mõned järgi jäänud. Mõnesse kohta oleks vägisi 2 nädalaks stalini aega vaja.
m
Madis/ 16. märts 2018 13:39
Ja need mõned,kes sinna on järgi jäänud, need on pervod,kellel muud teha ei ole, kui käia rannas seksijaid passimas? Ma olen ka noorena randades seksinud, so what? Viisakas inimene ei lähe ninapidi sinna passima. Ja Dirhami kandis ei ole hetkel avalikku randa- metsikus rannas seksigu kes tahab. Kui rajatakse hotell ja avalik/ametlik supelrand, siis tõenäoliselt ei ole seal ka seksijaid enam,elementaarne
m
maamiis/ 16. märts 2018 13:54
on keegi siin proovinud rannas seksida ? Mina korra olen ja rohkem ei taha ! Jube ebameeldiv kui liiv vahele läheb! Ei mingit mõnu!
m
Madis/ 16. märts 2018 13:58
Härrasmees teeb enne kõrkjatest aseme valmis, siis ei lähe midagi vahele:)
p
Paul/ 16. märts 2018 15:01
Kui seal kohalikke üldse enam pole, siis ei tohiks ka muret olla ju?!
Olen sealkandis suvitanud üle 25a. ja ma ei tea kas käin valedes randades kuid seksijaid pole näinud.
Ja mis seal nii väga rajatud on? Pisike kalatööstus, kohvik ja veel?
Läänemaal pole tegelikult ühtegi normaalset spaad. Haapsalu Framare ja Laine on paras jäänuk. Ja ega rohkem polegi ju.
Minu arvates on Haapsalu kanti vaja küll ühte korralikku spaahotelli.
t
to ninapidi msiasja?/ 16. märts 2018 15:46
Ei teagi kuhu siis vaatadatuleb kellele see rand kuulub. Ära hellitatud linnaturistile(peas ikka kõik korras) kes süüdimatul trannas seksida ja möllata tahab, või sellele kes mere ääras käib looduse ja mere pärast.
m
madisele/ 16. märts 2018 15:47
Härrasmees sa küll ei ole.
p
paulile/ 16. märts 2018 15:50
Sina vaatad asja turisti seisukohast. See et seal käinud oled, ei täheda et tead mis elu seal on ja kui paljus seal rahu on. Mõned on sinna elamise hankinud enne kui suured rahvamassid käima hakkasid.
a
aga/ 16. märts 2018 17:03
pihu pillega ei lähe...
j
16. märts 2018 21:36
Ja miks vingud, sulle ei anta või?
k
16. märts 2018 21:38
Kust sa tead? Sa pole ju elu seeski härrasmeest näinud.
k
16. märts 2018 21:40
Kuule sina, seksijate passija, katsu midagi kasulikku teha selle asemel, et teiste intiimtoiminguid passimas käia. Kas sa tõesti aru ei saa, et sinusugused on lihtlabased naerualused.
a
16. märts 2018 21:44
Ah näe, kust king pigistab ja siis kui sina sinna elamise hankisid, peab kogu riigis arengu seisma panema. On ikka ego sel "õigel eestlasel". Tule taevas appi, kas selliseks sünnitakse või "arenetakse"?
k
kaos/ 16. märts 2018 13:05
Igasugune ehitamine, eriti uusehituse on looduse saastamine. Eestis on kümned tuhandet lagunenud ja tühjad, nende arv aina kasvab. Kaubanduskeskuste kaudu müüakse mõtetud saasta. Inimkonna hulk on jõunud ammu arvuni, mis viib planeedi hävingule. Tselluloosi toomisega, mitte omale vaid maalima jaoks on hävingule kaasa aitamine.
a
16. märts 2018 21:45
Ah-soo, et sina said oma ehitatud ja teistele on sellega piir ette pandud. Nii või?
i
Irf/ 16. märts 2018 12:46
Erinevalt tselluloositehasest, prygimäest või narkarite systlaskeskusest on hotelli mõju ymbruskonnale, elukvaliteedile ning turvalisusele ikka suht väike. Kohalikud on tuiristide toodava papi peale vihased või? Turistidele, eriti purjakil turistidele, saab igasugu sodi maha ärida ja pole karta ka, et mingid myrtsumehed väga Dirhemisse kipuvad, sest need eelistavad suuremaid asulaid.
m
Madis/ 16. märts 2018 12:44
Eestis on osa inimesi,kes päris tõsiselt arvavad,et Eesti saab jõukaks ilma suurtööstuseta,ilma turismitööstiseta jne. Noh,nagu sedasi,et tublid eesti pered tegelevad looduskaunis metsatalus käsitööga- teevad puidunikerdustööd,koovad kindaid ja natuke mahepõllumajandust ka, ning jõukus muudkui tuleb uksest ja aknast.. Äärmiselt ajuvaba mõtteviis. Rääkige seda soomlastele, nad saavad südamest naerda :D Kui Ääbikoskile tselluloositehast plaaniti,hoidsid kohalikud hinge kinni..kartuses,et ÄKKI investor loobub tehase ehitusest.. Eestis risti vastupidi. Juba ainuüksi UURINGUD tekitavad suurt protesti. Egas midagi, siis jääb üle eestlastel välja surra. Kogu Eesti territooriumile mahub umbes 50 000 kütti-korilast. Neil saab ilus looduslähedane elu olema, nagu aborigeenidel muiste.
m
Madis/ 16. märts 2018 12:45
Äänikoskile,vabandust:)
j
Jaak/ 16. märts 2018 13:45
Äänekoski. Tegelikult on seal 4 tehast ja üks elektriaam.CP-Celco, Metsä Fibre, Metsä sellu ja paberitehas peale sellu. Need asuvad kõik ühel territooriomil täiesti linna ääres.Tselluloositehas on seal lihtsalt kõige uuem aga suured tehased on nad kõik. Käin seal mingi kolm korda nädalas.
m
Madis/ 16. märts 2018 14:00
No ja kas Äänikoski elanikud põgenevad kabuhirmus, kuna "elukeskkond on rikutud"? Ei põgene nagu. Rahvaarv hoopis kasvab.
j
Jaak/ 16. märts 2018 14:19
Ma ei ole seal küll õnnetuid nägusid näinud, ainult eestlaste üle irvitavad! Ja ei haise ka seal teps mitte.
j
Jaak/ 16. märts 2018 14:27
Ei põgene kuskile, suht õnnelikud on ja irvitavad eestlaste üle. Ja ei haise seal ka.
i
Irf/ 16. märts 2018 12:48
Äänikoskit ei anna Tartuga (piirkonnakeskus ja suurim tööandja niikuinii) võrrelda - pigem Võru, Kohtla-Järve või Narvaga.
m
Madis/ 16. märts 2018 12:53
Äänikoskit ei anna Tartuga võrrelda ainult selle pärast, et erinevalt Tartust teevad inimesed seal reaalselt tööd ja toodavad rikkust Soome riigile. Tartus aga istub maksumaksja rahadel mitu tuhat "humanitaartöötajat", kes sisuliselt parasiteerivad eurotoetustel ja nende elu mõte on kirjutada europrojekte. Nendele ei ole muidugi mingisugust tööstust üldse vaja!
r
rein/ 16. märts 2018 14:22
Minu mõte! Varsti ei saa Eestis enam midagi ehitada kui igal matsil on
õigus möliseda.
k
kerisinnasamusesse/ 16. märts 2018 13:00
Käin juba aastaid Nõva kandis suvitamas ja näiteks 2017a. suvi pakkus heal juhul 10 päeva sellist ilma(päike särab ja vesi +20) mida saaks ehk välisturistile pakkuda.Selle 10 päevase "suvega" meelitad sinna kanti inimesi 1000-5000km kauguselt ? Või soovid neile lausvihmas tutvustada militaarobjekte lähikonnas ?
j
juta/ 16. märts 2018 13:08
Saab pakkuda vaikust ja rahu!
o
Oled ikka ru mal küll/ 16. märts 2018 21:50
Aga sellepärast ju seda spaahotelli tahetaksegi teha, et õues ilm sant, seal aga troopika.
e
16. märts 2018 12:39
k
Ku/ 16. märts 2018 12:35
Hotelli ei taha,tehast ei taha,raudteed ei taha,silda ei taha,tunnelit ei taha,kaevandust ei taha-midagi ei taha.See armsad inimesed ongi ju areng.Ega kaubanduskeskused midagi ju ei tooda need on mõeldud tarbimseks.Tootmisest ja väärindamisest tuleb ju raha pensioniteks, arstiabiks ,haridusele.jne.Hea et meil on jäänud veel natukenegi inimesi kes kõige kiuste selliste asjadega tegelevad.
j
jah/ 16. märts 2018 12:26
Tehtagu megakeskus rannaliivale ja burksi resto!

j
jah/ 16. märts 2018 12:19
Dirhamis, sadama läheduses on mõnede endiste riigiametnike isklikud villad. Eks see räägi ise enda eest. P. m ametnike
e
EI OLE SINNA VAJA SEL LÄHEDAL JUBA ON/ 16. märts 2018 13:11
Aga see on olnud metsik koht. Kuis võib igaüks käia seenel rannal ujumas perega päeva veetmas.
l
16. märts 2018 21:54
Lähed edaspidi paarsada meetrit kaugemale, hotellist eemale. Tervisele kah kasulikum kui värskes õhus rohkem jalutad.
p
PÄÄSTKE MAAILM!!!/ 16. märts 2018 12:14
Aga mitte minu heaolu arvelt, verstehst du?
t
Tot Ukuul/ 16. märts 2018 12:09
Õige, ärgu tehku jah! Ettevõtlikud inimesed on meie riigi nuhtluseks. Küll tahavad teha spad Viljandisse, hotelli Hiiumaale, uut raudteed, paberitehast, silda ja nii edasi. Mina tahan ainult oma palga ja toetused riigikassast kätte saada ja ise võimalikult vähe teha. Ja riik vaadaku ise, kust ta selle raha mu jaoks välja võtab.
v
Võitlevad aktivistid/ 16. märts 2018 12:08
Kes on need võitlejad, kes peale lärmamise ja "võitlemise" muud ei tee, kes väärtusi ei loo ega kasu too? Põhiliselt seltskond nn. kulturnikuid-sotsialistmeedikuid (sõnast: sotsiaalmeedia), pehmete erialade esindajad ja muu säänsus-tühisus MTÜ-lasi.
i
igatahes/ 16. märts 2018 19:16
u
16. märts 2018 12:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
õ
Õnneks/ 16. märts 2018 13:31
Sünnitusmajad juba pannakse kinni!
l
Leopold/ 16. märts 2018 11:58
Te võite tulistada aga ilma pauguta Eesti moto!
e
Ei/ 16. märts 2018 11:53
Tehastele,karjalautadele,saeveskitele,hotellidele. Elu õitseb. Eiroliit avitab mudaeuroopat
m
Madis/ 16. märts 2018 11:57
Tundub küll,et osa hea elu peal olevaid inimesi arvavadki Eestis sedasi,et :"MINULE ei ole midagi vaja, MINA elan niigi hästi, ilma tööstuseta, ilma turismita, mul on HEA ja RAHULIK, minge kõik kuu peale oma arendustega!"
j
Jah/ 16. märts 2018 11:59
e
eelmistele/ 16. märts 2018 13:35
Mida te Dirhami rahvast teate? Mõned üksikud vanainimesed ja mõned maapered ongi järgi, need peavad siis lärmi ja muu reostuse kätte jääma. Lärmi ja lõbu ja läbu ei jõuta taluda. Suvilaid täis ehitatud, suured lõbustusasutused lähedal. Kasutatud kantosse leiad rannal igal sammul.
p
Paul/ 16. märts 2018 15:12
Mina pole seal küll kohanud rannal kantosse. Kummal pool Te käite, kas vasakul kuni Elbikuni (Roosta puhkekülani) või paremal Nõva pool? Ja kas jätate need rannale vedelema või koristate ära?
Suvilaid on jah täis ehitatud, kuid see on ka ju suvitamise paik. Vaat seal "suure kivi" juures on see mure, et krundid on suured kuid männimets on hõre ja siis tundubki, et jube täis ehitatud.
Küsiks ka seda, et miks kohalikud siis neid suvilakrunte seal müüvad?
Milline on Teie arvtes antud piirkonna suur lõbustusasutus? Lihsalt selleks, et tean siis külastada. Ma peale Roosta ei tea.
k
17. märts 2018 12:57
Kui sina siin ei lärmaks, oleks päris siin päris vaikne. Kes see sul seal lärmama hakkabb, välismaised pensionärid või?
d
Dirhami kottrahvas/ 16. märts 2018 11:51
Peaasi, et saab lebotada ja EU pritsib fyyri.

m
Madis/ 16. märts 2018 11:45
Eks see häda Eestis ongi, et ühelt poolt tahetakse jõukamat elu, teiselt poolt jälle ei soovita mingisugust tööstust,kuna see saastab. Tahetakse rahu ja vaikust ning head sissetulekut,kuid samas tõrjutakse hotelli ja turiste. Nokk kinni- saba lahti.