Eesti uudised

Varjatud vaidlus valitsuses: IRL Simsoni üleriikliku tasuta ühistransporti ei taha (12)

Eesti Päevaleht, 16. märts 2018, 09:58
BussFoto: Teet Malsroos
IRL kasutab sama relva mis varasematelgi puhkudel – tasuta ühistransporti pole koalitsioon IRLi praeguse esimehe Helir-Valdor Seederi ajal sellisel kujul, nagu majandus- ja taristuminister Kadri Simson on välja pakkunud, üldse kokku leppinud.

Tõepoolest, koalitsioonileppesse sai 2016. aasta sügisel kirja vaid järgmine lause: „Anname maakondliku ühistranspordi korralduse koos tänase dotatsiooni ja täiendavate vahenditega üle kohalikele ühistranspordikeskustele või kohalikele omavalitsustele.”

Juba möödunud sügisel on IRL ettevaatlikult viidanud oma seisukohale, et maakondlikele ühistranspordikeskustele antava raha kasutamise üle peaksid otsustama needsamad keskused ise. 

Tegelikult on IRLi seisukoht isegi jäigem: tasuta ühistransport võib olla mingis maakonnas vajalik ja mõttekas, aga kindlasti ei peaks seda otsustama valitsus, veel vähem kehtestama kõikjal tasuta ühistransporti.

Tegelikult sõltub maakondliku tasuta ühistranspordi kehtestamine ainult minister Kadri Simsonist, sest eelarves tasuta ühistranspordi jaoks ettenähtud raha suunamiseks ühistranspordikeskustele piisab vaid tema enda allkirjaga määrusest. 

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

Samal teemal

6. aprill 2018, 20:10
AVALIK KIRI | Kas teie, Kadri, Jüri, Tarmo, Jaak ja teised, olete olnud oma autoga kinni riigimaanteel?
15. märts 2018, 08:55
Tasuta bussisõiduni on jäänud 108 päeva, aga keegi ei tea veel, kuidas see tööle hakkab
5. märts 2018, 06:42
Maaelukomisjon arutab maapiirkonna ühistranspordiga seotud küsimusi
2. märts 2018, 21:25
Ühistranspordikeskuse juht: „Kui tuleb valitsuse otsus tasuta transpordist, küll siis toimetame!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee