Toimetas Denes Kattago 16. märts 2018 08:42
Möödunud aasta aprillis tuvastasid munitsipaalpolitsei ametnikud järelevalve teostamise käigus sõiduki, mis oli „piraattakso“. Sõidukijuhi Andrei K. suhtes algatati väärteomenetlus ning määrati karistuseks rahaline trahv suurusega 160 eurot.

Andrei aga jättis trahvi õigeaegselt tasumata ning see edastati kohtutäiturile sissenõudmiseks, mille käigus selgus, et Andreil puudus igasugune vara.

Munitsipaalpolitsei pöördus seejärel  kohtu poole asenduskaristuse taotlusega. Kohtuistungitest vingerdas Andrei mööda, põhjendades seda küll jalaluumurruga, küll muude asjaoludega, kuid ühtegi tõendit tal puudumise põhjendamiseks esitada polnud.

Kui süüdlane ei tasu talle mõistetud rahatrahvi, asendab kohus selle tasumata osas arestiga või süüdlase nõusolekul üldkasuliku tööga.

Selle aasta 6. märtsil toimunud kohtuistungil oli kohal Andrei ise ja taotles trahvi asendamist üldkasuliku tööga. Kohus võttis arvesse mehe ükskõikset suhtumist ja vastutustundetust ning määras talle asenduskaristusena neli päeva aresti, mis tuleb ära kanda politsei arestimajas.

Tallinna munitsipaalpolitsei amet jätkab ka edaspidi kohtusse taotluste saatmist ning asenduskaristamise taotlemist nende puhul, kes hoiavad eemale vastutuse võtmisest.  

Amet soovitab taksoteenust kasutavatel inimestel taksosse istudes või seda tellides veenduda, et sellel on vajalikud taksotunnused. Sellega tagate, et sõit tellitud kohta on turvaline, jõuate sihtpunkti ja maksate teenuse eest õiglaselt.