Eesti uudised

Piiks-piiks, näita kaarti! Miks kehtib koolisööklas samasugune kord nagu autobussis? (11)

Asso Ladva, 15. märts 2018, 22:00
TALLINNAS JA TARTUS ÜHTEMOODI: Kui tahad koolisööklas süüa, siis tuleb e-õpilaspilet kaardilugejas regisreerida.Foto: Aldo Luud
Kui Tartu Karlova kooli lapsed tõttavad sööklasse, käib nende käsi sisseharjunud liigutusega koos e-õpilaspiletiga kaardilugeja juurest läbi. Nimelt kehtib Tartu koolides juba teist aastat kord, et õpilane peab ennast sööjaks registreerima – täpselt nagu seda tuleb teha bussisõidul. Tallinnas on analoogne süsteem kasutusel sellest õppeaastast. Mis sellest kasu on?

Pealtnäha on linnade süsteemid sarnased ja nende peaeesmärk on fikseerida koolis lõunatajate arv, et linnavalitsus ei peaks toitlustajale tühja maksma. Siiski on Tartu emadel-isadel asjast natuke kasu ka: nimelt annab süsteem lapsevanemale teada, kui laps pole mitu päeva koolis söönud.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

22. oktoober 2018, 20:52
Kool vallandas lastele kängurulihast pajarooga teinud koka
12. veebruar 2018, 16:45
Kehtivad seadused ei luba koolis taimetoitu pakkuda
5. veebruar 2018, 16:48
ÕL VIDEO | Õpilased ootavad sööklas üha enam kalatoite
31. jaanuar 2018, 10:29
Uuring: laste lemmiktoiduks on vankumatult erinevad pastaroad

11 KOMMENTAARI

k
Karlova kool 16. märts 2018, 13:50
Ka Tartu Karlova Koolis on tegelikkus, et ilma õpilaspiletit piiksutamata lastele süüa ei anta. Lisaks on pakutav toit üsna kehv, toidu sees tihti juuksekarvad, nõud haisevad ja mustad.
k
Kellele 16. märts 2018, 10:40
neid mõtetuid kaarte bussis, koolis, poodides vaja on ? Mõttetu raha kulutamine. Kui tahetaks statistikat teha saab seda hulka lihtsamalt teha. Aeg oleks lõpetada igasugu äppide ja mõtetute idu firmade vorpimine, näpuga sorkimine väärtusi juurde ei tooda ja majandust ei edenda.
Loe kõiki (11)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee