Eesti uudised

Piiks-piiks, näita kaarti! Miks kehtib koolisööklas samasugune kord nagu autobussis?

Asso Ladva, 15. märts 2018 22:00

11 KOMMENTAARI

k
Karlova kool/ 16. märts 2018 13:50
Ka Tartu Karlova Koolis on tegelikkus, et ilma õpilaspiletit piiksutamata lastele süüa ei anta. Lisaks on pakutav toit üsna kehv, toidu sees tihti juuksekarvad, nõud haisevad ja mustad.
k
Kellele/ 16. märts 2018 10:40
neid mõtetuid kaarte bussis, koolis, poodides vaja on ? Mõttetu raha kulutamine. Kui tahetaks statistikat teha saab seda hulka lihtsamalt teha. Aeg oleks lõpetada igasugu äppide ja mõtetute idu firmade vorpimine, näpuga sorkimine väärtusi juurde ei tooda ja majandust ei edenda.
m
mari/ 16. märts 2018 10:34
Päris õudne nuhkimine laste järel. Ja läbi infotehnoloogia ka täiskasanute järel. Oleme jõudnud tõelisesse Orwelli õhiskonda.
a
aga/ 16. märts 2018 10:30
noh, koolisööklas vähemasti ei vaju sulle selga jõuk neoonvestides kõlava nimega tegelasi ja ei keela söömist jätkata enne kui nad lahkunud pole:)...Tallinnas ja Tartus toimuv rünnakrühma stiilis bussipiletite kontrollimine on aga suur häbiplekk tervele Eestile. Buss seisab, mootor töötab, aeg tiksub...ja siseneda soovijad ei saa sisse ega väljujad välja.
h
Habe/ 16. märts 2018 09:32
lihtsalt jälle üks välja mõeldud probleem....
m
mhmm/ 16. märts 2018 09:14
Lapsi on vaja tehnoloogia harjutada, muidu ei tahagi äkki kiibistatud saada. Iseenesest see kaardivärk on paljudes koolides. Haige nähtus.
s
söökla korrapidaja ei lase enne tundi minna kui toit söödud või taldrikult püksitaskusse ära kallatud.../ 16. märts 2018 07:46
Proovige teha nii: kui bussi uksed avanevad siis piiksutage kaarti validaatoris ja siis minge kohe seni kuni uksed veel lahti on bussist välja.
Küsimus on - mida tark arvutisüsteem näitab - kas süsteem vastaks, et te sõitsite bussiga?
Te ju ei sõitnud.
Sama küsimus küsige nüüd toitlustamise kohta – kas õpilane päriselt sõi ka kõik toidu ära kui ta e-õpilaspileti kaarti piiksutas? Või on võimalik et ta üldse midagi ei söönud?
e-õpilaspileteid ja kogu seda elektroonikat koos isikuandmetega teenindab teenustasu eest erafirma (mitte aga kool kuhu lapse panite), mis on pealesunnitud vägistamine, sest
riigi poolt on seadusega teie lapsele seatud riiklik üleüldine koolikohustus.
Kui te last näiteks sellel ettekäändel kooli panna ei taha, et mingi erafirma teie andmeid töötleb, siis on seaduslik võimalus teha teile kui lapsevanemale korduvalt trahvi jne lapse koolikohustuse täitmata jätmise pärast ning mitte keegi ametnikest ei kuula ega arvesta seda, et te soovite last panna kooli(süsteemi), kus õppimise jms seotud andmed oleks vaid kooli valduses, mitte mingi kolmanda ja neljanda erafirma osapoole käes..
k
Kersti/ 16. märts 2018 07:28
Merivälja Koolis ei lubatud üldse sööma, kui kaart oli kadunud. Tihti oli hoopis nii, et laps tuli kehalisest või ujumast, kaart oli teisel korrusel ja kuna söömiseaeg on 15 minutit, siis ei jõua kaarti ära tuua. Nii need lapsed söömata jäidki. Lõpuks sekkus keegi avalikult e-koolis, alles siis anti teada, et ei tohi toiduta jätta, enne saadeti kõik lapsed minema.

m
Mina oma kaarti ei tômbaks läbi/ 16. märts 2018 07:00
Kontroll ja nuhkimine alaku juba enne sündi....
p
pragma/ 15. märts 2018 22:55
täiesti mõttetu..
et toitlustajale tõhja ei maksaks?
niikuinii tellib kool koguse ja maksab ka selle eest..
ei leia sa ühtegi toitlustajat ehku peale, et äkki jääme täna kasumisse..
t
Teisi sônu enne/ 15. märts 2018 22:04
söögi vaheaega ei saa koolist vehkat teha, kui tahad et vanemad teada ei saaks et poppi panid.