Lugejakiri

LUGEJA: Mina olengi see halb naine, kes läks mehe juurest minema! (50)

Ohtuleht.ee, 15. märts 2018 19:30
Foto: Vidapress
Lugesin artiklit elatisrahade kohta ja oi, kuidas see närvidele käib. 

Halb naine läks mehe juurest ära ja nüüd nõuab raha. Halb mees ei maksa lapsele raha jne.

Ma olen 20aastane ja ma elan tillukeses korteris oma pooleteistaastase poja ja emaga. Miks? Sellepärast, et ma läksin mehe juurest ära! Mina olengi see kohutav naine, kes läks mehe juurest ära. 

Keegi ei küsi, miks ma läksin, vaid nähakse minus ainult rahaahnet nõida. Tegelikus oli see, et olukord kus ma olin, tegi mind õnnetuks ja ei olnud ka turvaline lapse jaoks. 

Nüüd küsite, mismõttes ei olnud turvaline? Lihtne. Kui ikka mees hakkab üleliigselt alkoholi tarvitama ja sellega kaasnevad vihahood ja asjade loopimised, siis see ei ole enam turvalne.

Elatise osas jõudsime mõistmisele, vähemalt minu arust. Mees saab 800-1000 eurot kuus ja sealt  lubas maksta 200 eurot pojale. Ta elas maal,  kommunaalid ja üür olid väiksed, lõpuks kolis õe juurde ja ei maksa enam kommunaale ka.

Kuid kas lapsele laekus iga kuu 200 eurot? Vastus on ei! Oi, ma sõdisin iga kuu, et seda raha saada. Laekusid erinevad summad -  100, 25,50 eurot. 

Lõpuks ma enam ei viitsinud ennast alandada ja saatsin pikkalt. Maksab siis maksab ja kui ei maksa, siis saame ka hakkama. 

Muide, ma pole keelanud tal last vaatamas käia.