Eesti uudised

Eesti vegan selts hakkab diskrimineeritud taimetoitlastele õigusnõustamist pakkuma (53)

Ohtuleht.ee, 15. märts 2018 18:40
Vegan Restoran V perenaine Loore Emilie Raav ja peakokk Mikk Mägi. Pilt on illustreeriv.Foto: ERIK PROZES / POSTIMEES
Eesti vegan selts pakub veganitele nüüdsest ka õigusnõustamist. Euroopa inimõiguste kohus loeb veganluse veendumuseks, mille järgijatele laieneb sarnaselt teiste veendumustega kaitse diskrimineerimise eest.

Eesti vegan seltsi kodulehel selgitatakse, et ka Eesti seaduste kohaselt peab veganitele olema tagatud vabadus ja võimalus elada oma veendumuste kohaselt.  

"Pöördu Eesti Vegan Seltsi poole õigusnõustamiseks, kui: kahtlustad, et sind või sinu lähedasi on veganluse tõttu diskrimineeritud (nt su tööandja halvustab pidevalt su veendumusi või kohtleb sind veganlusega seoses ebasoodsamalt); sulle või sinu lähedastele  ei võimaldata veganvalikuid (nt keeldub haigla või kool pakkumast sulle vegantoitu) ning sa ei tea, kuhu peaksid pöörduma; sul on juriidiline küsimus, mis puudutab sinu kui veganist lapsevanema õigusi," loetletakse seltsi kodulehel põhjuseid, mil vegan võib õigusnõu küsida.

Loe lähemalt vegan seltsi kodulehelt.

Samal teemal

11.04.2018
KAS OLETE NÕUS: Tallinna juhid uurivad, kas korraldada lasteaedades lihavabu päevi?
08.03.2018
Taimetoidupäeval räägitakse laste veganlusest
05.03.2018
Veganiaktivist Ireene Viktor „Eesti laulu“ veganeid mõnitavatest vaheklippidest: vägivallaohvrite naeruvääristamine on väär
16.02.2018
Terviseamet: veganimenüü lasteasutustes eeldab individuaalseid kokkuleppeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee