Lugejakiri

Kiri | Koligem valitsejad kuuks ajaks maale

Arvo Mölder, pensionär, 15. märts 2018, 18:31

16 KOMMENTAARI

k
Kuidas Arvo Mölder saab sellist teksti kirjutada ?/ 16. märts 2018, 10:29
Tema on surnud ju. Läks hauda noore mehena.
u
Urjuk/ 16. märts 2018, 09:43
Lisaks peaks neil ka käest ära võtma selleks ajaks nende autode kasutusvõimaluse ja ka maainimesest erineva rahakasutuse võimaluse.
Võiks proovida poliitikutega koduvahetuse telesaadete sarja tegemist.
m
maakas/ 16. märts 2018, 09:43
Mulle teeb viha,kui Tallinna ümberkaudsed rikkurite villadega täitunud külad nimetavad maakohtadeks,kus kõik teenused kohapeal ja kui pole ,siis pealinnani mõni kilomeeter . . .
t
Tiit/ 16. märts 2018, 09:17
Mida saab praegune valitsus teha pooleteise aastaga mida lammutati 17st aastat.Miks siis sellist hädakisa te üles ei võtnud? Selle 17ne aastaga hävitati kõik maaelu postkontorid,bussiliinid,poed suuremas osas,arstiabi punktid,pangad,sularaha automaadid,teed lagunesid ,põllud kasvasid võssa jne.Ja nüüd julgete vinguda.
n
Naine/ 16. märts 2018, 09:10
Mis sellest kisast kõigest kasu on. Kus te mõistus siis oli kui tankid siin olid abilised minema saatsite. Mina ei tahtnud juba tollal, et selline valitsus tuleb. Siis oli ikka elu korras, oli tööd oli kõht täis mis nüüd on. Ise te rahvas olete kõik selle omale teinud ning elage nüüd omas heas riigis.
k
Ka naine./ 16. märts 2018, 15:46
Ega paljud ei tahtnud.Ütlesin töökaaslastele,kes ketti läksid,et kõigist teist ei saa taluperenaised,osa jäävad teenijateks.See oli ju päevaselge,et koos kapitalismiga tuleb ühe inimese orjastamine teise poolt.Täpselt nii,nagu praegu on.Aga et asi nii hulluks läheb,et 21.-sel sajandil Eesti vabas riigis arstiabi ka enam ei saa,seda küll ei osanud arvata. Nii et ,kõik ikka ei laulnud küll,aga ega meie teiega seda ära hoida poleks saanud.Laula või ära laula.Nüüd peame kõik seda hapuks läinud ,lahjat supilurri helpima,mis tookord kokku keedeti.
õ
Õige jutt./ 16. märts 2018, 08:58
Arvan ka,et kõigepealt tuleks elu maakohtades taastada.Selle 27 aastaga on suudetud kõik hävitada,mis elas ja hingas.Minge suvel Saaremaale.Vaadake,kuidas on umbe kasvanud kadakased karjamaad,põllud on võsa täis kasvanud. Alati käib valu südamest läbi,kui seda hävitustööd vaatan.Punapõsk-Jüri ja teised temataolised,kiidavad aga inglismannidele kaasa ja teavad,et nii hästi,kui praegu,pole me kunagi elanud.Vaatamata sellele,et isegi arste ei ole enam.Noored peaksid ohjad enda kätte võtma ja vaatama,kas seda laga üldse enam parandada saab.Päris lootusetu olukord.
k
kahjuks/ 16. märts 2018, 10:15
.. om enamusel noortel teised huvid - ratsa rikkaks, teha tööd nn "Tööampsu" ehk "projekti" kaupa ja seega mitte millegi eest vastutada - läks hästi - OK, läks pahasti - alustan mujal järgmise projektiga. Kui rääkida võimalusest elada maal - siis olgu toibutusvahendid käepärast - võivad minestada.
Seda enam peaks valitsus ja riik toetama-hindama neid noori, kes on jäänud maale elama ja tööle
e
ei ole/ 16. märts 2018, 08:45
maainimestel jah enam kauplust,lastel kooli,perearst kaugel.Maakatel pole ka kõigil autot,nii et polegi mingit eksisteerimise võimalust.Miks hoiavad kõik valitsejad eemale maakohtadest,kõige tähtsam on Tallinn.Vanadel inimestel pole ka valda asja,sealt neile mingit abi ei anta.Tõhtis on,et linn ikka elab.
r
reform/ 16. märts 2018, 08:21
Viimane haldusreform tegi ju hulga maainimesi linlasteks. Mis nüüd viga. Kõik linnateenused olemas.

n
No milleks/ 15. märts 2018, 22:19
r
reede/ 15. märts 2018, 22:01
Meie austet õiguskantsler muudkui tegeleb igasuguste tühiasjadega aga seda ei näe et maal elavalt inimeselt on võetud õigus normaalsele eksisteerimisele Kus on meie põhiseaduslik õigus võrdsetele elutingimustele
v
valgel ei ole/ 15. märts 2018, 23:27
muud õigust kui nautida taharrush gamead ja hakata 5 korda ööpäevas tagumenti tõstma ning härdalt palvetama
k
Kõlksuks ka/ 15. märts 2018, 21:46
Tihti on nii, et primitiivse inimese soov on saada rikkaks ja see soov ületab kõik ülejäänud soovid, isegi soovi elada ja tunda, et elad. Empaatiast ei jää ka midagi alles, mis sest, et lapsena see ju oli olemas.
Naised püüavad selle eesmärgi "rikkus" saavutamiseks võimalikult "õiges voodis" magada ja võõrduvad inimlikust armastusest ja see asendub ahnusega.
Kui nüüd ühel päeval see "rikkus" kaob, siis kaobki kõik, sest muud ju ei olegi- seltskond on samasugused, sest endised head sõbrad on ju "alam klass" ja ära aetud, sugulased samuti. Teha ka mitte midagi ei oska...
Muidugi on need "vaesed" palju vitaalsemad ja kõikide eelduste kohaselt on just nemad rikkad, peast tervemad, elutargemad jne.
t
Tölpa/ 15. märts 2018, 20:48
No kui neile selline pildil olev tiiger vastu tuleb, siis lasevad ennast täis ja jooksevad tulistjalu tagasi.
s
Sõnakõlks/ 15. märts 2018, 19:25
Kunagi ütles üks endistest miljonäriprouadest, et mul on haridus, oli raha, oli sõbrad ja ma teadsin kuidas elada ja kuidas seda nautida. Kuid saabus aeg kui seisti vaesusega silmitsi ja ainuke lahendus oli enesetapp. Kuid leidus neid vaeseid kes pakkusid peavarju ja kõhutäit ja proovisid talle elumõtet tagasi tuua. Nüüd on ta juba uuesti jalule saanud ja ütles et tema oma kõrgharidusega ei oska ilma rahata elada aga vaene tuleb toime nii ilma rahata kui ka rahaga. Jutu mõte on see et tegelikult need seadusetegijad kui peaks maale elama minema siis nende eluiga saab otsa nende endi käeläbi. Nad ei tuleks toime oma kõrgema haridusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee