Arvamus

LUGEJA ARVAB: Ka noored pered võtavad läbimõtlematult lemmikloomi!

Ohtuleht.ee, 15. märts 2018 19:39

13 KOMMENTAARI

l
Loom vajab hoolt, armastust / 16. märts 2018 23:00
Olen kindel, et paljud võtavad lemmiku kergekäelist, vastutustundetult!Kurb on vaadata, kuidas lapsed väntsutavad looma, vanemad ei sekku! Olen nõus, et vanuritele ei peaks loomapoegi andma! Eriti kutsika eas vajab loom erilist tähelepanu, liikumist aga nad ei tule enam kasvatamisega toime!Vanurile sobib ideaalselt vanem koer! Ja, kui tõsine loomaarmastus olemas, siis võetakse kas või 10 aastane kodutu koer! Õige ,et varjupaik ise otsustab, kas loovutab looma uuele omanikule või mitte!Muide, ma olen täiesti ketis loomapidamise vastane! Ükski koer ei peaks elama ketis!
m
Mofo/ 16. märts 2018 16:54
Lugeja on ****
"Ka noored pered võtavad läbimõtlematult lemmikloomi!"
Selline ütlemine annab alust arvata, et vanainimesed (60+) võtavad mõtlematult loomi, see on lihtsalt nii vale, kõige suurem hulk hulkuvaid loomi tekibki vastutustundetute amööbide tõttu, kes lapsele loomapoja võtavad ja siis hülgavad. Vanainimese vastutustundetus/mõtlematus seisneb siis selles, et ta võib 1...30a jooksul ära surra või tõsiselt haigestuda?!?
t
Tulgem mõistusele/ 16. märts 2018 12:08
Samamoodi võiks öelda noorte inimeste kohta, et ei tohiks loomapoega võtta, sest suuremosa meist ei oska oma elu ette ennustada järgnevad 20 aastat. Noored pole nii paiksed kui vanemad inimesed ja võivad lähiaastatel kolida hoopis teise riiki. Noored on palju altimad muutustele, kui vanemad inimsed, kes katsuvad ikka hakkama saada ja on vanades harjumustes väga kinni. Seda ka oma looma eest hoolitsemisel. Tänapäeval lähevad pered palju kergemini ja rohkem lahku ning 5 a pärast ei pruugi olla ka noorel loomaomanikul enam looma pidamiseks sobivaid elutingumusi. Kui perre sünnivad lapsed, siis on rohkem ka loomade äraandmisi laste allergiate puhul jne, kas siis peaks võtma noortelt paberi, et järgnevad 20 a lapsi neil ei tule.
Enamasti siiski otsitakse tekkinud olukordadele ka lahendusi ning nii vanadel ja noortel on siiski hoolivaid lähedasi, kes siis vajadusel ka nõu ja abistamisega appi tulevad. Hoolimatuid inimesi on vanade ja noorte seas, seepärast ei peaks hakkkama ülejäänutel ka võimalusi piirama.
7
73-aastane mammi/ 16. märts 2018 10:41
inimestel peaks olema kannatust eilne artikkel korralikult läbi lugeda
kusagil polnud kirjas, et mitte võtta, kirjas oli hoopis, et mitte võtta kutsikaid ja kassipoegi
koera eluiga on keskmiselt 15 aastat ja kassil 20-30 aastat, maailma vanim kass elas Austraalias ja oli 46-aastane suur punane kõuts
liiga palju on kahjuks neid pärijaid kellele korter kõlbab kuid vanavanema mälestuseks lemmiklooma edasi pidada ei kõlba ja seepärast soovitan - hoiukodudes on küllalt üsna vanu kasse ja pealegi hoiate niimoodi kokku 60 euri steriliseerimise pealt
aga loomulikult on olemas ka noori kes mitte sugugi ei mõtle, et kui viskavad suureks kasvanud ja mitte enam nii nunnu kassi välja siis on see õpetus lapsele - ka vanad inimesed ei kõlba kuskile ja tulevad tänavale tõsta, mis sest et oma vanemad
m
Mofo/ 16. märts 2018 17:00
Kassi keskmise elueaga panid sa nüüd külla väga puusse, looduses 4-5a ja kodukasside keskmine on ca 15 aastat. Maailma vanima kassi kohta ka oled vist alternatiivmeediat vms lugenud. "Ametlik" rekorf on hoopis Texasest ja 38a
Endal 3 kassi olnud ja 1 elas 18 aastaseks ning oli ikka kasside mõistes paras rauk.
m
mammi/ 16. märts 2018 21:21
kõik oleneb toitmisest,Whiskasi peal ei ela kass isegi 10-aastaseks
minu kassid on 21 ja 20 aastased ja isegi mängivad vahetevahel
p
Pealkiri/ 16. märts 2018 10:12
oleks pidanud olema stiilis " Kas VASTUTUSTUNDETUD inimesed tohivad endale lemmiklooma võtta ", mitte diskrimineeriv " 60+ " vmt. ja siin oleks esimesena pidanud olema hoopis " Pered lastega 7-" kui diskrimineerimiseks läks. Sest ma tahaks näha seda autorit, ma arvan enamus 60+ inimesi on ka väljanägemiselt palju kobedamad sellise mõtteviisiga autorist.
k
kassist/ 16. märts 2018 09:24
Mina olen ühe sellise loomakese varjupaigast võtnud, kelle omanik "vähiloomaga siplema hakkas". Kurb kass on, vana ka, elurõõm puudub, aga minu juures ikka kergem kui varjupaigas. Vist.
s
sõrm haarab splindi järele/ 15. märts 2018 21:58
Vanasti tähendas perekond noortele daamidele abikaasat ja lapsi.
Tänapäeval tähendab see neile elukaaslast ja koeranähvitsat.
A
/ 21:58-le/ 16. märts 2018 09:22
Ah et sõrm haarab splindi järele? Võib- olla raviks närve,mitte ei kirjutaks lollusi?
v
15. märts 2018 21:27
väikesed on ju nii nunnud-lastele ideaalsed ja endalgi armas vaadata ja mängida, aga niipea kui suureks kasvavad, pole sellest nunnust jälgegi ja visatakse tihti minema nagu jahukott, tihti mõeldakse ka vabandusi välja, miks ei saa pidada, tegelikult aga väsiti ära loomast.

n
15. märts 2018 20:48
Noored inimesed annavad loomu tunduvalt rohkem ära, kuna lastel esineb allergiaid, siis avastatakse, et neile ikka ei sobi loom jne. Süüdimatust ja halba kohtlemist esineb nooremate seas ikka rohkem ja surma eest pole keegi kaitstud mitte mingis eas. 60 pole mingi vanur
j
jah/ 15. märts 2018 21:17
Täiesti õige jutt sul.
Aga muidu ma mõtlen, et miks inimesed alati kassipoega või kutsikat tahavad. Kui juba minnakse varjupaika võtma, siis seal on enamus vanemad loomad. Ma ei mõista hästi, miks minnakse varjupaika sõpra võtma, kui peab kindlasti pisike olema. Siis võib ju suvalise naabri käest võtta või lehekuulutusele vastata.
Mina olen nende aktivistide arvutuste järgi täiesti kutsika/kassipoja võtmiseks kõlblikus eas, aga kui varjupaigast võtaks, võtaks küll vanema, väljakujunenud iseloomuga looma. Võib-olla selline, kellele varjupaiga elu vähem sobib (vajab rohkem rahu, vaikust)
Aga no need aktivistid, kes vanusepiiranguid ja rangeid reegleid loovad, võiksid pigem tänavatel koerte mürgitajaid taga ajada, oleks mingitki kasu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee