Maailm

Koolitulistaja Nikolas Cruz ei tunnistanud end 17 inimese mõrvas süüdi (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 14. märts 2018 21:17
Nicolas Cruz ei vaadanud istungi jooksul kordagi kellelegi otsaFoto: @KTLA / Twitter
14. veebruaril tappis 19aastane Nikolas Cruz Florida keskkoolis 14 kaasõpilast ja 3 õpetajat. Kolmapäeval, samal ajal, kui tema endised koolikaaslased tema tegude ja liiga leebete relvaseaduste vastu protestisid, istus Cruz norgus peaga kohtusaalis.

Cruz ei öelnud istungi jooksul ühtki sõna ning ei vaadanud kordagi üles süüdistajate, kohtuniku ega oma ohvrite lähedaste poole. Tema eituse luges ette kohtunik. Metro kirjutab, et nii soovitasid tal käituda tema kaitsjad, kes üritavad noorukit surmanuhtlusest päästa. Süüdistajad leiavad aga, et koolitulistaja peab surema.

Asi pole selles, justkui üritaks Cruz öelda, et tulistamise korraldas ja viis läbi keegi teine, vaid tema kaitsjad üritavad jõuda kokkuleppele, mis ta elu säästaks. Cruz on nõus süüd tunnistama vaid juhul, kui süüdistaja loobub surmanuhtluse nõudmisest.

Täna, täpselt kuu aega pärast tulistamist Floridas Marjory Stoneman Douglase koolis, jalutasid õpilased rohkem kui 3000 USA koolist tundidest minema. See oli meeleavaldus leige relvapoliitika, relvade lihtsa kättesaadavuse ning relvavägivalla vastu üldiselt.

Samal teemal

13.03.2018
Florida koolitulistaja tahab ohvrite heaks üle 800 000 dollari annetada
24.02.2018
ÕL USAs | Õpilased, õpetajad ja lapsevanemad: „Aitab juba neist tulistamistest!“
14.02.2018
FOTOD JA VIDEO | USA kooliõpilased alustasid streiki
14.02.2018
17 inimest tapnud Nikolas Cruzile võidakse määrata surmanuhtlus