Nicolas Cruz ei vaadanud istungi jooksul kordagi kellelegi otsa (@KTLA / Twitter)

14. veebruaril tappis 19aastane Nikolas Cruz Florida keskkoolis 14 kaasõpilast ja 3 õpetajat. Kolmapäeval, samal ajal, kui tema endised koolikaaslased tema tegude ja liiga leebete relvaseaduste vastu protestisid, istus Cruz norgus peaga kohtusaalis.

Cruz ei öelnud istungi jooksul ühtki sõna ning ei vaadanud kordagi üles süüdistajate, kohtuniku ega oma ohvrite lähedaste poole. Tema eituse luges ette kohtunik. Metro kirjutab, et nii soovitasid tal käituda tema kaitsjad, kes üritavad noorukit surmanuhtlusest päästa. Süüdistajad leiavad aga, et koolitulistaja peab surema.

Asi pole selles, justkui üritaks Cruz öelda, et tulistamise korraldas ja viis läbi keegi teine, vaid tema kaitsjad üritavad jõuda kokkuleppele, mis ta elu säästaks. Cruz on nõus süüd tunnistama vaid juhul, kui süüdistaja loobub surmanuhtluse nõudmisest.

Täna, täpselt kuu aega pärast tulistamist Floridas Marjory Stoneman Douglase koolis, jalutasid õpilased rohkem kui 3000 USA koolist tundidest minema. See oli meeleavaldus leige relvapoliitika, relvade lihtsa kättesaadavuse ning relvavägivalla vastu üldiselt.

Jaga artiklit

2 kommentaari

!
!!!  /   04:27, 15. märts 2018
Antud juhul on süütõendeid niigi piisavalt. Oma ülestunistuse võib ta kassi saba alla panna, mitte sellega tingida ega kaubelda. Pigem oleks süü puhtsüdamlik ülestunnistus, siiras kahetsus ning ohvrite omaste ees andkspalumine hoopiski tema süüd kergendav asjaolu, mis annaks mingigi lootuse kergemale karistusele. Oma kuriteo ning süü jultunud eiramine peaks aga seda kindamini surmaotsuseni viima. Vähemasti a loodan sedasi.
P
pole haletsemist  /   22:01, 14. märts 2018
" Cruz on nõus süüd tunnistama vaid juhul, kui süüdistaja loobub surmanuhtluse nõudmisest"
Seda rakendatakse tavaliselt juhul,kui süüd on keeruline või õrn esitleda. SIIN AGA ON KÕIK SELGE JA TÕESTATAV JA TUNNISTATAV! Marss nööri otsa ,paha poiss!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis