Vao pagulaskeskus Foto: Anni Õnneleid
Denes Kattago 14. märts 2018 14:36
Sel nädalal jõudsid Türgist Eestisse uued sisserändajad. Tegu on kvoodipagulaste perekondadega, kus on kokku 18 inimest.

Sotsiaalministeeriumist öeldi Õhtulehele, et need inimesed kuuluvad kolme perekonda ja nad on Türki jõudnud Süüriast. 

Esimeses peres on kokku kaheksa inimest, kellest kuus on alaealised lapsed. See perekond suunati elama Vägeva majutuskeskusesse.

Teise perekonna moodustavad ema ja kuus last. Kolmandasse perre aga kolm täiskasvanut ning see pere on seotud eelmise perekonnaga. Mõlemad pered suunati elama Vao majutuskeskusesse.

"Täiskasvanute puhul on nende hariduslik taust väga erinev, algharidusest kõrghariduseni välja. Uued rahvusvahelise kaitse saajad on vastu võetud ümberasustamise raames Türgist," märkis sotsiaalministeeriumi esindaja Õhtulehele.

"Keskuses viibides osalevad inimesed eesti keele tundides, läbivad kohanemisprogrammi ja osalevad muudes tegevustes," ütles ministeeriumi kommunikatsioonijuht.

"Majutuskeskustes viibivatele rahvusvahelise kaitse saajatele elukohtade leidmisega tegeletakse väga aktiivselt. Kaasatud on nii inimesed ise, tugiisikud. Samuti suheldakse kohalike omavalitsustega," sõnas ta ja lisas, et takistustest eluruumide leidmisel on hiljuti meedias juttu olnud.

Kokkuleppel Euroopa Liiduga on Eestisse kokku toodud 206 inimest, kellest 108 on lapsed. Ministeeriumi andmetel on 88 kvoodipagulast Eestist lahkunud.