Ülle Madise (Aldo Luud)

Õiguskantsler Ülle Madise nõustub, et suhtlusvõrgustikud võivad olla selleks tagaukseks, kust varjatult võib tulla raha Eesti poliitikasse meie valijate otsustusi mõjutama.

"Tegu võib olla mööda minemisega juriidilise isiku annetuste piirangust või miks mitte ka võõrriigi või suure ärihuvi toega, mis kõik peaks olema justnimelt valijale teada," ütles Madise ERRi uudisportaalile antud usutluses.

"Mina ei sekku poliitikasse, aga riigiõiguse eksperdina ütlen, et jah, see on mõistlik, et aegajalt võim vahetub ja kõik usuvad sellesse, et valimistel on mingi mõte," ütles Madise võimuvahetuse ja Keskerakonna tuleku kohta valitsusse. 

"Olen varemgi öelnud: minu meelest on hea, et EKRE on tulnud parlamenti, sest ta esindab ühiskonnas levinud mõtteviisi ning proportsionaalse valimisüsteemi mõtte kohaselt peavadki kõik suurema kandepinnaga mõtteviisid ja huvid olema parlamendis esindatud," kiidab ta uute parteide tuleku heaks ja ei otsi selles süüdlasi. 

"Ma arvan, et riik ei ole arusaadav – nii seadused kui ka riigieelarve on aastatega kirjutatud üha segasemaks, neist on üha raskem aru saada nii igaühel, kes lihtsalt huvi tunneb, kuidas elu on korraldatud kui ka rahvaesindajatel ja lõpuks kohtunikelgi," ütleb Madise, et riigireformi põhisisu võiks olla segaseks aetu uuesti selgeks tegemine. 

Jaga artiklit

40 kommentaari

K
kapo  /   22:36, 15. märts 2018
Seadusi peavad tegema mitte juristid,eriti veel mitte advokaadid,sest nad teevad neid siis ainult enda heaoluks!
Sellega hoiaks nii riik kui ka tavainimesed palju mõttetult kuluvat raha kokku,alates kohtukuludest,konsultatsioonidelt ja riigi poolt tohutute juristide armee koolitamiseni välja!!!
M
Mina  /   20:11, 15. märts 2018
Madise , tegele ametisse määratud presitendi põhiseadusvastase trgervusega

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis