Eesti uudised

VIDEOUSUTLUS | Ülle Madise: üha segasemaks kirjutatud seadused tuleb rahvale selgeks teha (40)

Toimetas Denes Kattago, 14. märts 2018 11:30
Ülle MadiseFoto: Aldo Luud
Õiguskantsler Ülle Madise nõustub, et suhtlusvõrgustikud võivad olla selleks tagaukseks, kust varjatult võib tulla raha Eesti poliitikasse meie valijate otsustusi mõjutama.

"Tegu võib olla mööda minemisega juriidilise isiku annetuste piirangust või miks mitte ka võõrriigi või suure ärihuvi toega, mis kõik peaks olema justnimelt valijale teada," ütles Madise ERRi uudisportaalile antud usutluses.

"Mina ei sekku poliitikasse, aga riigiõiguse eksperdina ütlen, et jah, see on mõistlik, et aegajalt võim vahetub ja kõik usuvad sellesse, et valimistel on mingi mõte," ütles Madise võimuvahetuse ja Keskerakonna tuleku kohta valitsusse. 

"Olen varemgi öelnud: minu meelest on hea, et EKRE on tulnud parlamenti, sest ta esindab ühiskonnas levinud mõtteviisi ning proportsionaalse valimisüsteemi mõtte kohaselt peavadki kõik suurema kandepinnaga mõtteviisid ja huvid olema parlamendis esindatud," kiidab ta uute parteide tuleku heaks ja ei otsi selles süüdlasi. 

"Ma arvan, et riik ei ole arusaadav – nii seadused kui ka riigieelarve on aastatega kirjutatud üha segasemaks, neist on üha raskem aru saada nii igaühel, kes lihtsalt huvi tunneb, kuidas elu on korraldatud kui ka rahvaesindajatel ja lõpuks kohtunikelgi," ütleb Madise, et riigireformi põhisisu võiks olla segaseks aetu uuesti selgeks tegemine. 

Samal teemal

08.02.2018
Õiguskantsler pöördub kirikutele okupatsioonikahjude kompenseerimise pärast kohtusse
30.00.2018
Õiguskantsler: üksi elava pensionäri toetust ei tohi arvestada tema sissetulekute hulka
29.11.2017
VIDEOUSUTLUS | ETV+ peatoimetaja: me ei ole Putiniga võitlev propagandakanal
29.11.2017
VIDEOUSUTLUS | Ekskohtunik Helve Särgava annab tööd Ukraina lüpsjatele: Eestis lihtsalt pole töötajaid