Suveniirid Vladimir Putiniga.Foto: AFP/Scanpix
Eesti Päevaleht 14. märts 2018 09:07
Juba seitse aastat välismaal elav ja Eestit külastanud endine Peterburi linnavolikogu liige Olga Litvinenko ütles, et teab täpselt, kes Putini kandidaadiväitekirja koostas – see oli tema isa Vladimir Litvinenko, Peterburi mäeülikooli rektor.

Kui selline skandaal puhkeks mõnes küpsema demokraatiaga riigis, võiks kandidaat kaaluda presidendiambitsioonide mahamatmist, sest niisama näiline kui valimiste demokraatlikkus, võib olla ka Vladimir Putini teaduskraad.

Olga sõnul nägi ta teismelisena pealt, kuidas 1997. aastal toodi nende suvilasse paljundusmasin ja äsja rektoriks saanud isa hakkas Putinile kandidaadiväitekirja kirjutama: „Ma olin väike tüdruk, aga mäletan kõike hästi. Mäletan Putinit, mäletan, kuidas isa rebis raamatutest lehti, tegi koopiaid ja siis kleepis neid kausta.“

2006. aastal avaldas Brookingsi instituut uuringu, mis seab Putini kandidaadiväitekirja autentsuse tugeva kahtluse alla.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

eh 14. märts 2018 10:24
aga ega see üksikjuhtum ole - samasugust nn.teadusetegemist võib leida siitki, väga tavaline värk totalitaarses ühiskonnas ja nõuka-aja tippnomenklatuura puhul pigem reegel kui erand. Haruldasem on see, kui tuleb välja konkreetne teadlane või teadlaste grupp, kes mingi töö tegelikult on kokku pannud. Ja veel haruldasem, kui sellistele töödele kunagi saavad alla tegelike autorite nimed...
14. märts 2018 10:30
kellel raha see ostab diplomi ja ka doktori kraadi korraga , see demokraatlik kapitalism
Riho 16. märts 2018 21:03
Ja mis see praeguste kõrgkoolide tasuline hariduski muud on, kui paljas ostetud diplom. Elu on korduvalt näidanud, et praeguse bakakraadiga inimese tegelik tase vastab napilt kunagisele keska tasemele.
haruldane 14. märts 2018 22:05
oleks see, kui nendest töödest mingi kasu kunagi tekiks, sest neil, kes lähevad tõesti avastuste rada, tulevad probleemid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS