Puuetega lapsi vedavad bussid vajavad reisisaatjaid, raha nende palkamiseks on olemas, aga Tallinna linn eirab sotsiaalhoolekande seaduse nõudeid. Ohus on nii lapsed ise kui ka bussijuhid ja kaasliiklejad.

Erivajadusega lapsi vedava Termaki Autopargi juht Tiit Pärna rääkis Eesti Ekspressile, et on reisisaatjate teemat korduvalt linnavalitsuses tõstatanud, kuid tulemusteta. 

"Üks laps võtab end iga päev alasti, loobib jalanõudega bussijuhti," kirjeldas Pärn, millega üksinda erivajadusega lapsi vedav bussijuht iga päev toime peab tulema, seejuures ise veel liiklust jälgides. Viimati vapustas nii bussifirmat kui lapsevanemat juhtum, kui üks bussijuht lasi eksituse tõttu silmist autistist lapse, too lipsas bussist välja ning jäi üksi paljujalu keset Lasnamäge.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Jaga artiklit

22 kommentaari

M
MADLI  /   13:33, 14. märts 2018
Moderaator ei lasknud läbi. Kriitika ja isiklik arvamus näivad tabud olevat. Üritan siis jupikaupa.
Praegune suund on et kõik lapsed tuleb tavakoolidesse saata. Mitte aiult füüsilise vaid ka vaimse puudega. Kas nad ei häiri teiste, normaalsete laste rahu? Tavalastel tuleb olla MÕISTEV ja SALLIV!. Tehku nood siis koolis ning tunnis ükskõik mida. Ja kui lapsed on kuidagi on sa.llimatud või tõ.rjuvad, siis teeme neile hä.bi-hä.bi! Ka nende vanematele, et nood oma lapsi "õi.gesti" ei kasvata! Kujutage nüüd õpetajat, kelle klassis on paar taolist ar.engupeetusega ja et.te.arvamatult käituvat last. 90% tema ajast ning tähelepanust kulubki just nendele.
M
MADLI  /   13:29, 14. märts 2018
Praegune suund on et kõik lapsed tuleb tavakoolidesse saata. Mitte aiult füüsilise vaid ka vaimse puudega. Kas nad ei häiri teiste, normaalsete laste rahu? Tavalastel tuleb olla MÕISTEV ja SALLIV!. Tehku nood siis ükskõik mida. Ja kui lapsed on kuidagi on sallimatud või tõrjuvad, siis teeme neile häbi-häbi! Ka vanematele, et nood oma lapsi "õigesti" ei kasvata! Kujutage nüüd õpetajat, kelle klassis on paar taolist arengupeetusega ja ettearvamatult käituvat last. 90% tema ajast ning tähelepanust kulubki just nendele. Nende järeleaitamisele. Ülejäänutele kulutatava aja ning tähelepanu arvelt.Ja ilmselt ka aine omandamise. Olen ma selle tähelepaneku tõttu nüüd äkki vihakõneleja või sallimatu?
Samas on aga üks kummaline tähelepanek. Meie poliitikud, arvamusliidrid, rikkurid ja kõrged tippametnikud millegipärast oma võsukesi sellistesse koolidesse eriti panna ei taha. Nemad püüavad neid oma lapsukesi poetada ikka rohkem eliitkoolidesse või erakoolidesse. Sinna, kuhu puudega lapsi ei tule.Ja kus nende oma lapsed saavad tõesti end õppimisele pühendada. Kus on kord ja kõrge kvalifikatsiooniga õpetajad. Ja ka hea õpitulemused. Ning lõpetajatele kõik teed ning kõrgkoolid valla. Manitsusi, moraali ja sallivusjuttu pajatatakse vaid "teise Eesti" lapsevanematele.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis