Tiina Kangro (Teet Malsroos)

Riigikogu liige Tiina Kangro (IRL) usub teadvat retsepti, kuidas 45aastased töötavad eestlased võiks saada tulevikus head pensioni.

Eesti Ekspress kirjutab, et Kangro tõi hiljuti riigikogu rahanduskomisjonis näiteks inimese, kellel on kogunenud pensioni teise sambasse 20 000 eurot. Kui teise samba arvelt teha iga kuu inimesele väljamakseid, saab inimene sellest oma pensionile „väga väikese lisatasu“.

„Kui aga inimene võtab selle raha välja ja ehitab sellega väikese eriotstarbelise päikesejaama mõnda sooja Euroopa paika, siis hakkab ta sealt saama endale korralikku pensionilisa,“ rääkis Kangro.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Jaga artiklit

13 kommentaari

E
eesti moodi asjad  /   14:43, 15. märts 2018
Uurime,unistame õige hiigelprojektist nagu Tallinna ja Helsingi veealusest tunnelist(Radar),missiis et pisiunistus nagu Tallinn-Tartu maantee veel kaherealine valdavalt. Unistame edasi...
K
Korratud lugu!  /   14:01, 15. märts 2018
Tiina on vist minu teatud kommentaare lugenud mida vahetevahel siia-sinna kirjutanud olen kui selleks sobiv koht leitud. - Idee iseenesest ei ole üleüldse uus. mujal maailmas ammu praktikaks saanud - no näiteks Hollandis. Jutt pole muidugi päikese- vaid tuuleenergiast. Kui meil on tuulejaamade püstitamine muutunud, muudetud üksikute pärusasjaks ja Eesti Energia ihaleb monopoli järgi, siis seal maal on asi suuresti just üksikisikute ettevõtluseks kuhu riik annab investeerimislaenu, tuulikud töötavad selle tasa ja omanikul on vanaduspõlveks sissetulek tagatud. Ei tea kuhu meie pensionifonde investeeritakse, et need põrmugi kasumlikud ei olla? Needsamad tuulikud võiksid olla ka Omavalitsuste tulubaasiks - meil vist ei ole omavalitsustel ettevõtlusega tegelemine lubatud? Nõmedus!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis