Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: nädala teine pool toob 16 külmakraadi (3)

Toimetas Silja Ratt, 14. märts 2018, 06:55
Külm öö Aldo Luud
Esimesed kevademärgid kaovad, kui nädala teine pool toob Eestisse laupäeva öösel 16 külmakraadi.

Kolmapäeva varahommikul on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel valdavalt märjad. Mitmel pool sajab vihma. Lääne maakonnas sajab lund ja Rapla ning Järva maakonnas kohati lörtsi. Teetemperatuur kõigub pluss- ja miinuspoolel. Paiguti piirab nähtavust udu. Teedel on libeduse oht.

Ilmaprognoosi järgi sajab ka päeval Kesk- ja Ida-Eestis veel nii vihma, lörtsi kui ka lund, kuid umbes kella 15.00-ks on sadu kõikjal lõppenud. Teedel on kiilasjää oht.

Neljapäeval laieneb Skandinaavia kohal tekkinud kõrgrõhkkond Läänemere äärde ja selle serva mööda tuleb Eestisse külma juurde. Tõusva õhurõhu foonil võib päeval üksikuid lumehooge olla. Puhub tugev põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -3..-9, päeval on -1..-5°C.

Reedel kõrgrõhkkond tugevneb veelgi ja selle serva mööda kannab kirdevool Eesti kohale arktilise õhumassi. Enamasti on ilm sajuta, vaid kirdetuulele avatud rannikul on lumehoogude võimalus. Puhub tugev põhja-
ja kirdetuul. Öö on selgem ja õhutemperatuur langeb -7..-12°C-ni, kohati võib veel paar-kolm kraadi madalamale langeda, päeval on -3..-6°C.

Laupäev tuleb kõrgrõhkkonna mõjul sajuta. Kirdetuul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -10..-16, hommikul mõnes kohas sisemaal võib veel kraad-paar madalam olla, jäävabalt veelt puhuva tuulega rannikul kuni -7°C, päeval tõuseb päikeselise ilmaga -1..-5°C-ni.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele liiklemisel talvistes teeoludes:

  • Libeduse oht on kõige suurem sildadel, viaduktidel, metsavahelistel teelõikudel, ristmike kiirendus- ja aeglustusradadel, bussipeatuste läheduses, raudteeülesõitudel jm. Neis kohtades toimub rohkem pidurdamisi ja kiirendamisi ning lumi ja jää lihvitakse kiiremini libedaks.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil m.tarktee.ee.

3 KOMMENTAARI

m
MIS SELLEST ENAM TOLKU 14. märts 2018, 08:09
LUND ENAM ÖIETI POLEGI NUUKS
õ
Õigesti 14. märts 2018, 07:43
Emakeelepäeval ei suudeta ka õigesti kirjutada. Numbrid kirjutatakse väiksemast suuremini mitte vastupidi.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee