Pilt on illustreeriv (Reuters/Scanpix)

Panama pani Eesti 20 riigist koosnevasse nimekirja, mida süüdistab enda diskrimineerimises ja piiravate meetmete kehtestamises ning kelle suhtes lubatakse astuda vastumeetmeid.

Panama saatkond Varssavis saatis ERR-i ingliskeelsele portaalile kirja, milles vahendatakse riigi otsust 20 riigist koosneva nimekirja koostamise kohta, kes väidetavalt diskrimineerivad oma tegevusega Panamat ning kahjustavad selle majanduslikke huve. Kirjas lubatakse astuda nende riikide suhtes ka vastumeetmeid.

Ministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal pidas kummaliseks, et Panama on otsustanud ametliku noodi saatmise asemel pöörduda esmalt meediasse.

Seilenthal ei osanud öelda, mis võis Eesti ja teiste riikide taolisesse nimekirja lülitamise täpne põhjus olla, kuid suure tõenäosusega on see seotud nn Panama paberitest alguse saanud skandaaliga ning Euroopa Liidu vastavate sammudega Panama aadressil.

Refereeritud artikli täistekst ERRi uudisportaalis.

Jaga artiklit

24 kommentaari

J
jah  /   09:53, 14. märts 2018
Eesti koige voimsam relv! soimamine!
K
Kratt  /   07:31, 14. märts 2018
Kuidas Eesti teisi riike diskrimineerib seda ei tea aga oma rahvast diskrimineeritakse juba mitmeid aastaid sundides kodanikke kõrgete hindade tõttu minema Lätti odava kauba järele.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis