Juhtkiri

Juhtkiri | Elatusrahavanker tuleb kraavist välja sikutada (10)

Ohtuleht.ee, 13. märts 2018, 17:49
 
Justiitsminister Urmas Reinsalu avaldas lootust, et muudatused elatusraha süsteemis jõustuvad veel sel aastal – meest sõnast, härga sarvist. Sisulisi takistusi maksjatele ülejõukäivaks osutunud elatusrahade praeguse süsteemi reformimiseks ju pole, kui just võimuerakonnad omavahel kaklema ei lähe või koalitsioon enne valimisi ei lagune.

Liiati on nii elatusraha saajatel kui ka maksjatel õigustatud ootus mõistuspärase lahenduse järele, kuna praegune kõiki osapooli mitte rahuldav seis on kujunenud välja just riigi süül.

Muidugi võib madalapalgalistele soovitada otsida endale väärilise palgaga töö, kuid riik ei saa mööda vaadata tööturuolukorrast, kus pooled töölkäijaist teenivad vähem kui 991 eurot kuus. Ülejõukäivate summadega süsteem ei tohi juurde tekitada heitunuid, kes loobuvad ellujäämise nimel maksmisest ja hakkavad mustalt tööle.

Eelkõige peab aga lähtuma laste huvidest, et nad saaksid vajaliku elatusraha kätte. Seetõttu pole praegune olukord, milles määratakse isegi miinimumina summasid, mida paljud ei suuda maksta, kellegi huvides. Suureneb vaid võlglaste hulk ja ka lapsed jäävad rahast ilma.

Kreenis olukorda võinuksid esimestena märgata need võimupoliitikud, kes elatusvõlgnikele üha uusi sanktsioone välja mõtlesid. Hea, et nüüd on elatisvaidlustesse uppunud kohtunike pöördumist kuulda võetud ja otsitakse lahendusi. 

Eelnev jutt ei puuduta muidugi pahatahtlikke rahamaksmisest kõrvalehoidjaid, kuigi ka siin vajaks 10 000 võlgniku 40 miljoni euro suurune võlataak erinevalt Reinsalu seisukohast juhtumhaaval uuesti ülevaatamist.

10 KOMMENTAARI

m
Mart 14. märts 2018, 15:27
Mitte ainult elatusraha. Ka lastega seotud toetused ja maksusoodustused on kreenis. Täna makstakse toetused ühele vanematest. Ka suurperetoetused ja t...
(loe edasi)
p
14. märts 2018, 13:14
Peaks alustama sellest, et lapse saamine on kahe poole kokkulepe. Vähemalt ideaalis oleks see nii, kes meist ikka tahaks olla see maailma sattunud "up...
(loe edasi)
Loe kõiki (10)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee