Pilt on illustratiivne. (MARIANNE LOORENTS)

Tallinnas on iga päev mitu patsienti, kes vajavad kiirabi, kas narko- või alkoholijoobest tingitud tervisehäirete või traumade tõttu, kuid lisaks on psühhiaatriliste haigustega patsiendid, kes võivad teatud asjaoludel olla abiandjate suhtes agressiivsed.

Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas tõdeb, et patsiendid võivad oma rahutu käitumisega vahel lõhkuda kiirabi varustust, verbaalselt või harva ka füüsiliselt rünnata kiirabitöötajat. „Oleme oma personali õpetanud konflikte vältima ja õigeaegselt olukorda kontrollima politsei abil, kuid siiski võib vahel rünnak olla ootamatu,“ räägib Adlas.

Nii juhtus laupäeval, kus üks agressiivseks muutunud joobnud inimene lõhkus nii kiirabiautot kui selles olevat aparaati. Esmaspäeval oli kiirabibrigaad sunnitud politseid appi kutsuma, kuna Pae tänaval asuvas korteris läks 28-aastane mees kallale 36-aastasele kiirabitöötajale, kes kergelt vigastada sai. Politseinikud viisid ründaja esmalt haiglasse, siis jaoskonda. Pärast säärast rünnet olla töötajatele enesekaitseks jagatud kätte pipragaasid, mis aga tihtipeale narkojoobes inimeste osas ei toimi. Ründajate osas on politseile avaldus tehtud.

Mullu teenindas Tallinna kiirabi umbes 97 000 patsienti, kellest 1700 olid narko- ja 12 800 alkojoobes. Otseseid ründeid kiirabi vastu on ligikaudu 10 korda aastas.

Jaga artiklit

20 kommentaari

M
mx35  /   08:11, 14. märts 2018
See on ikka tase .juba siia klikkides tuleb ette reklaami.... :(
L
LUGEJA  /   22:44, 13. märts 2018
On ka vastupidi,kus kiirabitöötajadkutsutakse raskelt haige patsiendi juurde jasiis on nad üsnagi ülbe jutuga.Näiteks kutsusin mõnipäev tagasi kiirabi ja teed juhatades ütlesin ,et on vana talumaja.Nemad aga tõmbasid majast mööda naabrite juurde,kellel tõesti uuem maja.Valest kohast naasnud käratati mulle ,et see pole mingi vana talumaja , vaid SEALAUT.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis