Maailm

EKSPERT: Salisburys kasutatud närvimürk leiutati NSV Liidus (48)

Aadu Hiietamm, 13. märts 2018, 18:00
UURIMINE KESTAB: Briti sõjaväespetsialistid jätkavad Salisburys ja selle ümbruses Vene endise topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia mürgitamise uurimist. Teada on, et neid rünnati Vene päritolu närvimürgiga Novitšok. Foto: Reuters/Scanpix
Briti sõjaväeeksperdid tegid kindlaks, et Vene endine topeltagent Sergei Skripal ja tema tütar Julia mürgitati 4. märtsil Salisburys närvimürgiga Novitšok (Hовичок, e k uustulnuk), mis leiutati külma sõja aastatel Nõukogude Liidus. Briti peaminister Theresa May nõudis Venemaalt selgitust teisipäeva keskööks ja lubas kolmapäeval sõltuvalt saadud vastusest anda teada Briti valitsuse vastumeetmetest. 

Vene endise topeltagendi Sergei Skripali (66) ja tema tütre Julia (33) ründamisel kasutatud ülitugev mürk Novitšok tuvastati Porton Downi teadus- ja kriminalistikalaboris. See on neljanda põlvkonna keemiarelv, mis arendati Nõukogude Liidus välja 1973. aastal alustatud programmis „Foliant“.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

5. september 2018, 19:28
SKRIPALI JUHTUM: Briti võimud kuulutasid kaks venelast tagaotsitavaks
5. juuli 2018, 17:30
JÄLLE NÄRVIMÜRK NOVITŠOK! Mis saab edasi?
5. juuli 2018, 08:17
Salisbury lähedal elanud paar mürgitati samuti Novitšokiga
29. mai 2018, 17:30
HÄBIVÄÄRNE: Vene sotsiaalmeedias mõnitatakse Julia Skripali

48 KOMMENTAARI

s
Stakan K. Butõlkin 23. märts 2018, 13:21
Fletcher Davis olla "leiutanud" e. kokku pannud esimese hamburgeri: kotleti kuklipoolte vahele.
Ma eile tegin ka enesele ühe sarnase ja sõin ise ära ka. Või mis teie arvasite: kas kõik maailma miljardid hamburgerid mis tehakse ja ära süüakse-on Fletcher Davise temp ja süü?
l
leo 14. märts 2018, 20:20
Kremli trollid sõimavad Suurbritanniat ja USAd tõepoolest andetult. Olukord peab paranema. Vastasel juhul nad enam nii palju raha ei saa ja nad ei saa ka siis enam nii palju viina juua
Loe kõiki (48)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee