Marilyn Kerro (Robin Roots)

Eesti kuulsaim nõid, oma esimest last ootav Marilyn Kerro paneb oma sotsiaalmeediakontol lapsevanematele südamele, et lastele tuleb pöörata tähelepanu ja kinkida neile õnnelik lapsepõlv. 

Kerro kirjutab, et kõigile inimestele on sündides kaasa antud võime tunnetada ja kogeda. "Kas olete märganud kuidas väikesed lapsed suhtlevad väljamõeldud sõbraga või hoopis näevad pimedas kedagi? See ei ole seoses nende elava kujutlusvõimega." Et lapsi ei piira eelarvamused, ei karda nad rääkida sellest, mida näevad, kuulevad ja kogevad. "See on omakorda seotud sellega, et hinged valivad teadlikult sellise lapse sõnumikandjaks ning juhivad teda andmaks oma kohalolekuga märku läbi nägemuste."

Nõia sõnul on kõigile inimstele sündides antud kaasa võime tunnetada ja kogeda, kuid lastel kaob see võime umbes seitsmeaastaselt. Seni on laps oma vanemate bioväljas ja võtab üle kõik vanemate tunded, emotsioonid, lootused ja ootused. "Oleme kõik erinevad ja unikaalsed. Laske lastel olla nemad ise, ennekõike lapsed. Ärge mõistke neid hukka, nad peavad julgeks ja iseseisvaks kasvama. Andke vabadust läbi suunamise mitte keelamise," paneb nõid südamele. 

Laps on Marilyni sõnul oma vanemate ja kodu peegel, vanemad suudavad lennutada oma lapse kõrgustesse ja suruda maha. "Kui lapsed tunnevad pidevat kriitikat juba varajasest eas, pidevat maha tegemist ja mitte toetust, siis pole ime, et meil on nii palju rikutud noori hingi. Lõpetage võrdelmine ja asuge toetusele. Mingitel hetkeldel lapsed murduvad, kaotavad usu endasse ja oma individuaalsusesse. Julgustage ja kuulake oma lapsi. Laps on teie eluaegne sõber!"

Kerro soovib, et meie tulevased lapsed kasvaksid julgete ja vabadena. "Andke ja pakkuge neile õnnelik lapsepõlv ja see on tänapäeval mitte asjade rohkuses vaid tähelepanus! Tähelepanu, kallid vanemad. Andke neile võimalus valida ja otsustada - sellega valmistate teda ette tulevaseks eluks, kus ta suudab enda eest seista ja viia ellu oma unistusi."

Jaga artiklit

30 kommentaari

  /   08:55, 14. märts 2018
Kerrol on õigus inimene on ainukene maa peal kes saab muuta elu paremuse poole või hävituse poole, meie inimesed peame rohkem pühendama laste peale, lapsed õppivad kiresti naad näevad ja märkavad nendel on palju küsimused mille peale on mõnikord raske vastada,me peame mitte hellitada aga armastama jagama lapsega mõtted ja lugema palju, laps võtab seda miis pakkub kõige rohkem huvi, siin on palju komenteerijad olid ja tigedad näevad rohkem halbu kui head,seleparas eestis ongi palju negatiivi, vabandan kirja vigade est
N
nonoh  /   06:37, 14. märts 2018
sõimake Kerrot nii kuidas jaksate. Kas tema just on õige lastekasvatusest rääkima, on üks asi. Teine ja tähtsam asi on see, et ta räägib õigeid asju.
Aga kommenteerija oskab vaid sõimata.
Kasvata oma lapsed üles ja siis võta pikk-pikk paus, et hinnata tulemust - sa oled vaid vigu ja kurja teinud. Ole vaid aus ja ära sõimle.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis