Eesti uudised

VIDEO | ÜLIOHTLIK OLUKORD TARTUS: liinibuss jäi napilt enne liikuvat rongi pidama (141)

Anett Rannamets, 13. märts 2018, 11:47
Foto: Kuvatõmmis Facebooki videost
Facebookis jagatakse agaralt tartlaste gruppi postitatud videot, kus on näha, et linnaliinibuss jäi seisma pärast raudteeülesõidule paigaldatud tõkkepuud. Buss seisab raudeerööbastele väga lähedal ja rong pääseb napilt mööda. Bussis oli nähtud ka lapsi.

Politseile pole paraku lõpuni teada, millistel täpsetel asjaoludel buss nõnda tõkkepuu ja ülesõidukoha vahele „lõksu jäi“.

"Reeglina ei ole sel ülesõidul taolisi probleeme tekkinud. Seepärast on varasemalt olnud ka keerukas näha ette probleemi, mis antud bussijuhil sel raudteeülesõidul tekkis," sõnas Politsei pressiesindaja Kerly Virk.

Samal teemal

Videos nähtav olukord tekkis SEBE bussil hommikuses liiklusvoos Tartus Aardla tänaval, kus üsna lähestikku on kaks raudteeülesõidukohta, millest mõlemad ülesõidud on reguleeritud oma tõkkepuuga.

Kui esimene raudtee on kinni, võib juhtuda, et ülesõitu ootavate autode kolonn sellele ülesõidule võib ulatuda järgmise raudtee ületuse kohani. "Täna hommikul selline olukord ka tekkis," sõnas SEBE juhatuse liige Üllar Kaljuste.

"Liinikorralduslikult on vahetult peale videos nähtavat ülesõidukohta liinil parempööre ning bussijuht eeldas liiklusvoogu hinnates, et saab raudtee ohutult ületada ning parempöörde sooritada. Kahetsusväärselt tekkis aga liiklusseisak kiiremini tänu kõrvalharult kolonni vahele lastud autodele," selgitas Kaljuste olukorda.

Juhatuse liige räägis Õhtulehele, et bussijuhi sõnade kohaselt peatus tema ees olev auto lausa raudteel, bussil jäi raudteeni turvaline ligi 4-5 meetrine vahemaa. "Bussijuht teadvustas endale ka olukorra, et tõkkepuu võimalikul sulgumisel, jääb buss tõenäoliselt napilt tõkkepuu alla. Pärast mõneminutilist seismist hakkas ka kõnealune raudtee sulguma ning bussijuht võttis vastu teadliku otsuse liikuda bussiga diagonaalis edasi et vältida bussiga tõkkepuu alla jäämist," kirjeldas Kaljuste.

Mehe sõnul saab seda olukorda, kus buss jäi rongi ja tõkkepuu vahele, nimetada kindlasti ohtlikuks, kuid bussijuht püüdis leida tekkinud olukorrale parimat lahendust ja tema käitumine bussiga oli kontrollitud.

"Paneme oma bussijuhtidele südamele täiendava tähelepanelikkuse vajaduse Aardla tänava raudteeülesõidul, et selliseid ootamatuid olukordi vältida ning usun, et ka Tartu linna liiklusspetsialistid teevad omapoolseid otsuseid, kas nimetatud ülesõitude liiklusplaneeringus pole puudujääke," ütles Kaljuste lõpetuseks.

141 KOMMENTAARI

t
14. märts 2018, 23:52
Tartoh om iks igävene bardak joba säitsetõist aastat.
m
Muuni Kari 14. märts 2018, 16:36
Tartu linnaliini bussijuhid on üleüldse tundub napakad olen mitu korda näinud mis lollusi nad teevad ei tea kustkohast nad on üles korjatud.
julgen öelda,sest olen kunagi autojuhte õpetanud
Loe kõiki (141)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee