Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS: kevadine soe taandub peagi (1)

Toimetas Silja Ratt, 13. märts 2018, 06:53
Kindad Tiina Kõrtsini
Kuigi seni on meid rõõmustanud juba hulga soojemad ilmad, tuleb nädala lõpus taas käpikute ja talvesaabaste järele haarata. Neljapäeval sajab lund ning nii öösel kui päeval on miinuskraadid.

Prognoosi järgi tuleb täna pilves ja enamasti vihmane ilm. Õhutemperatuur jääb päeval +2..+7°C vahemikku.

Atlandi ookeani kohalt pärit soe õhumass on Riikliku Ilmateenistuse andmetel  vallutanud Lääne- ja Kesk-Euroopa ning liigub edasi Läänemere poole. Soojas õhumassis tekib Kesk-Euroopa kohal uus osatsüklon, mis liigub teisipäeval üle Läänemere põhja poole ning toob kaasa niiskust. Öö tuleb kõikjal vihmane, hommikuks saab suurem sadu läbi ning ennelõunal võib vaid üksikutes kohtades nõrk vihmasabin tulla. Keskpäeva paiku hakkab saartel uuesti vihma sadama ja õhtul laieneb sadu üle Mandri-Eesti. Puhub võrdlemisi tugev kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel +1..+3, päeval +2..+7°C.

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond üle Lõuna-Soome edasi Karjala poole, selle lohk liigub üle Eesti ja seejärel pöördub õhuvool loodesse, kust tuleb külmemat õhku. Öösel sajab vihma ja lörtsi, pärast keskööd muutub loode poolt alates sadu lumisemaks. Päevaks madalrõhulohk eemaldub ja pilvemass kaugeneb, sajuhooge on veel põhiliselt Kagu-Eestis. Öö hakul puhub edelatuul, pärast keskööd pöördub saartest alates loodesse ja põhja ning paisub tugevaks. Õhutemperatuur on 0..+4°C, hommikuks langeb saartel ja Loode-Eestis kuni -2°C-ni, päeval on -1..+2°C.

Neljapäeval laieneb Skandinaavia kohal tekkinud kõrgrõhkkond Läänemere äärde ja selle serva mööda tuleb Eestisse külma juurde. Tõusva õhurõhu foonil on meil üksikuid lumehooge. Puhub tugev põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -3..-8, päeval on -2..-5°C.

Teeolud:

Varahommikul on teekatted põhi- ja suurematel tugiteedel märjad. Põhja-Eestis sajab mitmel pool vihma. Teetemperatuurid on napilt plusspoolel või kohati nullis.

Tänasest kehtima hakkavad liikluspiirangud: 

Lääne-Viru maakonnas Tallinna–Narva maanteel Aaspere–Haljala lõigul (km 81–87,6) teostatakse reedeni geoloogilisi uuringuid, töötsoonis on kiirus piiratud.

Meeldetuletuseks sõidukijuhtidele:

  • Kui tegeled sõidukijuhina roolis olles kahe asjaga samaaegselt, siis Sinu reageerimiskiirus on aeglasem ning sellest tulenevalt sõiduki peatumisteekond pikeneb. Kui juhid, siis juhi!

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1510.

Lisainfot teeolude kohta vaata tarktee.ee. Nutitelefonis on maanteeinfo kättesaadav aadressil m.tarktee.ee.

1 KOMMENTAAR

i
igati tavapärane 13. märts 2018, 09:18
see sula ja mõni miinus ei muuda ilma isegi mitte külmemaks

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee