Maailm

Theresa May süüdistab endise spiooni mürgitamises Venemaad (72)

Ohtuleht.ee, 12. märts 2018 19:42
Foto: AFP PHOTO / PRU
Briti peaminister Theresa May süüdistas esmaspäeval parlamendi ees kõnet pidades endise spiooni ja tolle tütre mürgitamises Venemaad, vahendab BBC. 

May sõnas, et 4. märtsil närvimürgi tagajärjel koomas Sergei Skripali ja mehe tütre Julia mürgitamise taga on väga tõenäoliselt Venemaa. May kinnitas, et kutsus Vene suursaadiku vaibale, et too seletaks, kas tegemist oli Vene võimude tööga või ei suuda Venemaa oma kuuluvuses olevaid mürgiseid aineid korralikult kontrolli all hoida.

4. märtsil einestas Skripal tütar Juliaga Salisburys ühes pitsarestoranis, kus Skripal imelikult käituma hakkas ja tütrel otsekohe lahkuda käskis. Pitsarestoranist leiti ohtliku närvimürgi jälgi. Skripal koos tütrega oli lähedalasuva pargipingi peal kokku vajunud. Praegu on mõlema tervislik seisnud tõsine, kuid stabiilne. Ka politseinik, kes neile esmaabi andis, viibib haiglaravil. Terve Winterslow' küla Salisbury lähedal on esmaspäeva hommikust karantiinis ning küla ja Skripali teele jäänud kohti kammivad läbi kaitsekostüümides uurijad.

Sergei Skripal tegi 90ndatel aastatel Vene sõjaväeluures töötamise ajal koostööd Briti MI6-ga.

Samal teemal

26.03.2018
Theresa May: Salisburys oleks võinud surra üle 130 inimese
15.03.2018
Venemaa plaanib Briti diplomaatide riigist välja saatmist
15.03.2018
USA toetab Suurbritannia otsust Vene diplomaadid riigist välja saata
14.03.2018
Ettevaatlik reageering: Briti valitsus ei külmutanud veel Vene oligarhide vara

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee