ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO ja GALERII | Gonsiori tänava remont ajas Tallinna kesklinna täiesti umbe (11)

Video: Tiina Kõrtsini, 12. märts 2018 21:15
Algas Gonsiori tänava remontFoto: Tiina Kõrtsini
Tallinna kesklinnas valitses õhtuse tipptunni ajal mõõtmatult suur ummik, kuna esmaspäeval suleti remondi tõttu üks sõidetavamaid tänavaid.

TREV-2 GRUPP AS alustas täna ehitustöödega Gonsiori tänaval, Maneeži tänava ja Pronksi tänava vahelisel lõigul ja selle käigus muudeti oluliselt piirkonna liikluskorraldust.

Mööda Estonia puiesteed Lasnamäe suunas sõitvad liiklejad on suunatud A. Laikmaa tänavale, kas Narva mnt. või Rävala pst. poole, kust edasi on võimalik jätkata liiklemist Lasnamäe suunas. Gonsiori tänavalt Kesklinna suunas liiklejad on suunatud Pronksi tänava ristmikult kahes sõidureas Tartu mnt. ning ühes sõidureas Narva mnt. poole. Maneeži, V. Reimani, Raua ning Kivisilla tänavad muutuvad tupiktänavateks ning seoses sellega muutub V. Reimani tänav kahesuunaliseks ning antud tänaval muudetakse parkimiskorraldust.

Liinide nr 3, 20, 20A, 31, 53, 55, 56, 60, 63, 67 ja 68 autobussid suunatakse erinevatele ümbersõidu marsruutidele A. Laikmaa – Rävala pst. – Tartu mnt. – Fr. R. Kreutzwaldi tänavate kaudu. Bussid jäävad peatuma Kivisilla peatuses, kuid teostavad Gonsiori tänaval tagasipöörde ning suunduvad eelnevalt nimetatud marsruudile. Fr. R. Kreutzwaldi tänav lõigus Tartu mnt. – Gonsiori tänav suunaga Gonsiori tänava poole jääb avatuks ainult ühistranspordile. Fr. R. Kreutzwaldi tänavale on võimalik pääseda mööda Pronksi ja Raua tänavat.

Liiklejatel, samuti jalakäijatel palutakse järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et piirangute tõttu on liiklus piirkonnas häiritud ning varuda rohkem aega.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul toetatakse Gonsiori tänava rekonstrueerimist Ühtekuuluvusfondist.

"Välisrahastusega projekti eesmärgiks on ühistranspordi ühenduskiiruse suurendamine, erasõidukite kesklinna suunalise liikluse piiramine ja liiklusvoo sujuvamaks muutmine, mille eesmärk on vähendada müra, vibratsiooni ning heitgaaside negatiivset mõju linnakeskkonnale," ütles Klandorf.

Algas Gonsiori tänava remontFoto: Tiina Kõrtsini

Samal teemal

Gonsiori tänava Maneeži tn – Laagna tee vahelise lõigu ümberehituse tulemusel jääb tänav kolme sõidurajaga. Mõlemas sõidusuunas on ühissõidukirajad ning keskmine sõidurada on muutsuunaliiklusega sõidurada, kus hommikusel perioodil toimub liiklus suunaga kesklinna poole ja õhtul suunaga Lasnamäe poole.

Tööde käigus rekonstrueeritakse Gonsiori tänav alates Maneeži tänava ristmikust kuni Laagna teeni, kogupikkusega ligikaudu 1,5 km. Lisaks rekonstrueeritakse Laagna tee u. 0,3 km pikkune lõik, K. Türnpu tänavat u. 0,21 km ulatuses ning J. Kunderi tn serva rajatakse jalgrattatee pikkusega ligi 0,9 km. Kokku rekonstrueeritakse sõiduteid ca 2,01 km ning rajatakse ja rekonstrueeritakse kõnni-, jalg- ja jalgrattateid ca 4,86 km. Ehitustööde mahus rekonstrueeritakse 11 fooriristmikku ning Torupilli Selveri kõrvale rajatakse Pargi ja Reisi parkla.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee