Mart Treial (Stanislav Moshkov)

Juba vanarahvas ütles, et mida ei saa jõuga, seda saab nõuga. Just tolle ütluse järgi talitasidki hiljuti rallisõitja Ott Tänak ja kiiruisutaja Saskia Alusalu. Ja edukalt!

Tänak kihutas Mehhikos nobedalt, kuid oli turboprobleemi tõttu sunnitud kolmandalt kohalt katkestama. Väga valus tagasilöök, arvestades tema ambitsioone (maailmameistritiitel) ja tänavust tihedat konkurentsi. 

Aga eestlasel oli veel üks õlekõrs: naasta pühapäeval superrallisüsteemis rajale ja panna kõik panused viimasele ehk punktikatsele. Ta hilines šansside suurendamiseks meelega starti, et saada kruusarajal parem lähtepositsioon. Teenitud karistusminutid ei muutnud üldarvestuses midagi. Küll aga võivad sügisel olla määrava tähtsusega nood viis punkti, mille ta katsevõidu eest taskusse pistis.

Ebasportlik? Kindlasti mitte! Puhas reeglite enda kasuks väänamine ehk sportlik kavalus. Meistri tunnus. Samasse rubriiki liigitub ka Alusalu neljas koht olümpiamängudel, kus ta pigistas briljantse taktika ja veidra võistlusformaadi toel enda võimetest maksimumi. Rõõm näha, et eestlased on nutikad.

Jaga artiklit

3 kommentaari

I
Iroonman  /   13:44, 15. märts 2018
Meie kogu nutikus seisneb Vargamäe Pearu "rehnuti pidamises" et kuidas "kahasse kraavikaevmisega" naabrimehel tünga teha. Juba kunagi ammustel aegadel on meie rahva kohta öeldud, et eestlased on võõraste vastu umbusklikud, isandate vastu pugejalikud aga omade vastu tigedad - või kuidas see ütlemine sõnasõnalt oligi. Mõtlemise kohta öeldi ka midagi, et nõme, või nii. Ju neil ikka õigus oli, mida meie Lennart Merigi ära tundis ja ütlejate järeltulijatele kõrged teenetemärgid kaela riputas, et "kuradi hästi ütlesid"
K
Kui peaksime nutikad olema,tuleb meil ajalugu otsast-lõpuni uurida.Kuidas oli elu enne ja pärast meie sündi!  /   20:21, 12. märts 2018
Ei möödu ükski päev,nädal,kuud,kuu,aastaajad,aastaarvud ja kellaajad.Rääkimata riikidest,kus midagi algas ja kus midagi lõppes.Nii et ajalugu on ikka üks täielik paras pähel meie kõigi jaoks.Igapäeva kohta räägib ajalugu meile nii mõndagi.On ka ka neid lugusid,mida me kahjuks nii kergesti unustada ei suuda.Muidugi me püüame,kui jutt on läbi elatud aastatest.See on meil kõigil täiesti erinev aeg.Küll ma olen tähele pannud,kuidas see kell tegelikult nii kiiresti edasi liigub.Ükskõik millega sa oma päeva ei alustaks ja aeg on vot juba nii kaugele läinud.Aega on ka võimalik kevadel tagasi keerata.Räägiti siin hiljuti "kella keeramisest",mida tahtetakse parasjagu ära jätta.Aga noh! Eks vaatab,mis sellest loost saab.Tegelikult peale ajaloo on ka võimalik leida nutikust oma lemmik hobist,mis kellelgi hästi edeneb.Näiteks meistri töö alal on:käsitöö,kunst ehk joonistamine,tikkimine,tegeleda omal vaba valiku järgi kirjanusega.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis