Eesti uudised

Toiduamet hoidis ära arusaamatu möga jõudmise Eesti turule  (76)

Toimetas Anett Rannamets, 12. märts 2018, 16:22
Mesi. Pilt on illustratiivne. Teet Malsroos
Veterinaar- ja Toiduamet pidas Muuga piiripunktis kinni umbes 20 tonni tundmatut kaupa, mis importija andmetel oli mesi, kuid mis vastavuse kontrolli järgi oli hoopis siirup.

Konteiner jõudis Muuga sadamasse möödunud aasta 27. augustil, kuid puuduliku dokumentatsiooni tõttu jäi see sinna seisma.

Kolm kuud hiljem esitas importija dokumendid, mille põhjal pidanuks konteineris olema mesi, kuid kontrolli käigus selgus, et markeeringul on toote nimeks „Rice fructose Syrup“ ehk riisifruktoosisiirup. Küsitav oli ka toote päritolu.

Päritoluriigiks oli dokumentatsioonis märgitud Ameerika Ühendriigid, kuid markeeringul oli kauba päritolumaaks märgitud Hiina. Samuti ei ühtinud toote dokumentidejärgne ja tegelik kaal. Lisaks oli kauba säilivusaeg lõppenud juba augustis 2014.

Kuigi tavapäraselt on sellises olukorras importijal kohustus saadetis päritoluriiki tagasi saata või hävitada, ei olnud puuduliku päritolu ja dokumentatsiooni tõttu võimalik kaupa tagasi saata ning see tuli hävitada.

Veterinaar- ja Toiduameti ettekirjutuse järgi oleks pidanud importija kauba hävitama, kuid ei teinud seda. Selle viis täide Veterinaar- ja Toiduamet asendustäitmise korras. Kulud nõutakse sisse importijalt.

76 KOMMENTAARI

j
ja 8. mai 2018, 20:38
üsna hiljutine uudis, et Gross ostis suure koguse viina kokku, tuletas ka selle uudisloo meelde - siiani ei ole avalikustatud, KES sellise solgi telli...
(loe edasi)
m
mina 14. märts 2018, 16:00
Kuidas saab ökumett,tuleb vist panna mesilased ketti,nad ise ei tea millist põldu on pritsitud ja millise mürgiga.
Loe kõiki (76)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee