Mesi. Pilt on illustratiivne. (Teet Malsroos)

Veterinaar- ja Toiduamet pidas Muuga piiripunktis kinni umbes 20 tonni tundmatut kaupa, mis importija andmetel oli mesi, kuid mis vastavuse kontrolli järgi oli hoopis siirup.

Konteiner jõudis Muuga sadamasse möödunud aasta 27. augustil, kuid puuduliku dokumentatsiooni tõttu jäi see sinna seisma.

Kolm kuud hiljem esitas importija dokumendid, mille põhjal pidanuks konteineris olema mesi, kuid kontrolli käigus selgus, et markeeringul on toote nimeks „Rice fructose Syrup“ ehk riisifruktoosisiirup. Küsitav oli ka toote päritolu.

Päritoluriigiks oli dokumentatsioonis märgitud Ameerika Ühendriigid, kuid markeeringul oli kauba päritolumaaks märgitud Hiina. Samuti ei ühtinud toote dokumentidejärgne ja tegelik kaal. Lisaks oli kauba säilivusaeg lõppenud juba augustis 2014.

Kuigi tavapäraselt on sellises olukorras importijal kohustus saadetis päritoluriiki tagasi saata või hävitada, ei olnud puuduliku päritolu ja dokumentatsiooni tõttu võimalik kaupa tagasi saata ning see tuli hävitada.

Veterinaar- ja Toiduameti ettekirjutuse järgi oleks pidanud importija kauba hävitama, kuid ei teinud seda. Selle viis täide Veterinaar- ja Toiduamet asendustäitmise korras. Kulud nõutakse sisse importijalt.

Jaga artiklit

75 kommentaari

M
mina  /   16:00, 14. märts 2018
Kuidas saab ökumett,tuleb vist panna mesilased ketti,nad ise ei tea millist põldu on pritsitud ja millise mürgiga.
M
Mõttetu uudis  /   18:14, 13. märts 2018
Ma saan nii aru, et see lihtsalt puhtjuhuslikult ei jõudnud kaubandusse, kuna dokumendid olid puudulikud. Kui palju sellist "korralike dokumentidega" kaupa Eestis ringleb, ei tea mitte keegi.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis