Mesi. Pilt on illustratiivne. (Teet Malsroos)

Veterinaar- ja Toiduamet pidas Muuga piiripunktis kinni umbes 20 tonni tundmatut kaupa, mis importija andmetel oli mesi, kuid mis vastavuse kontrolli järgi oli hoopis siirup.

Konteiner jõudis Muuga sadamasse möödunud aasta 27. augustil, kuid puuduliku dokumentatsiooni tõttu jäi see sinna seisma.

Kolm kuud hiljem esitas importija dokumendid, mille põhjal pidanuks konteineris olema mesi, kuid kontrolli käigus selgus, et markeeringul on toote nimeks „Rice fructose Syrup“ ehk riisifruktoosisiirup. Küsitav oli ka toote päritolu.

Päritoluriigiks oli dokumentatsioonis märgitud Ameerika Ühendriigid, kuid markeeringul oli kauba päritolumaaks märgitud Hiina. Samuti ei ühtinud toote dokumentidejärgne ja tegelik kaal. Lisaks oli kauba säilivusaeg lõppenud juba augustis 2014.

Kuigi tavapäraselt on sellises olukorras importijal kohustus saadetis päritoluriiki tagasi saata või hävitada, ei olnud puuduliku päritolu ja dokumentatsiooni tõttu võimalik kaupa tagasi saata ning see tuli hävitada.

Veterinaar- ja Toiduameti ettekirjutuse järgi oleks pidanud importija kauba hävitama, kuid ei teinud seda. Selle viis täide Veterinaar- ja Toiduamet asendustäitmise korras. Kulud nõutakse sisse importijalt.

Jaga artiklit

76 kommentaari

J
ja  /   20:38, 8. mai 2018
üsna hiljutine uudis, et Gross ostis suure koguse viina kokku, tuletas ka selle uudisloo meelde - siiani ei ole avalikustatud, KES sellise solgi tellija ja maaletooja oli! See on kuritegu meie rahva vastu, et me ei saa teada oma kangelastest ja ise kontrollida, missuguste tootjate kaupa me toiduks tarvitame! MIKS on selline uudis poolik?
M
mina  /   16:00, 14. märts 2018
Kuidas saab ökumett,tuleb vist panna mesilased ketti,nad ise ei tea millist põldu on pritsitud ja millise mürgiga.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis