Maailm

VENE LUURAJA ÄKKHAIGUSE UURIMINE: närvimürk pitsarestoranis või lillekimbus? (8)

Tõnis Erilaid, 12. märts 2018 09:46
SERGEI SKRIPALI KODU: Põhjalikult uuritakse ka endise luuraja kodu Salisburys. Mees pole peaaegu üldse muutunud ajast, kui ta Moskvas 2006. aastal kohtu ees seisis. Inglismaale tuli Serge Skripal 2010. aastal, kui USA ja Venemaa vahetasid spioneerimises kahtlustatud vange.Foto: Reuters/Scanpix

Eile kirjutati poolele tuhandele inimesele, kes olid Salisburys pitsarestoranis Zizzi või pubis Bishop's Mill pisut varem, samal ajal või pärast seda, kui seal einestas ja napsitas endine Vene luuraja Sergei Skripal oma tütrega, ette ranged ohutusabinõud. Praegu kõrvaliste pilkude eest kõrge kattega varjatud Zizzist leiti salapärase ja väga ohtliku närvimürgi jälgi.

Suurbritannia tervishoiujuht professor Dame Sally Davies ütles ettekirjutisi kommenteerides küll, et oht haigestuda on väike ning teadaolevalt pole keegi neis toidukohtades haigestunud, kuid ärritas paljud Salisbury elanikud küsima: miks jagatakse hoiatust nii hilja. Neil poolel tuhandel inimesel, keda teati olevat Zizzist ja Bishop`s Millist läbi astunud palutakse kohe kõik seljas olnud riided pesumasinasse panna. Rõivad, mida ei tohi pesta, tuleb pakkida tihkelt suletud plastkotti ja hoida nii seni, kuni antakse lisajuhiseid. Mobiiltelefonid ja muud elektroonilised seadmed ning käekotid tuleb hoolega puhastada ja kasutatud vatt vms sulgeda platskotti, mille võib prügikasti visata. Ehted ja prillid tuleb pesta sooja vee ja puhastusvahendiga, kirjutavad tervishoiuametnikud ette lisades, et niiskus hävitab närvimürgi kiiresti.

Ootamatu ärritumine pitsarestoranis

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.03.2018
EKSPERT: Salisburys kasutatud närvimürk leiutati NSV Liidus
13.03.2018
Sven Mikser: keemiarelva kasutamine tänapäeva Euroopas on šokeeriv
13.03.2018
Maailm ootab Venemaalt vastuseid seoses Skripali mürgitamisega
12.03.2018
Theresa May süüdistab endise spiooni mürgitamises Venemaad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee